2026. Június 27. Szombat - László

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


mazda-auto.hu | 2010-10-08 09:19 ge626 részére

Egy vízpumpa csere elvileg igen távol "helyezkedik" el a sebességváltót érintő dolgoktól. Nehéz összefüggést találni.

Először ellenőrizni kell, nem ér-e hozzá a váltóházon kívül valami a működtető mechanika elemeihez. Ha ez rendben, akkor a váltón belül van a gond, ott is az ötödik fokozat "tájékán". Ehhez pedig bármilyen alkatrész rendelhető. Persze ha 100000,-Ft-ért van komplett bontott váltó, akkor már határeset, költséghatékony-e a jelenlegit javítani.

ge626 | 2010-10-07 19:05

Tisztelt Szakértő!
95-ös Mazda GE 626 2,5 gépemen, neves Csabai mester és emberei vízpumpát cseréltek, az ilyenkor szokásos szíjak, tömítések, egyéb elengedhetetlen kiegészítőkkel együtt.
Az autó átvételét követően Győri utamon, normál "bejáratós" használatkor, tempomat bekapcsolva, minden előjel nélkül a sebesség ötödik fokozata kiugrott. Miután visszatettem a megfelelő fokozatba, azaz ötödikbe, néhány perc elteltével újból, majd ismét és egyre rövidebb idő alatt kidobta. A lényeg, hogy jelenleg minden működik csendben és hang nélkül, viszont az ötödik fokozatot folyamatosan tartani kell, mert gyorsításkor kiugrik a helyéről.
A "szakik" váltócserét javasolnak.
Kérdésem, Ön mit javasol? (Ja számla nélküli volt az operáció, reklamáció nincs)
Válaszát előre is köszönöm!

mazda-auto.hu | 2010-10-01 12:29 Csabi626 részére

Az egyik elosztó alumínium öntvényben valóban van két teljesen egyforma szenzor. Arra kell figyelni, hogy egyformák legyenek.

Csabi626 | 2010-10-01 09:06

Tisztelt Szakértő!
93-as 626, v6-oson a felső hűtővíz kupak környékén lévő két hőmésékletszenzor között van e eltérés akár funkcióban, vagy típusban?
Az egyik ugyanis nyakból letörött, és megforrasztottam, működik is, de ki akarom cserélni. Mire érdemes odafigyelni?
A választ előre is köszönöm.

mazda-auto.hu | 2010-09-28 08:18 premacy részére

3213,-Ft, kerék őr több fajta van, 5000-10000,-Ft között alakulnak.

premacy | 2010-09-28 00:19

üdv!

Érdeklődnék hogy a 1500-V3-815 cikkszámú szelepsapkakészlet mennyibe kerül?
Valamint, hogy premacy-hoz való kerékőrkészlet éra mennyi?
Köszönettel

premacy | 2010-09-28 00:18

üdv!

Érdeklődnék hogy a 1500-V3-815 cikkszámú szelepsapkakészlet mennyibe kerül?
Valamint, hogy premacy-hoz való kerékőrkészlet éra mennyi?
Köszönettel

premacy | 2010-09-28 00:18

üdv!

Érdeklődnék hogy a 1500-V3-815 cikkszámú szelepsapkakészlet mennyibe kerül?
Valamint, hogy premacy-hoz való kerékőrkészlet éra mennyi?
Köszönettel

mazda-auto.hu | 2010-09-23 16:09 arnyvadasz részére

Ezt látatlanban nem lehet megmondani. Lehet pl, hogy nincs szelephézag. A csikorgás mindenesetre nem jó jel, akár olajhiány is lehet.

arnyvadasz | 2010-09-23 13:42

Üdvözlök mindenkit!
Nagyon nagy segítségre lenne szükségem.
Van egy Mazda 626-os, 86-os évjáratú autóm és mostanában nem indul. Üzemanyagot kap, a kipufogón érezni a benzin szagát. Gyertyák totál újak, sehol nem szivárog sem üzemanyag, sem olaj. Indításkor nem csinál mást, csak köhög, vagyis inkább csikorog. Gyújtásnál még a szikrát is néztük, az is van.
Valaki tud valamilyen tanácsot adni?
Köszönöm

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Mazda RX-8 2002-2012.

Ajtók száma:  2+2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4430/1770/1340 mm

Tengelytávolság: 2700 mm
Ülések száma:   4
Hengerelrendezés: 

Kéttárcsás wankel elvű motor  
Bolygódugattyúk száma: 2
Motorbeépítés:   elöl, hosszában

Szívómotor, szekvencionális befecskendezés

Sebességfokozatok száma: 5, vagy 6 kézi 
Kamratérfogat (cm3):   2 x 654 = 1308   
Sűrítési viszony: 10,0:1    
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 192 (141)/7000, illetve 231 (170)/8200 
Nyomaték (Nm / 1 min): 220/5000, illetve 211/5500

Gyorsulás 0-100 km/h: 7,2 és 6,4 mp.

Végsebesség: ~223, és ~235 km/h

Több autó