2026. Június 27. Szombat - László
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
10 perc alatt adták el a 250 darabot.
Kettős tömegű lendkerék akció!
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
Megújult Mazda BT-50.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda3 MPS BL 2009-
Ajtók száma: 5
Ülések száma: 5
Hossz./szél./mag.: 4505/1770/1460 mm
Tengelytávolság: 2640 mm
Hasmagasság: 145 mm
Saját tömeg: 1460 kg
Légellenállási együttható: 0,32 cw
Hengerelrendezés: soros
Turbófeltöltő.
Hengerszám: 4
Motorbeépítés: elöl, keresztben
Nagynyomású, közvetlen benzin befecskendezés.
Sebességfokozatok száma: 6
Lökettérfogat (cm3): 2261
Furat / löket (mm): 87,5 / 94
Sűrítési viszony: 9,5:1
Hengerenkénti szelepszám: 4
Szelepvezérlés típusa: változtatható Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 260(191)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min): 380/3000
Gyorsulás 0-100 km/h: 6,1 mp.
Végsebesség: 250 km/h
Több autó










mazda-auto.hu | 2010-10-08 09:19 ge626 részére
Egy vízpumpa csere elvileg igen távol "helyezkedik" el a sebességváltót érintő dolgoktól. Nehéz összefüggést találni.
Először ellenőrizni kell, nem ér-e hozzá a váltóházon kívül valami a működtető mechanika elemeihez. Ha ez rendben, akkor a váltón belül van a gond, ott is az ötödik fokozat "tájékán". Ehhez pedig bármilyen alkatrész rendelhető. Persze ha 100000,-Ft-ért van komplett bontott váltó, akkor már határeset, költséghatékony-e a jelenlegit javítani.
ge626 | 2010-10-07 19:05
Tisztelt Szakértő!
95-ös Mazda GE 626 2,5 gépemen, neves Csabai mester és emberei vízpumpát cseréltek, az ilyenkor szokásos szíjak, tömítések, egyéb elengedhetetlen kiegészítőkkel együtt.
Az autó átvételét követően Győri utamon, normál "bejáratós" használatkor, tempomat bekapcsolva, minden előjel nélkül a sebesség ötödik fokozata kiugrott. Miután visszatettem a megfelelő fokozatba, azaz ötödikbe, néhány perc elteltével újból, majd ismét és egyre rövidebb idő alatt kidobta. A lényeg, hogy jelenleg minden működik csendben és hang nélkül, viszont az ötödik fokozatot folyamatosan tartani kell, mert gyorsításkor kiugrik a helyéről.
A "szakik" váltócserét javasolnak.
Kérdésem, Ön mit javasol? (Ja számla nélküli volt az operáció, reklamáció nincs)
Válaszát előre is köszönöm!
mazda-auto.hu | 2010-10-01 12:29 Csabi626 részére
Az egyik elosztó alumínium öntvényben valóban van két teljesen egyforma szenzor. Arra kell figyelni, hogy egyformák legyenek.
Csabi626 | 2010-10-01 09:06
Tisztelt Szakértő!
93-as 626, v6-oson a felső hűtővíz kupak környékén lévő két hőmésékletszenzor között van e eltérés akár funkcióban, vagy típusban?
Az egyik ugyanis nyakból letörött, és megforrasztottam, működik is, de ki akarom cserélni. Mire érdemes odafigyelni?
A választ előre is köszönöm.
mazda-auto.hu | 2010-09-28 08:18 premacy részére
3213,-Ft, kerék őr több fajta van, 5000-10000,-Ft között alakulnak.
premacy | 2010-09-28 00:19
üdv!
Érdeklődnék hogy a 1500-V3-815 cikkszámú szelepsapkakészlet mennyibe kerül?
Valamint, hogy premacy-hoz való kerékőrkészlet éra mennyi?
Köszönettel
premacy | 2010-09-28 00:18
üdv!
Érdeklődnék hogy a 1500-V3-815 cikkszámú szelepsapkakészlet mennyibe kerül?
Valamint, hogy premacy-hoz való kerékőrkészlet éra mennyi?
Köszönettel
premacy | 2010-09-28 00:18
üdv!
Érdeklődnék hogy a 1500-V3-815 cikkszámú szelepsapkakészlet mennyibe kerül?
Valamint, hogy premacy-hoz való kerékőrkészlet éra mennyi?
Köszönettel
mazda-auto.hu | 2010-09-23 16:09 arnyvadasz részére
Ezt látatlanban nem lehet megmondani. Lehet pl, hogy nincs szelephézag. A csikorgás mindenesetre nem jó jel, akár olajhiány is lehet.
arnyvadasz | 2010-09-23 13:42
Üdvözlök mindenkit!
Nagyon nagy segítségre lenne szükségem.
Van egy Mazda 626-os, 86-os évjáratú autóm és mostanában nem indul. Üzemanyagot kap, a kipufogón érezni a benzin szagát. Gyertyák totál újak, sehol nem szivárog sem üzemanyag, sem olaj. Indításkor nem csinál mást, csak köhög, vagyis inkább csikorog. Gyújtásnál még a szikrát is néztük, az is van.
Valaki tud valamilyen tanácsot adni?
Köszönöm