2026. Június 27. Szombat - László
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Kettős tömegű lendkerék akció!
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
Megújult Mazda BT-50.
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda Furai
Ajtók száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4563, 1956, 977 mm
Tengelytávolság: 2790
Ülések száma: 2
Háromtárcsás RE20B alapú wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 3
Motorbeépítés: középen hosszában
Szívómotor
Sebességfokozatok száma: 6 fokozatú félautomata.
Kamratérfogat (cm3): 3 x 654 = 1962
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450/9000
Nyomaték (Nm / 1 min): nincs adat
Gyorsulás 0-100 km/h: <4 mp
Végsebesség: ~290 km/h
Az egyetlen működő példány a TopGear showműsor epizódjának készítése közben 2008-ban kiégett.
Több autó










vb72 | 2010-11-15 13:21
Üdv.
Ha jól tudom és a tapasztalato is ez, üresjárati gurulásban az motor 1000 1/min fordulatszámon jár, annak az érdekében, hogy legyen megfelelő kormány és fék szervó. Ha megáll a gurulás akkor leesik 750-re. Mióta akkumulátort cseréltem benne, azóta (két hét) nem tartja 1000 1/min fordulatszámon a motort. 750-700-800-750 így jár. Olyan mintha "elfelejtette" volna a programot. Hozzáteszem, az régi aksi már volt kiszedve, de akkor nem vol ilyen baj. Az autó egy 6-os, 2005 aug. 68000 km 1,8TE. Köszi.
mazda-auto.hu | 2010-11-15 09:17 vizesi részére
Például egy izzóhibát biztosan nem fognak garanciában megcsinálni, de egyéb hiba esetén valószínű, hogy garancián belül megy.
gukr | 2010-11-14 22:10
Sziasztok!
Szeretném megtudni,hogy a 90'-es 929, 2,2i, automata fogyasztása mennyi? Érdemes-e és lehet-e automatáról kézi váltósra alakítani?
Milyen gázszettet érdemes beépíteni?
Előre is köszi!
vizesi | 2010-11-14 19:30 mazda-auto.hu részére
ezt garanciában megcsinálják(2 éves)?
Ha igen akkor bemegyek egy mazda szervízbe és megcsinálják,vagy be kell előtte jelentkezni?
mazda-auto.hu | 2010-11-12 08:04 vizesi részére
Akkor ki kell venni az izzót, a közdarabot, és ellenőrizni, nincs-e oxidáció, laza érintkező, nem hibás-e az izzó...!
vizesi | 2010-11-11 16:51 mazda-auto.hu részére
úgy gondolom,hogy nem a csatlakozónál kontakthibás
hanem az égőnél vagy a közdarabnál ami az égő és a csatlakozó között van
mazda-auto.hu | 2010-11-11 10:11 vizesi részére
Kérdés, hogy az izzón mozog csatlakozó, vagy maga az izzó mozog? Nem jellemző hiba.
vizesi | 2010-11-10 18:50
Tisztelt Szakértő!
Mazda3 1.4 autómnál világítási gondjaim vannak.A vezető oldali tompított hol ég hol nem.Ha megmozgatom a csatlakozót akkor beindul.Van esetleg ilyen típushiba?
Köszönöm
vizesi péter
Denisz3 | 2010-11-10 17:17
Köszönöm Szépen!
Easyrider5277 | 2010-11-10 11:57
A motorhőmérséklet érzékelőjét még le is tudom ellenőrizni, de a nyomást... Elképzeléseim vannak, de inkább ötletet kérek.
Köszönöm.