2026. Június 27. Szombat - László
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
10 perc alatt adták el a 250 darabot.
Kettős tömegű lendkerék akció!
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
Megújult Mazda BT-50.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Countach QV 1985-1988.
Több autó
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4170, 2000, 1070 mm
Tengelytávolság: 2500 mm
Hasmagasság: 105 mm
Hengerek: 12 henger V alakban 60°
Szelepek száma: 48
Motorbeépítés: hátsó tengely előtt hosszában
Szívómotor, karburátorok. (néhány késői USA verzió befecskendezővel)
Lökettérfogat (cm3): 5167
Furatxlöket (mm): 85,5x75 mm
Sűrítési viszony: 9,5:1
Teljesítmény (LE/ 1 min): 455 /7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 501/5200
Sebességfokozatok száma: 5
Hátsókerékhajtás
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,8 mp.
Gyártott darabszám: 610
Végsebesség: ~295-310 km/h










mazda-auto.hu | 2010-12-01 09:37 mazda-auto.hu részére
Helyesírás : fennáll. :-)
mazda-auto.hu | 2010-12-01 09:34 eks139 részére
Ha az etanolos átalakító kiszerelése óta lépett fel a probléma, akkor első körben ehhez kötném a hibakeresését. Az injektorok kábelezése például rendben van? Amikor nem indul a motor, van szikra? Ha van, ilyenkor például hidegindító befújására - a szívócső gumi leszerelésével - beindul? Ha így beindul, akkor nem kap üzemanyagot. Lehetne vizsgálni oszcilloszkóppal az injektorok működését is, amikor a hiba fenáll..stb..
eks139 | 2010-12-01 09:22
Tisztelt mazda-auto.hu
Korábbi hozzászólásomban kissé talán zavarosan írtam le a problémám az autóval kapcsolatban. Bízom benne, hogy kapok iránymutatást a könnyebb javításhoz, pontosabb hibafeltáráshoz!
Köszönettel Zoli
mazda-auto.hu | 2010-11-30 12:48 vb72 részére
Mazda IDS-es diagnosztika volt? Korrekción mit értenek? Próbáld meg lecsatlakoztatni a negatív akkusarut, majd 10 mp-ig nyomd a fékpedált. Ezután visszateheted az akkusarut. Néha ilyen egyszerű dolgok is segítenek, bár inkább korábbi autók (pl Xedos6) hasonló problémáit ( nem tartja a magasabb fordulatot gurulás közben üresben ) oldhatja meg.
vb72 | 2010-11-30 10:34 mazda-auto.hu részére
Voltam diagnosztikán és semmi hobát nem találtak. Menetközben is vizsgálták, majd a végén azt mondták, hogy a motor még alapjárati helyzetben is ingadozó fordulatszámmal jár. Nem csak guruláskor. Menetközben a korrekciós értékek elmennek, emiatt van az ingadozás minden helyzetben. Ők egy szétszereléses átvizsgálást javasolnak. De pontosan merre felé lehet a hiba?
mazda-auto.hu | 2010-11-30 09:24 szabolcs_508 részére
A másik fórumunkban már válaszoltam erre a kérdésedre.
mazda-auto.hu | 2010-11-30 09:23 beres89 részére
Gyárilag szerelték (a V6-ost ugyanezzel a kasztnival) 16x6,5 collos ET45-ös könnyűfém felnivel, melyre 205/50R16 felni ment. tehát ez biztosan felfér.
szabolcs_508 | 2010-11-29 22:13
Hello,en egy hettel ezelott lettem rx8 tulaj,az auto eddig jo 100e km van rajta ,engem az erdekelne,hogy kb hany km-t bir ki egy motor?
A forumban az elobb azt olvastam,hogy az elso motorcseret a mazda garancialisan alja,ez akkor is igy van,pl.onoknel ha az autot Nemet Orszagbol hoztam be?
Egy uj motor,mennyibe kerulne,ha a mazda nem allja?
Elore is koszonom
beres89 | 2010-11-29 21:59
Üdvözlet!
Érdeklődni szeretnék pár dolog iránt egy 323 F 1.5 B 16V '97 BA mazdához. Elsőnek, hogy pollenszűrő található e az autóban és ha igen akkor hol keressem.
A másik kérdésem Felni/ Kerék mérettel kapcsolatos, még pedíg, hogy szeretnék egy alufelnit vásárolni és az érdekelne, hogy milyen méretőű felni és gumi ami maximum az autó alá menne, mert ahogy tudom gyárilag 13" os felnivel van de most 14" os van rajta., hogy pl egy 16" alá férne e esetleg ha igen milyen gumi mérettel. köszönöm válaszát előre is. Alvázszám:JMZBA145201564197
mazda-auto.hu | 2010-11-29 14:09 dobaki2 részére
Valamivel kisebb lesz a kerékátmérő, melynek vannak járulékos hatásai, de egyébként felszerelhető.