2026. Június 27. Szombat - László

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


mazda-auto.hu | 2010-11-10 11:19 mazda-auto.hu részére

Márni= mérni.

mazda-auto.hu | 2010-11-10 11:18 Easyrider5277 részére

Márni kellene néhány dolgot indítózás közben, amikor nem indul. Üzemanyag nyomás a porlasztók-adagoló között, motorhőmérséklet szenzor jele...stb

mazda-auto.hu | 2010-11-10 11:00 Denisz3 részére

42278,-Ft a támcsapágyakkal együtt. A túlméretes egy kicsit drágább.

Easyrider5277 | 2010-11-10 08:23

Kedves szakértő!
Korábban már kérdeztem autómmal kapcsolatban. 323 1,7D 91-es évjárat PN40 motorkód. Melegen nehezen indul. Ha egy kicsit pihen kb. 5-10 percet akkor könnyedén. Cseréltünk már benne adagolót, üzemanyagszűrőt.Ellenőrizve lettek a porlasztócsúcsok- volt benne több rossz is. Legutóbb a szelepek lettek beállítva, 2 letámasztott. Merre tovább?

Denisz3 | 2010-11-09 16:34

Tisztelt Szakértő!
Tudna nekem segíteni abban ,mennyibe kerülne, egy 1985-ös ,1489ccm, 55kw-os Mazda 323 GLX-be egy főtengely csapágysor?
Válaszát előre is köszönöm!

mazda-auto.hu | 2010-11-09 16:26 man200 részére

MInden bizonnyal indítózás közben túl alacsonyra esik a rendszer feszültsége. z lehet akksi, vagy rossz akksisaru, csatlakozás, kábel...

man200 | 2010-11-09 15:13

Tisztelt szakértő.
Mazda6 RF5C motoros autóm hideg indításánál felvilannak ikonok (ABS,Menetstabilizáló, izzítás).Néha a fordulatszámmérö és a kilométeróra kiakad majd visszaáll a helyére.Reggel az első indításnál, napközben nem csinálja.1-2 mp múlva eltünnek az ikonok..Hibaüzenet nem marad.Erőlködés nélkül forgat az önindító. Töltés jó 14,2-14.45 között változik fordulattól függetlenül.AKKU teszterel KB60%-os.Gyári aksi 5 éves.
Mi lehet a probléma?

mazda-auto.hu | 2010-11-08 10:16 nonosevics részére

Lehet pl. generátor csapágy, valamelyik görgő, vagy akár a szíj is.

mazda-auto.hu | 2010-11-08 10:11 Pety részére

Etilén-glikol bázisút, és igen, kötelező higítani, sőt egyáltalán nem előnyös feleslegesen túl alacsony fagyási pontra beállítani a hűtőfolyadékot.

nonosevics | 2010-11-07 17:39

2005 Mazda 6 2.3l benzin 135ezerkm
Kérdésem az lenne egy éles surlódó hang jön a motor alján hallani inkább. Az a furcsa csak üzemmeleg állapotba alapjáraton hallani. Egy kis gázadásra teljesen megszűnik majd ha visszaáll alapjárata megint elkezdi. Vajon mi adhat ilyen hangot?
Köszönöm.

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Lamborghini Diablo GT 1999

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4430, 2040, 1115 mm

Tengelytávolság: 2650 mm

Hasmagasság: 110 mm

Saját tömeg: 1530 kg
Hengerelrendezés: 12 henger V alakban 60°

Szelepek száma: 48

Furat/löket: 87 / 84 mm

Lökettérfogat (cm3) : 5992

Sűrítési viszony: 10,7:1   
Motorbeépítés:  középen, hátsó tengely előtt

Benzin befecskendezés 
Szelepvezérlés típusa:   Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):  574,9(422,8)/ 7300
Nyomaték (Nm / 1 min): 630 Nm / 5500

Sebességfokozatok száma: 5

Hátsókerékhajtás

Gyorsulás 0-100 km/h: 4,4 mp

Végsebesség: 338 km/h

Több autó