2026. Június 28. - Levente, Irén
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda MX-5 kiadás, emlékül a 25 évnek.
Megújult Mazda BT-50.
10 perc alatt adták el a 250 darabot.
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lancia Rallye 037 Stradale 1982.
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 3915, 1850, 1245 mm
Tengelytávolság: 2440 mm
Hasmagasság:
Saját tömeg: 1170 kg
Hengerelrendezés: 4 henger (soros)
Szelepek száma: 8
Szelepvezérlés típusa: DOHC
Furat/löket: 84 / 90 mm
Sűrítési viszony: 7,5:1
Feltöltés: Abarth kompresszor
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt keresztben
Tüzelőanyagellátás: 1db duplatorkú Weber karburátor
Sebességfokozatok száma: 5
Hajtás: Hátsókerék
Lökettérfogat (cm3): 1995
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 207,8 (152,9)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 226 / 5000
Gyorsulás 0-100 km/h: 7 mp.
Végsebesség: 220 km/h
Több autó










norbi_85 | 2008-12-25 21:35 mazda-auto.hu részére
Köszönöm az infót.
Még egy kérdésem lenne.
2006-os face lift modellhez így utólag beszerezhető az a használati utasítás (könyv) amit az autóval együtt adtak új korában? (magyarul)
hol, mennyiért, ez érdekelne.
üdv, Norbi.
mazda-auto.hu | 2008-12-23 14:12 peaceful részére
Áramtalanítani kellene az autót, majd utána az ablakemelők tanításával kezdeni.
mazda-auto.hu | 2008-12-23 14:11 Digvid részére
Így látatlanban, "hallatlanban" passz.
peaceful | 2008-12-23 10:55 mazda-auto.hu részére
Nem áll meg a felső ponton, hanem rögtön visszaindul, ha a gombot húzva tartom.
Digvid | 2008-12-23 08:46 mazda-auto.hu részére
Gondoltam érintezési hibára én is,de álló helyzetbe mindig szolnaka hangszorok,csak menetközbe szokott elhallgatni,cd-nél kizárólag,mert ha érintkezési hiba lenne akkor rádiónál se szona elvileg!!Nem tudom merre lehet a hibát keresni!!
mazda-auto.hu | 2008-12-23 08:11 peaceful részére
Ki kellene próbálni, hogy minden egyes ajtókapcsolóval le, illetve fel kell húzni az üveget úgy, hogy folyamatosan tartani kell a gombot, a végállásoknál is, 2 mp-ig.
peaceful | 2008-12-22 18:25
Hali
2004-es MAZDA 6, ablakemelő modullal. A risztóra kötött központi zár szépen felhúzza az összes ablakot. Ha a vezetőoldalit automatával húzom fel, akkor fentről visszaindul és kb. félig lemegy. Apránként huzogatva fel lehet húzni teljesen, de talán meg lehetne neki tanítani a felső helyzetet. Ezt egy akku lemerülés óta csinálja.
Ha esetleg lenne valakinek valami ötlete, megköszönném.
mazda-auto.hu | 2008-12-22 10:11 norbi_85 részére
A korróziós problémákat megelőző javítás elvégzését elvileg fel kell tüntetni a szervízfüzetben.
Alvázszám alapján lehet megmondani, hogy melyik autó milyen mértékben érintett a javításban.
Főleg a törésmentes, vagy legalább szakszerűen, szépen megjavított múltra, a rendszeres szervizeltségre, valós adatokra kell figyelemmel lenni. Technikailag nem igazán van minden egyes autóra érvényes olyan megállapítás, amelyre előzetesen lehet figyelni.
mazda-auto.hu | 2008-12-22 09:35 Digvid részére
Minden bizonnyal vagy érintkezési hiba van, vagy a hangszóró hibásodott meg. Le kell venni az ajtóborítást, és ha esetleg ott minden rendben, akkor tovább kell indulni a hibakeresésben.
norbi_85 | 2008-12-21 17:41
Sziasztok!
hamarosan egy mazda 6 vásárlását tervezzük (diesel 2005 vagy ha lesz jó árban akkor 2006-os évjárat)
természetesen már körülnéztem már a neten mire kell figyelni.
valahol olvastam, hogy egy visszahíváson utólagos korrózióvédelmet kaptak ezek a gépek. Erről tudna valaki pontosabbat mondani? melyik évjárat, hol kell keresni a rá utaló jeleket, hogy el lett végezve stb.
Sokan írták a jobbra húzást mint problémát. Ezeken kívül mire kell figyelni?
Segytségeteket előre is köszönöm.
üdv, Norbi.