2026. Június 28. - Levente, Irén
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda 3 Sport 2.0i
Széchenyi 2020 Befektetés a jövőbe
Mazda MX-5 kiadás, emlékül a 25 évnek.
Turbófeltöltő, vagy kompresszor?
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lancia Rallye 037 Stradale 1982.
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 3915, 1850, 1245 mm
Tengelytávolság: 2440 mm
Hasmagasság:
Saját tömeg: 1170 kg
Hengerelrendezés: 4 henger (soros)
Szelepek száma: 8
Szelepvezérlés típusa: DOHC
Furat/löket: 84 / 90 mm
Sűrítési viszony: 7,5:1
Feltöltés: Abarth kompresszor
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt keresztben
Tüzelőanyagellátás: 1db duplatorkú Weber karburátor
Sebességfokozatok száma: 5
Hajtás: Hátsókerék
Lökettérfogat (cm3): 1995
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 207,8 (152,9)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 226 / 5000
Gyorsulás 0-100 km/h: 7 mp.
Végsebesség: 220 km/h
Több autó










mazda-auto.hu | 2009-01-17 09:21 szinyiviki részére
1.Szét lehet szedni a lámpát. Az angyalszem gyűrűk beszerelésénél is szét kell szedni a fényszórókat. 2. Egy xenonos első lámpatest 137592,-Ft.
szinyiviki | 2009-01-16 18:20
Mit javasolnátok a xenon búrával kapcsolatban(amit az előző cikkemben kérdeztem)? A lámpabúra levehet-e, ki lehet-e takarítani a benne keletkezett "füstrárát"? Milyen árba kapható a gyári xenon lámpabúra?
szinyiviki | 2009-01-15 17:40
Válaszodat köszönöm. Ha valaki tudna még valamit írni a kérdésemhez írjon.
mazda-auto.hu | 2009-01-15 15:53 szinyiviki részére
A xenon izzó hosszabban benyúlik a lámpatestbe, mint az eredeti H1-es izzó, ebből kifolyólag valószínűleg túl közel van valamihez, ami a hő hatására enyhe "füstpárát" bocsájt ki. Ez a füst pedig lerakódik a búrára. Vigasztalásul némi esélye lehet annak, hogy előbb utóbb megszűnik a füstölés, de nem biztos.
mazda-auto.hu | 2009-01-15 15:42 Csabi626 részére
A csupasz sodrott szál minden bizonnyal testelés lehet. Látatlanban megmondani, hogy mi hol volt, igen nehéz lenne. Egy szerelő valószínűleg gyorsan meg tudja oldani a problémát.
Csabi626 | 2009-01-15 15:03
Még annyit fűznék hozzá, amit azóta vettem észre, hogy a csatlakozó csak a rögzítés miatt van a blokkon, nem abból jön ki..
szinyiviki | 2009-01-15 14:05
Tisztelt Szakértő!
2005-os évjáratú mazda6-om van. (2.0,16V). 3hónapja rakattam az autóba xenon égőt(nem gyárilag rakattam bele) és a lámpabúra kezd elszíneződni. Mi lehet ennek az oka?
Csabi626 | 2009-01-15 13:19
Tisztelt Szakértő!
93-as évjáratú 626-2.5, v6-os autóról van szó
Kérdés :
A motorblokkon a kormány felőli oldalon, a pillangószelep jeladója alatt van egy 2 pólusú csatlakozó, ennek mi a funkciója?
Sajnos patkány járt a motortérben, és ennek a vezetéke is áldozatul esett neki.
Ahová szerintem eredetileg becsatlakozott, ott elvileg meg is van a két szál, de az egyik vastagabb, mint ami a csatlakozóból kilógó drótvég, és van mellettük egy "pucér" sodrott szál is, ennek van e valamilyen funkciója (pl. árnyékolás, vagy csak teherviselő...), és kell e kötni a másik végét valahová (a csatlakozóból nem lóg ki ilyen, nincs is több hely benne a két kivezetésen kívül)
Válaszát előre is köszönöm
mazda-auto.hu | 2009-01-15 10:56 Geo részére
Nagyon túlzó a kijelentés, hogy mindegyiknek valami baja lesz 130000km után. Ez így nem igaz. Az viszont tény, hogy a dízelmotorok kiszolgáltatottabbak az üzemanyag minőségi ingadozásának, illetve a különböző használati-vezetési szokásoknak, stílusoknak. Ráadásul az esetlegesen ebből fakadó problémák javítása általában lényegesen költségesebb, mint a benzines erőforrások esetében.
mazda-auto.hu | 2009-01-15 10:50 baranyas részére
Köszönjük a visszajelzést!