2026. Június 28. - Levente, Irén

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


Mazdi6 | 2009-03-10 11:10

Kedves szakértő

Mazda 6 2003-as típushoz szeretnék gumit venni a 17'coll gyári felnire. eddig 205/50/R17 gumi volt rajta. A felnire rá tudom tenni a 225/45/R17 es gumit?? Olcsóbb mint a 205-ös :)

Köszönöm szépen

mazda-auto.hu | 2009-03-09 11:29 mogyi részére

A probléma az, hogy a Mazda gyári 17 collos felnije csak 6,5 coll szélességű, míg az RX-8 18 collos kerék 8 coll széles. ET számban pedig csak 2 mm a különbség a két felni között. Mivel a gyári M5 felnivel is nagyon közel van a felni belső széle az első lengéscsillapítóhoz, ezért valószínűsítem, hogy a 17 mm-rel beljebb eső RX-8 felni széle nem fér el, főleg, ha még esetleg a gumi is kijjebb ér a felnin. Csak egy próba adhat rá teljes bizonyosságot. Ha mégis oké, akkor is csak 205/45R18 gumival.

mogyi | 2009-03-08 16:42

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne ,hogy az RX-8 gyári 18" alufelnije felszerelhető-e 2006 os mazda 5 re? ha igen akkor milyen gumimérettel

szalaigy | 2009-03-06 21:11 mazda-auto.hu részére

Köszönöm a választ! Sajnos igazatok lehet...

Üdvözlettel!

mazda-auto.hu | 2009-03-06 12:40 szalaigy részére


Nem lehet, hogy azért nincs a motor felsőbb részén megfelelő olajnyomás, mert valahol kopás miatt elmegy a nyomás.

Először is meg kellene mérni az olajnyomást a gombánál.

Akár az is lehet, hogy ha szét volt szerelve a motor, akkor a szelephimbák tengelye nem jól lett visszarakva, így lefedi az olajzó nyílásokat.

mazda-auto.hu | 2009-03-06 12:33 szunyog76 részére

Le kell szerelni a lökhárítót, és utána láthatóvá válnak a csavarok.

szalaigy | 2009-03-06 08:04

Sziasztok! Segítségeteket kérem: 2003-as MPV-m vákumpumpája (ÚJ) nem kap olajat. Mi lehet az oka? Úgy tűnik már a vezérműtengely szintjén sincs elegendő olajnyomás.Hol lehet dugulás? Lehet-e valahol MPV-motor szakirodalomra (gyári) találni? Köszi! Üdv!

szunyog76 | 2009-03-05 19:09

Tisztelt Szakértő.Mazda 6 2004-es,elsö lámpákat szeretném kiszerelni,érdeklödnék merre vannak a csavarok,le kell szedni a lökháritot?köszönöm

mazda-auto.hu | 2009-02-23 15:05 wolf179 részére

A szelepfedél tömítés miatt lepi el az olaj a gyertyát.

wolf179 | 2009-02-23 12:55

Tisztelt Szakértő. köszönöm a válaszát,hogy mikor volt gyertya csere nem tudom,mert 3-om hónapja vettem. De a 2-es hengeremen a gyertya szárat a negyedéig ellepi az olaj,de csak ezt a gyertyát. rángat néha az autó. talán a szelepfedő tömítés??

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Mazda RX-8 2002-2012.

Ajtók száma:  2+2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4430/1770/1340 mm

Tengelytávolság: 2700 mm
Ülések száma:   4
Hengerelrendezés: 

Kéttárcsás wankel elvű motor  
Bolygódugattyúk száma: 2
Motorbeépítés:   elöl, hosszában

Szívómotor, szekvencionális befecskendezés

Sebességfokozatok száma: 5, vagy 6 kézi 
Kamratérfogat (cm3):   2 x 654 = 1308   
Sűrítési viszony: 10,0:1    
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 192 (141)/7000, illetve 231 (170)/8200 
Nyomaték (Nm / 1 min): 220/5000, illetve 211/5500

Gyorsulás 0-100 km/h: 7,2 és 6,4 mp.

Végsebesség: ~223, és ~235 km/h

Több autó