2026. Június 28. - Levente, Irén
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda 3 Sport 2.0i
Széchenyi 2020 Befektetés a jövőbe
Mazda MX-5 kiadás, emlékül a 25 évnek.
Turbófeltöltő, vagy kompresszor?
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda3 MPS BL 2009-
Ajtók száma: 5
Ülések száma: 5
Hossz./szél./mag.: 4505/1770/1460 mm
Tengelytávolság: 2640 mm
Hasmagasság: 145 mm
Saját tömeg: 1460 kg
Légellenállási együttható: 0,32 cw
Hengerelrendezés: soros
Turbófeltöltő.
Hengerszám: 4
Motorbeépítés: elöl, keresztben
Nagynyomású, közvetlen benzin befecskendezés.
Sebességfokozatok száma: 6
Lökettérfogat (cm3): 2261
Furat / löket (mm): 87,5 / 94
Sűrítési viszony: 9,5:1
Hengerenkénti szelepszám: 4
Szelepvezérlés típusa: változtatható Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 260(191)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min): 380/3000
Gyorsulás 0-100 km/h: 6,1 mp.
Végsebesség: 250 km/h
Több autó










mazda-auto.hu | 2009-05-07 08:57 Élõati részére
A Mazda6 benzines kivitelekével megegyezik az MPS olajtartály és szivattyú.
Élõati | 2009-05-07 08:26
Tisztelt Maza-autó!
A Mazda 6 Mps-ben lévő szervókormányhoz tartozó olajtartály és szivattyú megegyezik-e , a sima Mazda 6 benzinesével?
Helyetesíthető-e vele?
Élő Attila
mazda-auto.hu | 2009-05-07 08:21 pogi részére
A 85 fok túl alacsony, gyakorlatilag ott épp csak elkezd nyitni a termosztát. A magasabb hőfokú gombát kell választani.
Kapcsolat:
http://www.mazda-auto.hu/kapcsolat.html
pogi | 2009-05-06 19:49
626 2D ,1991. RF-N. Klíma nincs,totál alap diesel.Facet gomba 90 fokon kapcsol és 85 fokon ki.Tudtommal a dieselek 90 fokot szeretik inkább.Én inkább a 97 fokos bekapcsolású gombát tenném bele ami 92 nél kapcsol ki. Nincs gyári adat erről? Hogyan lehet kapcsolatba lépmi a mazda-autoval a kontrol lámpa nullázással kapcsolatba? Köszönöm.
mazda-auto.hu | 2009-05-06 09:10 pogi részére
1.A 85 fok elég alacsony. Ha egy ventillátor van az autóban, akkor 90-91C fokos kell bele, ha két ventillátoros, akkor a klíma ventillátorának ennél magasabb kapcsolási hőfokú gombája van.
2. Kb.: 1500-2000 Ft.
pogi | 2009-05-05 20:53
Tisztelt szakértő!
Vezérlés cseréje saját kezűleg történt. Számlával tudom igazolni alkatrész listát meg saját magammal se cseszek ki hisz használni szeretném az autómat jó darabig. Jelenleg nincs izzó szíjcsere figyelmeztető kontrollba.Milyen összeget képez törlés? Köszönöm.
pogi | 2009-05-05 20:45
Tisztelt szakértő!
626 2D 91. ventilátoros az autó.Bárdi és az Unix program :ventilátornak hozza a 85-90 fok,ill a 92-97 fokot.Most a 85-90 fokos van benne de sűrűn megy a ventilátor de még nincs is hőség? Köszönöm
mazda-auto.hu | 2009-05-04 09:11 pogi részére
Amennyiben egy ventillátoros az autó akkor jó a 90C fokos, ha két ventillátoros, akkor az egyiknek 90-91C, a másiknak 97C fokos a kapcsoló gombája.
mazda-auto.hu | 2009-05-04 09:07 pogi részére
Sajnos erre a kérdésre itt a fórumon nem adhatom meg a választ, de személyesen, a szíjcsere egyértelmű igazolása esetén tudunk segíteni.
pogi | 2009-05-01 20:36
Tisztelt szakerto! 626 2D, 91. Huto ventilator gombat sikeresen letortem. Programokba dieselhez 85-90 fokot irnak. Letezik 92-97 fok. Melyik belevalo? Koszonom