2026. Június 27. Szombat - László
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Megújult Mazda BT-50.
Magyarország: háromból két motorolaj hamis.
Nem lesz utódja az RX-8-nak?
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Countach QV 1985-1988.
Több autó
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4170, 2000, 1070 mm
Tengelytávolság: 2500 mm
Hasmagasság: 105 mm
Hengerek: 12 henger V alakban 60°
Szelepek száma: 48
Motorbeépítés: hátsó tengely előtt hosszában
Szívómotor, karburátorok. (néhány késői USA verzió befecskendezővel)
Lökettérfogat (cm3): 5167
Furatxlöket (mm): 85,5x75 mm
Sűrítési viszony: 9,5:1
Teljesítmény (LE/ 1 min): 455 /7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 501/5200
Sebességfokozatok száma: 5
Hátsókerékhajtás
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,8 mp.
Gyártott darabszám: 610
Végsebesség: ~295-310 km/h










mazda-auto.hu | 2009-08-17 08:44 Katarn részére
Bármelyik hivatalos Mazda szerviz birtokában van az ehhez szükséges információnak. Egyébként alvázszám függő is a procedúra. Nem adhatjuk ki az információt, de szervizünkben szívesen segítünk.
Katarn | 2009-08-16 17:30
Tisztelt Mazda-Autó!
Vásároltam egy használt Mazda B2500-ast, melyhez 3 kulcsot és 3 távirányítot adtak. A 3 távirányítóból azonban csak egy kapcsolja ki a riasztót és nyitja az ajtókat. Kérdésem, hogy hogyan lehet programozni a távirányítót.
Köszönettel:
Brenner Roland
mazda-auto.hu | 2009-08-07 10:41 rm250 részére
Sajnáljuk a történteket. Általában magas olajfogyasztás (nem DPF) előzi meg a történteket, így vannak előjelei a dolognak. Hasonló esetben sebességben hagyva le kell fékezni (nem satufék) az autót.
rm250 | 2009-08-07 08:05 didoapa részére
Szia didoapa !
Az én 6-osom is 2003-as 136LE-s és szintúgy 150E km van benne , 2 hete az én blokkom is szétment , a turbó felrántotta az olajat és addig nem állt le a motor , amég az olaj égett. Ja és hirtelen megszaporodtak az esetek az utóbbi időben , bontókban hiánycikk a fűzött blokk, a hasonló esetek miatt. Motorfelújítás meg kb. 800e ! Japán = megbízhatóság ??????
mazda-auto.hu | 2009-08-06 08:38 didoapa részére
Ezt a legegyszerűbben a szétszerelés előtt lehetett volna ellenőrizni.
A olajnyomás lámpa kb. akkor villan fel, amikor a motorban már csak nem egészen egy liter olaj van. Az olajhőmérséklet normális esetben 90C fok körül alakul, de ez csak akkor igaz, ha 4-5 liter motorolaj van az autóban. 1 liter olaj hőmérséklete tartósan ilyen tempó mellett óriási mértékben megnövekedhet. Mindez tetőzheti egy esetleg félrekalibrált tuning. A motorolaj hirtelen fellépő probléma miatt is elfogyhatott. Ettől függetlenül egyáltalán nem bizonyos, hogy motorolaj probléma miatt történt a dolog. Egy ilyen probléma miatti szétszerelés előtt-közben-után minden apró jelre figyelni kell, az ok megállapítása érdekében.
didoapa | 2009-08-06 07:48 mazda-auto.hu részére
A kocsit 142000 km állásnál vettem meg, szervíz után barátomtól aki végig szervízeltette, megfelelő olaj volt benne a szintet nyaralás előtt ellenőriztem, pont optimálist mutatott u.azt mint a vásárláskor.
Előfordulhat-e hogy kb 3000 km alatt végig 140-160 tempóval elfogyjon az olaj és erről ne jöjjön jelzés? A dugattyút pedig én láttam megolvadva, és egy kb 3cm es körcikk kitört a tetejéből. Az esemény előtt max 5-10 perccel még a vízhőfokot néztem, teljesen normális volt
mazda-auto.hu | 2009-08-05 15:35 didoapa részére
Nem igazán kellene, hogy visszavezethető legyen a tuningra, esetleg, ha nagyon félre van kalibrálva az üzemanyag mennyiség. Konkrétan megállapításra került, hogy megolvadt a dugattyú? Nem találkoztunk még dugattyú olvadásos Hatossal. Külön fúvókák spriccelik az olajat a dugattyúkra alulról, hogy hűtsék azokat. Lehet, hogy az olvadt dugattyú fúvókája nem adott olajat. Egyébként milyen olaj volt a motorban?
didoapa | 2009-08-05 13:46
Kérdezem a szakértőt, okozhatta-e az egyik dugattyú megolvadását az üzemanyagkörbe épített tuning. 1 perce mentem 195 körül amikor sűrű füstfelhő hátul kb4-5 másodpercig, és leállt a motor. A víz nem forrt fel, indulás előtt normális volt az olajszint, az utolsó másodpercig normálisan működött. A porlasztók utólag bevizsgálva- jók
2003-as 136 LEs diesel 150000km-el. Volt-e már ilyen?
mazda-auto.hu | 2009-07-24 15:54 rm250 részére
Teljesen reális feltételezés, hogy a porlasztócsúcsok alatti alátétek nem tömítenek 100%-osan, ezért nő a kartertér gáznyomása. Ettől függetlenül még lehet kopott a motor, vagy teljesen ismered az előéletét? Elég ha egyszer kevés olajjal volt használva.
mazda-auto.hu | 2009-07-24 15:51 man200 részére
Szórópisztolyos alkalmazásra van, 1 literes kiszerelésben. Az árára még visszatérünk.