2026. Június 27. Szombat - László
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda 3 Sport 2.0i
Széchenyi 2020 Befektetés a jövőbe
Mazda MX-5 kiadás, emlékül a 25 évnek.
Turbófeltöltő, vagy kompresszor?
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Diablo GT 1999
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4430, 2040, 1115 mm
Tengelytávolság: 2650 mm
Hasmagasság: 110 mm
Saját tömeg: 1530 kg
Hengerelrendezés: 12 henger V alakban 60°
Szelepek száma: 48
Furat/löket: 87 / 84 mm
Lökettérfogat (cm3) : 5992
Sűrítési viszony: 10,7:1
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt
Benzin befecskendezés
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 574,9(422,8)/ 7300
Nyomaték (Nm / 1 min): 630 Nm / 5500
Sebességfokozatok száma: 5
Hátsókerékhajtás
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,4 mp
Végsebesség: 338 km/h
Több autó










mazda-auto.hu | 2009-09-07 14:30 Mazdi6 részére
1. Valószínűleg gyenge az akkumulátor és indításnál nagyon leesik a feszültség. Ha mindig csinálja, akkor a "room" felíratú biztosíték rossz.
2. A pollenszűrő 10693,-Ft. A feltöltés 12-14e Ft körül.
3.Az első két évjárat 2002-2003 esetében gyakori hiba volt ez. Akkoriban a fényszórók cseréjével lehetett megoldani, de így garancián túl már esetleg a fényszóró szétszerelésével az állító motort le lehet "ellenőrizni".
Mazdi6 | 2009-09-07 11:52
Tisztelt Szakértő
Lenne pár kérdésem ha lehetséges, autóm 2003 M6 diesel 136 Le
1: Néha tapasztalom indításnál hogy a műszerfal mutatói végállásig kimennek, fordulatszámmérő és sebesség számmérő is jobbbra felmegy. Olyan mintha valami reset lenne. Ez mitől lehet?
2: mennyibe kerülne egy klíma vizsgálat esetleg feltöltés és pollenszűrő csere? Nagyon nehezen jön a szellőzőből a levegő.
3: a tompított fényszórónál hallani hogy folyamatosan cicereg a motorja mintha állítani akarná a magasságot, ha ráütök elől egy kicsit abbahagyja de állandóan előjön a hang. ( igaz csak akkor hallani mikor nem megy a motor de nem akarom hogy baja legyen)
Köszönöm előre is, és bocs a hosszú kérdésekért:)
Easyrider5277 | 2009-08-18 10:48
Azért kérdeztem az üléseket, mert több autónál is láttam, (nem föltétlenül mazdánál)hogy a könnyebb beszállás érdekében dönthetőek voltak(a 3 ajtós kivitelnél). Az viszont újdonság, hogy volt belőle 5 ajtós (BG) eddig még nem láttam.
Még 1x köszönöm válaszát, sokat segített.
mazda-auto.hu | 2009-08-18 09:13 Easyrider5277 részére
1.A 3 és 4 ajtós esetében 99% százalék. Az ötajtós az ami eltér.
2. Az ülések általában - a huzatokat kivéve - megegyeznek.
Easyrider5277 | 2009-08-18 08:19 mazda-auto.hu részére
Köszönöm válaszát. Sajnos nem elég pontosan tetem fel a kérdést. Nos mindkét autó 1,7-es diesel motorral van szerelve. Azt hiszem évjáratban is egyformák. Az is érdekel még, hogy az első ülések csereszabatosak?
mazda-auto.hu | 2009-08-18 08:10 cella részére
Elöl a főtengely végénél.
mazda-auto.hu | 2009-08-18 08:07 Easyrider5277 részére
Több féle futómű létezett ezekhez az autókhoz. Volt lágy, kemény, 2WD, 4WD. Például az első lengőkarok kizárólag normál felfüggesztés (2WD) esetén egyeztek. Hátul ugyanez a helyzet.
cella | 2009-08-17 19:30
Szeretném megtudni, hogy a Mazda B2500-asba hol található az olajszivattyú. 2000 évjáratú 2500 cm3,.
Tegnap este leállítottam semmi baj és reggere el ment az olajnyomás.
Megmértük órával is és tényleg nincs.
Easyrider5277 | 2009-08-17 15:37
Azt szeretném megtudni, hogy az 1991-ben kiadott BG-s mazdákon a 3 ill. 4 ajtós kiviteleknél egyezik a futómű?
Katarn | 2009-08-17 11:13 mazda-auto.hu részére
Köszönöm a válaszát, sajnálattal veszem tudomásul, hogy ez ennyire titkos információ. A korábbi Opel Vectram kezelési útmutatójában benne volt, hogy gyujtást bekapcsolom, és egyszer megnyomom a távirányító valamelyik gombját, és a távirányító már be is van programozva. Mivel ehhez az autóhoz nem kaptam használati utasítást, ezért kérdeztem.