2026. Június 27. Szombat - László
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Kettős tömegű lendkerék akció!
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
10 perc alatt adták el a 250 darabot.
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Aston Martin DB7 1993
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4631, 1820, 1238 mm
Tengelytávolság: 2591 mm
Hasmagasság: 152 mm
Légellenállási együttható: 0,31 cw
Saját tömeg: 1650 kg
Hengerelrendezés: 6 henger, soros
Szelepek száma: 24
Furat/löket: 91 / 83 mm
Sűrítési viszony: 8,3:1
Feltöltő: Eaton M90 kompresszor
Motorbeépítés: elöl, hosszában
Benzin befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5
Lökettérfogat (cm3): 3239
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 339,7(249,8)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min): 488/ 3000
Gyorsulás 0-100 km/h: 5,9
Végsebesség: 253 km/h
Több autó










rm250 | 2009-07-24 09:50
Tisztelt Mazda - Autó !
2003-as M6 CDH GT 136 LE , egy hihetetlennek tűnő hibát diagnosztizáltak. Az autóban ténylegesen 148E km van , állapotfelmérés után az óbudai márkaszervíz , mindent rendben talált , egy kivételével , nagyon magas a kartergáz ??!!! Ami normál esetben motorkopásra utal. DE ! Elmondásuk szerint ez nem biztos , állítólag a befecskendező alatt a 4 db réz alátét átéghet, ami nyomásvesztést eredményez és lehet a hiba okozója. Felhívtam az összes bp-i márkaszervízt , és vagy nem hallottak még ilyenről , vagy az volt a válasz , hogy igen tudják miről beszélek . Most lehet ez a hiba okozója vagy tényleg kopott a motor ennyi km-nél ???? Válaszukat előre is köszönöm !
man200 | 2009-07-23 17:23
Tisztelt Mazda-Autó!
Köszönöm a válaszokat. Speciális alvázvédő mennyibe kerül? Szórópisztolyra csavarható literes kiszerelésű?
Üdv.Mann200
mazda-auto.hu | 2009-07-22 11:53 man200 részére
Valamennyi kátrány valószínűleg mindegyikben van. Mi speciális, üzletekben nem kapható szert használunk. A garancia a teljes karosszériára érvényes. A mostani szervizakció a garanciális feltételeknek megfelelő (évente Mazda szerviz, máshol nem javított) autókra jár.
Garancián belüli alkatrészcsere esetén az eredeti 3 év 100000km a mérvadó, függetlenül a csere időpontjától. Fizetős csere esetén +1 év garancia van a cserélt alkatrészre.
A gyárból jönnek a javító készletek.
man200 | 2009-07-21 18:43
Tisztelt Mazda_autó!
Éves kötelező szervízen járt az autóm márkaszervízben Mazda 6 2005-ös évjáratu. Korróziót megnézték es azt javasolták festessem le az alvázat kátrányt nem tartalmazó festékkel. Kaucsukot és pvc-t tartalmazó festéket javasoltak.Sárvédőíveket és a küszöböt jónak találták. Garanciális javítás csak a sárvédőkre és a küszöbökre vonatkozik? Milyen alvázvédővel érdemes festeni? Interneten keresgélve kátrány tartalmúak vannak többségben. Még egy kérdés: Karosszéria javító szín eredeti,vagy itthon kevert?
Üdvözlettel: Man200
mazda-auto.hu | 2009-07-08 10:09 man200 részére
Nem veszti el, de ha a rücsi alatt kezdene rozsdásodni, akkor az nem kezelhető garancián belül.
man200 | 2009-07-07 18:58
Tisztelt Mazda-Autó!
Karoszéria korrózió garanciát elveszti-e MAZDA 6 2005 -ös,ha BODY 933 rücsivel alvázát nem szakszervíz lefesti? Vagy csak márkaszervíz festheti? Autófényező barátom csinálná. Évente 1-szer szakszervíz látta az autót.
Üdvözlettel: MAN200
mazda-auto.hu | 2009-06-30 09:29 csabamx3 részére
Ennyi információ birtokában nem tudom megmondani, hogy mi lehet a probléma. Pontos típus, hiba előzmények, km állás, mikor-hogyan-hidegen-melegen-mindig jelentkezik (?), és átvizsgálás után adható válasz.
csabamx3 | 2009-06-28 21:56
üdv szakértő úr nekem egy olyan kérdésem lenne hogy az autóm van hogy 2000-2500nál nem pörög többet padlógáz és a kettő között mozog a fordulat.a választ elöre is köszönöm
Csabi626 | 2009-06-27 12:53
Tisztelt Szakértő!
Kérdésem a következő:
Ha a lambda szondáimat üzem közben szkóppal szeretném ellenőrizni, mekkora kell hogy legyen minimálisan a műszer ellenállása, hogy ne "terheljen be" a szonda körébe?
A választ előre is köszönöm.
mazda-auto.hu | 2009-06-22 09:54 man200 részére
Kérddéses lehet, hogy egy hivatalos Mazda szervizben, hogyan értékelik a hangot, illetve a komputer mutat-e valami hibára utaló adatot? Látatlanban ebben az esetben nem tudunk konkrét véleményt alkotni.