2026. Június 28. - Levente, Irén

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


Pepi | 2008-11-13 08:58

Tisztelt Szakértő,

Bár laikus vagyok az autószerelést illetően, meglehetősen megdöbbentem, amikor a Mazda-Mirainál egy kb. másfél órás tudományos megközelítés után (mocsári növény LAP-TOP nyomásmérő, motorvezérlő megközelítés) után cirka kétórás Mazda izgatás után óradíj cirka 20000, így mindösszesen csaknem 40000 ruppó kiszámlázása után amit balhé árán lealkudtam 14000-re a következő megállapítások történtek: A hiba a motorvezérlő egységből ered, árajánlat 575000 Ft + ÁFA. Nos ez a jelenlegi műszaki kultúra itt a balkáni feudalizmusban. Tulajdonképpen meg kellett pucolni a légszűrő tetőn lévő érzékelőt.
Technológiai leírás: Először széthúzzuk a hatpólusú csatlakozót 30 secundum, majd a két csillagcsavart kb. közepes bittel kicsavarjuk. 2.5 min. Óvatosan felfelé kihúzzuk az érzékelőt 30 sec. Alkohollal megpucoljuk óvatosan pl. ecsettel az elkormosodott szenzort. 3 min. Azután visszahelyezzük, és felcsavarozzuk, majd összedugjuk a csatlakozót 3 min. Ez összesen csodálkozással együtt 10 min.
Üdv. Pepi

mazda-auto.hu | 2008-11-12 12:06 Pepi részére

Mi kíváncsian várjuk!

Pepi | 2008-11-12 11:24

Kedves Szakértő,
egy áprilisban felvetett problémámmal kapcsolatban szeretném a megoldást leírni, hátha másnak is tudok vele segíteni.(izzítógyertya villogás) a napokban sikerült a problémát megoldanom. Kb.heti ciklusban jött elő ez a gond, és reszetelnem kellett a hibakódot. Unalmasnak találtam, senki nem tudott megoldást, így kénytelen voltam magam rászánni, hogy kisakkozzam az okot. Utólag már nevetségesen egyszerűnek tűnik, és 10 percig tartott a megoldás. Ha esetleg bárki kíváncsi rá, szívesen leírom. Üdv. Pepi.

mazda-auto.hu | 2008-11-05 16:26 aranymives részére

Sajnos nincs viszonyítási alapunk, de olyan határesetnek tűnik a fogyasztás.Elképzelhető, hogy valami miatt hatásfok vesztés van.

aranymives | 2008-11-05 12:23

Igen a guminyomás rendben ,klíma nem ment ,a szél oldalt és kissé hátulról fújt a külső hömérséklet kb:8-10 fok körüli lehetett.Forgalom nyugis volt nem kellett sokat lassítani majd ujra felgyorsítani a kamionok miatt sem .A kérdésekből azt gyanítom nem csak én sokallom a fogyasztást. Érdemes lenne esetleg elvinnem szervízbe megnézetni 111000 km van benne 108000-nál volt olajcsere .Köszönöm a gyors választ.

mazda-auto.hu | 2008-11-05 08:21 aranymives részére

Guminyomás rendben van? Klíma ment, nem ment? Szélviszonyok milyenek voltak? Sok minden befolyásolja a fogyasztást, főleg egy ilyen kisebb motor esetében.

Llaci | 2008-11-05 06:27 mazda-auto.hu részére

Nagyon sajnálom, nem a magyart (ami persze sok vevőnek fog fejfájást okozni), hanem a telefonkönyv áttöltésének a hiányát. Ezt már a legprimitívebb kis Bluetooth-os kihangosítók is tudják, Nem akarjátok ezt javasolni a gyártónak?

aranymives | 2008-11-04 22:14

Tisztelt Szakértő!

Érdeklődni szeretnék ,hogy egy 2005-ös Mazda 2 1,4 cd te-nek autópályán 2 személlyel terhelten(kb:150 kg),max :3200-as fordulatszám mellett a 6.3l-es gázolaj fogyasztás az normális, vagy sok? Szerintem sok :), de nincs dízeles tapasztalatom. A választ elöre is köszönöm.

mazda-auto.hu | 2008-11-03 14:41 Digvid részére

Pedig ott van a le-fel állítócsavar a fényszóró hátuljánál.

Digvid | 2008-11-03 13:01

Hello

Egy olyan kérdésem lenne,hogy 2004 es Mazda 6 nál ami gyári xenonos,annál hogy lehet a reflektor magasságát beállitani,mert amitvel én éllitottam a lámpán az jobbra-balra mozgatta csak és nem találok másik állitót,m ert be kéne állitanom,raktunk bele utolagos xenont és nagyon felelé világit!!!

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Lamborghini Diablo GT 1999

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4430, 2040, 1115 mm

Tengelytávolság: 2650 mm

Hasmagasság: 110 mm

Saját tömeg: 1530 kg
Hengerelrendezés: 12 henger V alakban 60°

Szelepek száma: 48

Furat/löket: 87 / 84 mm

Lökettérfogat (cm3) : 5992

Sűrítési viszony: 10,7:1   
Motorbeépítés:  középen, hátsó tengely előtt

Benzin befecskendezés 
Szelepvezérlés típusa:   Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):  574,9(422,8)/ 7300
Nyomaték (Nm / 1 min): 630 Nm / 5500

Sebességfokozatok száma: 5

Hátsókerékhajtás

Gyorsulás 0-100 km/h: 4,4 mp

Végsebesség: 338 km/h

Több autó