2026. Június 28. - Levente, Irén
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Cadillac Eldorado (egri túra).
Mazda 3 Sport 2.0i
Mazda MX-5 kiadás, emlékül a 25 évnek.
Megújult Mazda BT-50.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Diablo GT 1999
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4430, 2040, 1115 mm
Tengelytávolság: 2650 mm
Hasmagasság: 110 mm
Saját tömeg: 1530 kg
Hengerelrendezés: 12 henger V alakban 60°
Szelepek száma: 48
Furat/löket: 87 / 84 mm
Lökettérfogat (cm3) : 5992
Sűrítési viszony: 10,7:1
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt
Benzin befecskendezés
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 574,9(422,8)/ 7300
Nyomaték (Nm / 1 min): 630 Nm / 5500
Sebességfokozatok száma: 5
Hátsókerékhajtás
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,4 mp
Végsebesség: 338 km/h
Több autó










Pepi | 2008-11-13 08:58
Tisztelt Szakértő,
Bár laikus vagyok az autószerelést illetően, meglehetősen megdöbbentem, amikor a Mazda-Mirainál egy kb. másfél órás tudományos megközelítés után (mocsári növény LAP-TOP nyomásmérő, motorvezérlő megközelítés) után cirka kétórás Mazda izgatás után óradíj cirka 20000, így mindösszesen csaknem 40000 ruppó kiszámlázása után amit balhé árán lealkudtam 14000-re a következő megállapítások történtek: A hiba a motorvezérlő egységből ered, árajánlat 575000 Ft + ÁFA. Nos ez a jelenlegi műszaki kultúra itt a balkáni feudalizmusban. Tulajdonképpen meg kellett pucolni a légszűrő tetőn lévő érzékelőt.
Technológiai leírás: Először széthúzzuk a hatpólusú csatlakozót 30 secundum, majd a két csillagcsavart kb. közepes bittel kicsavarjuk. 2.5 min. Óvatosan felfelé kihúzzuk az érzékelőt 30 sec. Alkohollal megpucoljuk óvatosan pl. ecsettel az elkormosodott szenzort. 3 min. Azután visszahelyezzük, és felcsavarozzuk, majd összedugjuk a csatlakozót 3 min. Ez összesen csodálkozással együtt 10 min.
Üdv. Pepi
mazda-auto.hu | 2008-11-12 12:06 Pepi részére
Mi kíváncsian várjuk!
Pepi | 2008-11-12 11:24
Kedves Szakértő,
egy áprilisban felvetett problémámmal kapcsolatban szeretném a megoldást leírni, hátha másnak is tudok vele segíteni.(izzítógyertya villogás) a napokban sikerült a problémát megoldanom. Kb.heti ciklusban jött elő ez a gond, és reszetelnem kellett a hibakódot. Unalmasnak találtam, senki nem tudott megoldást, így kénytelen voltam magam rászánni, hogy kisakkozzam az okot. Utólag már nevetségesen egyszerűnek tűnik, és 10 percig tartott a megoldás. Ha esetleg bárki kíváncsi rá, szívesen leírom. Üdv. Pepi.
mazda-auto.hu | 2008-11-05 16:26 aranymives részére
Sajnos nincs viszonyítási alapunk, de olyan határesetnek tűnik a fogyasztás.Elképzelhető, hogy valami miatt hatásfok vesztés van.
aranymives | 2008-11-05 12:23
Igen a guminyomás rendben ,klíma nem ment ,a szél oldalt és kissé hátulról fújt a külső hömérséklet kb:8-10 fok körüli lehetett.Forgalom nyugis volt nem kellett sokat lassítani majd ujra felgyorsítani a kamionok miatt sem .A kérdésekből azt gyanítom nem csak én sokallom a fogyasztást. Érdemes lenne esetleg elvinnem szervízbe megnézetni 111000 km van benne 108000-nál volt olajcsere .Köszönöm a gyors választ.
mazda-auto.hu | 2008-11-05 08:21 aranymives részére
Guminyomás rendben van? Klíma ment, nem ment? Szélviszonyok milyenek voltak? Sok minden befolyásolja a fogyasztást, főleg egy ilyen kisebb motor esetében.
Llaci | 2008-11-05 06:27 mazda-auto.hu részére
Nagyon sajnálom, nem a magyart (ami persze sok vevőnek fog fejfájást okozni), hanem a telefonkönyv áttöltésének a hiányát. Ezt már a legprimitívebb kis Bluetooth-os kihangosítók is tudják, Nem akarjátok ezt javasolni a gyártónak?
aranymives | 2008-11-04 22:14
Tisztelt Szakértő!
Érdeklődni szeretnék ,hogy egy 2005-ös Mazda 2 1,4 cd te-nek autópályán 2 személlyel terhelten(kb:150 kg),max :3200-as fordulatszám mellett a 6.3l-es gázolaj fogyasztás az normális, vagy sok? Szerintem sok :), de nincs dízeles tapasztalatom. A választ elöre is köszönöm.
mazda-auto.hu | 2008-11-03 14:41 Digvid részére
Pedig ott van a le-fel állítócsavar a fényszóró hátuljánál.
Digvid | 2008-11-03 13:01
Hello
Egy olyan kérdésem lenne,hogy 2004 es Mazda 6 nál ami gyári xenonos,annál hogy lehet a reflektor magasságát beállitani,mert amitvel én éllitottam a lámpán az jobbra-balra mozgatta csak és nem találok másik állitót,m ert be kéne állitanom,raktunk bele utolagos xenont és nagyon felelé világit!!!