2026. Június 28. - Levente, Irén
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda 3 Kuroi.
Turbófeltöltő, vagy kompresszor?
Cadillac Eldorado (egri túra).
Mazda 3 Sport 2.0i
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Murcielago LP670-4 Superveloce 2009
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4705, 2058, 1135 mm
Tengelytávolság: 2665 mm
Hasmagasság: mm
Légellenállási együttható:
Saját tömeg: 1565 kg
Hengerelrendezés:12 henger, 60 fokos V alakban.
Szelepek száma: 48
Furat/löket: 88 / 89 mm
Sűrítési viszony: 11,0:1
Motorbeépítés: Hátsó tengely előtt hosszában, középen
Benzin befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 6 automata
Négykerék-hajtás
Lökettérfogat (cm3): 6496
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 670,2 (492,9)/ 8000
Nyomaték (Nm / 1 min): 660/ 6500
Gyorsulás 0-100 km/h: 3,3
Végsebesség: 337 km/h
Összesen 350 darab készült.
Több autó










mazda-auto.hu | 2008-11-03 08:52 ger részére
Nem írtad, hogy dízel, vagy benzines. Ettől függetlenül 4 évente érdemes a fékofolyadékot lecserélni, míg a váltóolajat 100000 km-enként kell cserélni.
Nem kell kartergáz szűrőt cserélni.
mazda-auto.hu | 2008-11-03 08:45 robert részére
Valamelyik vezérműtengely valószínűleg rosszul áll, ha a szerelés előtt működött az autó. Ez a motor nem tud "összeakadni", így nem olyan könnyen észrevehető a dolog.
mazda-auto.hu | 2008-11-03 08:38 Llaci részére
1.Pillanatnyilag nincs információnk arról, hogy várható-e a magyar nyelv kiválasztási lehetőségének bevezetése. Nem sok esélyt látunk rá.
2. A gyári információk alapján nem tölthető át a telefonkönyv, csak egyesével lehet a neveket bevinni.
ger | 2008-11-02 15:57
Üdv Mazdások!
2004es 6osom van, most lesz benne 160.000 km.
Érdeklődnék, h a kötelező dolgokon kivül kell-e cserélni, vagy ellenőriztetni valamiz, fékolaj, váltóolaj stb.
Örülnék a tanácsnak!
Még vmi:
Cimbinek 320 d bmw-je van és azt tanácsolták neki, hogy a szerviznél (180.000kmes) valami kartergázszűrőt cseréltesse ki!
Kell-e ilyet a mazdában is, mert még életemben nem hallottam erről!
Köszönöm előre is
G.
robert | 2008-11-01 18:24
Jonapot!
Segitseguket szeretnem kerni egy 1996 mazda xedos 6 2.0 v6 24v kapcsolatban.
Az auton hengerfej tomites lett cserelve a vezerles jelre lett rakva,es az auto nem indul.Uzemanyagot kap a motor szikra van es megse jo.Ha tudnak valamijen informaciot kerem segitsenek.
koszonom.
Llaci | 2008-11-01 07:08
Most értem át egy 4 éves MAZDA 6 Sport CDTE-ről egy Mazda 5 TX Plusra. A 6-osob végig a Parrot 3100-as kihangosítót használtam, nagy eléedettséggel. Ezért is választottam az 5-ösben a Bloutooth-os szolgáltatással rendelkező modellt.
Bár nekem nem okoz gondot, hogy mindent angolul kell beállítani, és csak hangvezérléssl müködik, de azért az lehet, hogy közérdekű: lesz-e magyar verzió is? Másik: a Parrot-nál megszoktam, hogy a telefon és az autó rendszere szinkronizálható, pontosabban a telefonkönyv áttölthető az autóba. A feleségem új Micrájában is ez így működik. Az eltelt három nap alatt viszont ezt nem találtam meg a Mazdában. Lehet, hogy nin cs? Akkor ez elég súlyos..
Üdvözlettel:
Llaci
mazda-auto.hu | 2008-10-27 08:16 retek111 részére
Valószínűleg nem zárnak jól a szelepek, emiatt nehezen indul és vissza is dolgozik.
retek111 | 2008-10-24 08:50
626 mazda compresz 1993 évj dizel autom van nehezen indul és ojankor szürkés fehér füstöt ada légszürőn és a kipufogon keresztül mi leheta baj
mazda-auto.hu | 2008-10-22 14:22 Csabi626 részére
Bizonyos, hogy utólag beszerelt riasztó (vagy távirányítós központi zár vezérlő) van az autóban. Ha egyébként indexelés során, vagy vészvillogós próba esetén nincs ilyen probléma, akkor valószínűleg az utólag beszerelt egységgel van a gond.
Csabi626 | 2008-10-22 13:18
Tisztelt Szakértő!
93-as 626-osom távirányítós központi zára záráskor és nyitáskor felvillantja a 4 irányjelzőt.
Az utóbbi időben előfordul, hogy a bal oldali irányjelzők égve maradnak zárás, vagy nyitás után, és csak többszöri zárás-nyitás játék után alszanak el.
A kérdésem az lenne, hogy hol kell ennek a hibának az okát keresni?
Talán egy jelfogó ragad be?
Azt ugye jól sejtem, hogy nem a "normál" irányjelző áramkör működik ilyenkor..?
A választ előre is köszönöm