2026. Június 28. - Levente, Irén
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
10 perc alatt adták el a 250 darabot.
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Nem lesz utódja az RX-8-nak?
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Countach QV 1985-1988.
Több autó
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4170, 2000, 1070 mm
Tengelytávolság: 2500 mm
Hasmagasság: 105 mm
Hengerek: 12 henger V alakban 60°
Szelepek száma: 48
Motorbeépítés: hátsó tengely előtt hosszában
Szívómotor, karburátorok. (néhány késői USA verzió befecskendezővel)
Lökettérfogat (cm3): 5167
Furatxlöket (mm): 85,5x75 mm
Sűrítési viszony: 9,5:1
Teljesítmény (LE/ 1 min): 455 /7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 501/5200
Sebességfokozatok száma: 5
Hátsókerékhajtás
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,8 mp.
Gyártott darabszám: 610
Végsebesség: ~295-310 km/h










picipepe | 2008-02-01 09:39
Tisztelt Mazda Auto!
Azt szeretném kérdezni hogy egy premacy-n a vezérmüszíj olajos feszitője ha kiveszük szét ugrik-e,vagy nyogodtan ki lehet venni egyben?Ez egy 2.0 td motorral szerelt,2002-es évjáratu?Sürgös lenne!Elöre is köszönom!Üdv!
mazda-auto.hu | 2008-01-28 08:31 jigsaw részére
Mindennek oka van, amit meg kell találni. A vezérlés láncos, amit 240ekm-nél kell ellenőrizni.
jigsaw | 2008-01-26 19:26 mazda-auto.hu részére
OK, köszi! Nagyon jó a kocsi! Minden szuperál! Vezérműszíj még nem volt cserélve, legalábbis papíron nem láttam sehol. Hány km-ként kellen cserélni? A fogyasztáson lepődtem csak meg, am 15L 2 napos 'teszt' során (nem csak városban). Ez messze van a szerviz által megadott számtól és nem is hajtottam direkt! A szervizkönyv 160e km-ig vezetve van. Azóta egy barátomé volt, aki váltót javíttatott benne fél éve (490e ft) és most volt olajcserén!
mazda-auto.hu | 2008-01-25 08:22 jigsaw részére
Amennyiben az "alapkezelésen" kívül nincs másra szükség, akkor 38400,-Ft, de 2 napra le kell tenni az autót.
jigsaw | 2008-01-24 22:39 mazda-auto.hu részére
Nagyon köszi a válaszokat, remélem beválik a kocsi, mert egy alfa 147-ről váltok, és már elegem volt az állandó javítgatásokból.Akkor várom az árat az alvázvédelemre! Köszönöm
mazda-auto.hu | 2008-01-24 16:39 mazda-auto.hu részére
Illetve differenciálmű olaj, az automata váltó "olaját" pedig ellenőriznénk.
mazda-auto.hu | 2008-01-24 16:37 jigsaw részére
1. Olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, fékfolyadék, hűtővíz, gyújtógyertya. Amennyiben nincs semmi adat a korábbi szervizelésről.
2. Elsősorban 30-as olajat önteténk bele 0w-30, vagy olcsóbb 5w-30, és ha esetleg fogyasztja az olajat, akkor legközelebb áttrénénk 40-es olajra (0w-40, 5w-40 esetleg 10w-40)
3. Ezek szerint nincs szervikönyv. Az árat ki kell "nyomoznunk", mert eddig csak garancián belül végeztük a műveletet.Egyébként érintett az autód.
jigsaw | 2008-01-24 12:37 mazda-auto.hu részére
Mindent???
1)Megtennéd, hogy leírod, miket cseréljek pontosan?
2) Illetve 170e km van már benne, milyen olajjal használjam?Milyen gyakran cseréljem?
3) Olvastam másik topikban, hogy alvázvédelemre van utólag szükség. Nekem gondolom kell, mert 2002-es a kocsi. Mennyibe kerül? Alvázszám: JMZGY893731108122
Köszi a segítséget!
mazda-auto.hu | 2008-01-24 10:59 jigsaw részére
Tényleg azt hittem, hogy új az autó.
Ebben az esetben célszerű mindent cserélni, ha nincs szervízkönyv ami tanúsítaná a rendszeres karbantartást.
jigsaw | 2008-01-24 09:07 mazda-auto.hu részére
Köszi a válaszokat.
Udvaron állt kb 3 hónapot. Ritkán volt beindítva. 170 000 km van benne. Váltót javították 500ezerért nemrégiben!