2026. Június 28. - Levente, Irén

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


mazda-auto.hu | 2008-01-02 09:58 VIK részére

Mint minden autót vásárlás előtt, ezt is jól át kell nézni. Amennyiben a karosszéria rendben van, akkor a futásteljesítmény igazolhatóságát érdemes firtatni. A szervízkönyv mindenképpen előnyős, hiszen például a karosszériára 12 év garancia van átrozsdásodás ellen, amennyiben minimum évente egyszer járt Mazda szervízben az autó. A dízelek szervízelése valamivel drágább, ennek 120000km-es szervíze, ha maximálisan el van végezve, akkor 240000Ft körül van. A benzinesek vezérlése láncos, így nincsenek ilyen kirívó értékek. A megbízhatóság alap dolog egy Mazda6 esetében, de csak akkor érvényes, ha a megfelelő karbantartásokat időben elvégezték korábban. Dízel vagy benzines? Esetedben (évi 15000km)inkább csak "ízlés függő".

CB460O | 2008-01-01 20:38

Tisztelt Mazda Auto!

Pár nam mulva egy BT-50 GT boldog tulajdonosa leszek /remélem/ egy kérdésem lenne, hogy miért nem használhatom az autót állandó bekapcsolt öszkerékhajtással. Főleg a párom miatt lenne lényeges, mert a vízes csúszós úton félek hogy állandóan keresztben fog közlekedni mível egyébként is nehéz a lába!
Köszönettel: Károly

VIK | 2007-12-30 13:24

Sziasztok!
A közeljövőben szeretnék egy használt Mazda6 tulajdonosa lenni. A rendelkezésemre álló keret 2002...2004-es évjáratú, 80e...130e km futásteljesítményű példányokra lenne elég. Milyen tanácsokkal tudnátok ellátni a vásárlást illetően?
Pl. még azt sem sikerült eldöntenem, hogy benzin v. diesel.
Előnyök, hátrányok?
Melyik a megbízhatóbb?
Évente kb. 15e km-t autóznék vele. Nagyszervíz mikor esedékes, és mennyit kell legombolni érte? Előre is köszi a válaszokat.

mazda-auto.hu | 2007-12-14 12:12 horizsoo részére

Oszi válasza szerint. (Köszönjük Oszi!)
varga@mazda-auto.hu

Oszi | 2007-12-12 11:01 horizsoo részére

Penteken telefonon vagy emailben mazda-autotol es postan kuldik.

horizsoo | 2007-12-12 10:51

Üdv.!
Hogyan tudnám én ezt vidékről megrendelni!?

mazda-auto.hu | 2007-12-11 16:31

Üzenet: mazda-auto legközelebb pénteken lesz, mivel 12-13-án az új Mazda6 tesztjén vesz részt.

mazda-auto.hu | 2007-12-11 16:30 horizsoo részére

Tudunk a Premacy-hoz könyvet rendelni. 3000,-Ft az ára.

mazda-auto.hu | 2007-12-11 14:29 horizsoo részére

Nem kaptunk még választ.

horizsoo | 2007-12-10 10:22

Üdv.!
Legyen szíves utánanézni,hogy rendelhető-e még,és ha igen akkor mennyibe kerülne?
Köszönettel.:Zsolt

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Mazda Furai

Ajtók száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4563, 1956, 977 mm

Tengelytávolság: 2790
Ülések száma:   2

Háromtárcsás RE20B alapú wankel elvű motor  
Bolygódugattyúk száma: 3
Motorbeépítés:   középen hosszában

Szívómotor

Sebességfokozatok száma: 6 fokozatú félautomata. 
Kamratérfogat (cm3):   3 x 654 = 1962       
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450/9000 
Nyomaték (Nm / 1 min): nincs adat

Gyorsulás 0-100 km/h: <4 mp

Végsebesség: ~290 km/h

Az egyetlen működő példány a TopGear showműsor epizódjának készítése közben 2008-ban kiégett.

Több autó