2026. Június 28. - Levente, Irén

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


Jeami | 2008-02-12 19:10 mazda-auto.hu részére

Köszönöm a gyors reakciót! Először megpróbálkozom a vízhőfok jeladó cserével, ha nem hoz megoldást, jelentkezem!
üdvözlettel:
Jeami

mazda-auto.hu | 2008-02-12 08:51 Jeami részére

Több dolgot is ellenőrizni kellene. A fojtószelepház hőmérsékletének szabályzása, de akár a megfelelő alapjárati beállítás hiánya is ludas lehet a dologban. Szintén kiváltó ok lehet a vízhőfok gomba hibája. Szívesen megnézzük.

Jeami | 2008-02-12 03:29

Tisztelt Mazda-Autó!

Nemrég vásárolt 98'-as, 1.5-ös 323F-em legnagyobb problémája hogy melegen nagyon ingadozik az alapjárat. Üresjáratban úgy 1100 körül van a fordulatszám, ha terhelést kap (pl: kormány elfordítása) úgy 900-és 1200 között hullámzik a mutató. Más fogyasztó bekapcsolásakor nem ilyen drasztikus a jelenség. Nem tudom mennyiben tartozik hozzá a jelenséghez hogy a hőfokmérőm soha nem megy a C jelzés alá, ha bemelegedett a motor, a mutató mindíg a H jelzés alatt van 1-2 mm-rel. Az autón a megvétele után eddig a vezérlés kivételével szinte az összes kopóaékatrész cserélve lett és nagyon jól működik ezt a zavaró hibát kivéve. Van esetleg valami ötlet a megoldásra?
Köszönettel:
Jeami

mazda-auto.hu | 2008-02-11 09:15 sanyi64 részére

Az italtartó (itt kell kezdeni) és a váltókar körüli burkolatot kell felfelé kippattintani, majd kicsavarozni a hamutartó/szivargyújtó egységet.

sanyi64 | 2008-02-09 21:12

Tisztelt Mazda-autó!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a 2003-as évjáratú mazda 6-on a hamútartó megvilágítás égőt hogyan lehet kicserélni, illetve megállapítani, hogy a helyén van -e. Fél éve vásároltam az autót és egyre határozottabb zörgés jön a hamutartó felöl, és nem is világít.
Köszönettel Sanyi64

mazda-auto.hu | 2008-02-08 08:55 mazda929 részére

Elsősorban a váltó olajszintjét, illetve az olajminőséget ellenőriznénk. Amennyiben nem ezzel összefüggő dolog, akkor sajnos így látatlanban nem tudunk segíteni.

mazda929 | 2008-02-07 20:06

Tisztelt Mazda-auto!
Kérdésem: Mazda 929 V6 3.0 aut. váltóproblémája van ami a követező: hátramenet van, de "P" és "D" állásban nem reagál az autó. Amikor "D" be kapcsolom a kerék picit megmozdul de semmi több. Köszönöm előre is a segítséget, tippeket, hogy mi lehet a gondd.

Köszönettel:
Mazda 929

mazda-auto.hu | 2008-02-07 08:34 kovacsz71 részére

Magyarország térképet tartalmazó DVD lemez továbbra sem elérhető. Gyári képernyős Mazda típusok esetében kb.:180000,-Ft a Magyar térkép legolcsóbb "megoldása". Az új Mazda6 esetében 450000Ft-ért DVD lejátszót,magyar navit, komoly audio fejegységet, monitort együttesen adunk, teljesen gyári szerű megoldással. Az autót navi nélkül kell rendelni (-500000,-Ft), és így utólag tökéletesebb megoldást tudunk kínálni (450000,-Ft-ért).

kovacsz71 | 2008-02-07 08:19

Tisztelt Mazda-auto!
Kérdésem: a 2008-as év és az új M6 megjelenése hozott végre változást a gyári navi térkép lefedettséggel kapcsolatban?? 2005 12. havi M3 GTA NAVI autóm van:) A választ előre is köszönöm K.Z.

mazda-auto.hu | 2008-02-04 08:08 picipepe részére

Nem fog szétugrani.

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Jaguar XJ-13 1964

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4483, 1854, 965 mm

Tengelytávolság: 2438 mm

Saját tömeg: 998 kg
Hengerelrendezés: 12 henger V alakban

Szelepek száma: 24

Furat/löket: 87 / 70 mm

Sűrítési viszony: 10,4:1  
Motorbeépítés:  középen, hátsó tengely előtt

Benzin befecskendezés 
Lökettérfogat (cm3):     4994    
Szelepvezérlés típusa:   DOHC
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):     509(374,3)/ 7600
Nyomaték (Nm / 1 min):     523/ 6300

Sebességfokozatok száma: 5 

Gyorsulás 0-100 km/h: nincs adat

Végsebesség: 274 km/h

Mindössze 1 darab példány készült.

Több autó