2026. Június 28. - Levente, Irén
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda MX-5 kiadás, emlékül a 25 évnek.
Megújult Mazda BT-50.
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
10 perc alatt adták el a 250 darabot.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda Furai
Ajtók száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4563, 1956, 977 mm
Tengelytávolság: 2790
Ülések száma: 2
Háromtárcsás RE20B alapú wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 3
Motorbeépítés: középen hosszában
Szívómotor
Sebességfokozatok száma: 6 fokozatú félautomata.
Kamratérfogat (cm3): 3 x 654 = 1962
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450/9000
Nyomaték (Nm / 1 min): nincs adat
Gyorsulás 0-100 km/h: <4 mp
Végsebesség: ~290 km/h
Az egyetlen működő példány a TopGear showműsor epizódjának készítése közben 2008-ban kiégett.
Több autó










mazda-auto.hu | 2008-02-27 12:43 jigsaw részére
Elnézést, de a gyári korrózió megelőző, megszüntető munkát nem alvázvédelemnek nevezzük hivatalosan. természetesen ezzel foglalkozunk. 2. Csak a klasszikusnak nevezhető alvázvédelemmel (régen OLVIKOR)nem foglalkozunk.
jigsaw | 2008-02-27 12:23 mazda-auto.hu részére
Nem? Ezt írjátok a 'mazda 6' topikban:
"A száradás miatt két teljes napot vesz igénybe a munka. Általában az ajtók belső borítását és a lökhárítókat kell leszerelni. A rejtett üregekbe folyatjuk be a speciális anyagot, illetve a sárvédő ív peremét (belül)szigeteljük le egy szintén különleges anyaggal." 02.23-i bejegyzés!!! Vagy csak kombira nem vállaljátok a munkát??? :)
mazda-auto.hu | 2008-02-21 16:40 jigsaw részére
1.Mondjuk egy órás átvizsgálás 5200+Áfa.2.Alvázvédelemmel sajnos nem foglalkozunk.
jigsaw | 2008-02-21 11:01 mazda-auto.hu részére
De a 15literes fogyasztás ennél a típusnál elfogadható? Ismerősömnek 2,8-as bmw-je is 3 l-rel kevesebbet evett városban!!! Ha leviszem hozzátok átvizsgálni milyen költségekkel számolhatok? Plusz egy alvázvédelem is kellene, annak mi lenne az ára? Köszönöm.
mazda-auto.hu | 2008-02-20 16:07 jigsaw részére
Ezt már így a távolból nem tudjuk megmondani. Egyébként a hajtáslánc nagyobb ellenállása miatt a végsebesség nagyjából rendben van.
jigsaw | 2008-02-20 09:21
Kedves mazda-autó!
2002-es Mazda6 2.3i 4WD, kombi, automata autóról van szó! A javaslásotokra ellenőriztettem az olajakat, szíjakat, állapotot, de minden tökéletes az autón. A komolyabb felméréshez érdeklődöm, hogy miket kellene átnézetnem, mert városban 15litert is tud fogyasztani normál közlekedés mellett! 14 alá nem ment városban, Debrecen-BP útvonalon pedig végig tempomattal 110 és 120 körüli tempóban 10,3litert fogyasztott! A végsebesség 190km/h fölé nem ment (ez egy másik úton történ, akkor 13liter volt, ha kicsit mentünk is vele). Ez kicsit gyengusz, nem?
mazda-auto.hu | 2008-02-14 13:14 vallac részére
Az árkülönbséget sok minden okozhatja. Külföldről-belföldről származik, volt-e törve, hanyadik gazda, állapot stb. 1. Érdemes egy olajszintet nézni, mivel ha ilyenkor is túl alacsony, akkor valószínűleg korábban sem ügyeltek rá. 2. Szervízek igazolása 3. volt-e sérülve komolyabban. Az RX-8 karosszériája rendkívül merev. Pl.: a négy lemezből álló küszöb javítása nem egyszerű. Szakszerűtlen javítás később sok bosszúságot okozhat. 4. Milyen gyakran szervizelték? 5. Milyen körülmények között használták?
Párásodás: Nem annyira komoly probléma, de nem is típusjellemző.
"Normális", de nem lassú használat esetén 12-13 liter átlagfogyasztással kell számolni.
vallac | 2008-02-14 12:46
Tisztelt Mazda!Szemezgetek az Rx8-cal közeljövőben tervezem a vásárlását.Kérdés:mire kell nagyon odafigyelni egy 4 éves 40-50 ezer km-t futott 231LE-snél? A 4 milliós ár reális e vagy vmi eltitkolt betegsége lehet,mert van uo 5.5milióért is.(ua a felszereltség)Másik:néztem egyet,de annak a jobb hátsó lámpája nagyon be volt párásodva,azt mondták ez tipushiba a csom.tartó zárja miatt.Ez igaz? Ja és mennyi a VALÓS fogyasztása normál használatban,nem vadulva városban,és városon kívül-100-120as tartományban? Előre is köszönöm!
mazda-auto.hu | 2008-02-13 08:07
Köszönjük a visszajelzéseket.
sanyi64 | 2008-02-12 21:11
Tisztelt Mazda-auto!
A segítséget köszönöm. Ma sikerült kicserélnem az égőt, és azóta a zörgést sem hallom.
Tisztelettel: Sanyi64