2026. Június 28. - Levente, Irén

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


mazda-auto.hu | 2008-03-25 09:28 macuda626 részére

Nincs sok tapasztalatunk,mivel fékalkatrészekből csak a gyárit merjük jó szívvel ajánlani. A jakoparts nevű darabnál elég furcsa, hogy Japénból ilyen olcsón "ideér". Talán a Delphi, vagy a TRW.

macuda626 | 2008-03-24 07:10

Helló mazdások!
Segítségeteket kérném abban hogy egy 92-es 626-os ge mazdához első féktárcsát vennék de nem tudom eldönteni melyik gyártót válasszam, TRW, 17e -50%, jakoparts 5700ft-45%, bosch 13e -45% vagy delphi 8900ft -45% Ugyanis egy olaszt vettem 2 éve de sajnos nem vált be mert állandóan rázza a kormányt már szabályoztattam egy darabig jó aztán ismét üt. Nekem olyan kellene ami bírja autópályán közlekedést. Azt mondják hogy a jakoparts gyári beszállító. Segítségeteket előre is köszönöm!!

Piro | 2008-03-17 08:32

Koszonom szepen a segitseget!

mazda-auto.hu | 2008-03-17 08:24 Piro részére

A külföldi felszereltségi fokozatok ritkán egyeznek meg a mo-i autókéval. A legutolsó kivitelű Hármasok lökhárítói, hűtőrácsa más mint korábban, illetve a belső színezései is módosultak. Az audio rendszer nem változott, csak a moduláris CD került bele minden kivitelbe. A foggantyú probléma megoldódott, van már mélyedés a kéznek a lökhárító borításán.

Piro | 2008-03-16 15:29

Kedves Mazdasok!
Sokat gondolkoztunk milyen 1.6-os , benzines M3-as lenne a legjobb valasztas a csaladnak.Kulfoldi katalogusban ratalaltam a "Komfort d4"-re, ami araban es felszereltsegeben talan megfelelo lenne.(?) Azt szeretnem kerdezni, mit takar pontosan a komfort kifejezes a D4-el egyutt es, h milyen "rancfelvarrason" mentek keresztul a 2008-as modellek, ha tortent egyaltalan fejlesztes.Sajnos a katalogusokbol nem mindig derulnek ki a reszletek, ezert fordulok Onokhoz segitsegert.Peldaul az is erdekelne, h a hatso csomagtarto fogantyuproblemai ki lettek-e javitva es valtoztattak-e az audio rendszer minosegen.
Valaszukat elore is koszonjuk! P

optimus | 2008-03-13 11:52 mazda-auto.hu részére

Köszönöm a gyors választ!

Igen, volt vezérműszíj, gyertya, üzemanyag szűrő, olaj csere a kocsin.
Megpróbálok futni akkor még egy kört, hátha most megnézik alaposabban :(

mazda-auto.hu | 2008-03-12 12:28 optimus részére

A vezérműszíjat is cserélték? Ha igen, akkor az első tippünk az lenne, hogy nem úgy áll a szíj, ahogy kellene. Amennyiben nem cseréltek szíjat, akkor is kézzelfogható problémáról lehet szó.

optimus | 2008-03-12 12:22

Kedves Mazda-Autó.hu!

Lenne egy nagyon trükkös kérdésem. Van egy 2001-es mx-5 -öm ami a 90e-s szervíz előtt egy álom volt, de mióta a győri Mazda szalonban megcsinálták a szervízt azóta totál gáz... A fogyasztás felugrott 7.5-8 literől 10.5-11 -re és közben 2000 alatt a motor halottá vált. Nem pörög fel, rángat, elindulni is kínszenvedés. Számítógéppel megnézték, de nem mutatott állítólag semmit. Váltottam benzinkutat is hátha rossz benzin...
Szeretném megkérdezni, hogy lehet ez valami tipikus hiba vagy ez egy X akta?

Köszi a választ!

igi | 2008-03-07 21:25 mazda-auto.hu részére

Köszi.
Őszig van időm meggondolni, úgyis kb. akkor lesz esedékes a 120-as nagyszervíz is...

mazda-auto.hu | 2008-03-07 13:51 igi részére

A távirányítós rendszerrel már akár lakásból el lehet indítani az utastér (és a hűtővíz) felmelegítését.

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Mazda RX-8 2002-2012.

Ajtók száma:  2+2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4430/1770/1340 mm

Tengelytávolság: 2700 mm
Ülések száma:   4
Hengerelrendezés: 

Kéttárcsás wankel elvű motor  
Bolygódugattyúk száma: 2
Motorbeépítés:   elöl, hosszában

Szívómotor, szekvencionális befecskendezés

Sebességfokozatok száma: 5, vagy 6 kézi 
Kamratérfogat (cm3):   2 x 654 = 1308   
Sűrítési viszony: 10,0:1    
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 192 (141)/7000, illetve 231 (170)/8200 
Nyomaték (Nm / 1 min): 220/5000, illetve 211/5500

Gyorsulás 0-100 km/h: 7,2 és 6,4 mp.

Végsebesség: ~223, és ~235 km/h

Több autó