2025. December 19. Péntek - Viola

Mazda6

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


mazda-auto.hu | 2009-06-22 11:14 dobaki2 részére

A gyári vezérlőegység (önmagában) nem teszi lehetővé a szoftvert egyedi kalibrálását, de nem is valószínű, hogy erre szükség lenne. Amennyiben a gépkocsihoz a szervizkomputer által felajánlott legfrissebb szotvert töltötték fel, akkor abban az "olajnyomás lámpa" és a "turbózaj" újítás együttesen benne van.

A szoftverszám a feltöltés folyamán összehasonlítható volt a központ által megadott azonosítóval, így elvileg tévedés kizárva.

Nagyon minimális az esély a turbó hirtelen összeomlására, ezért amennyiben tényleg ez okozza a hangot, esetleg valóban célszerű lenne megvárni, hogy lesz-e változás a futásteljesítmény növekedtével.

dobaki2 | 2009-06-22 10:39

Lehet hogy hülye kérdés, de software-sen vissza tudják állítani a normál Mazda diesel hangot? Az sajnos tény, hogy a jelentkező furcsa hangot azóta tapasztalom, amióta megcsinálták pár hónapja a software frissítést. Addig nekem semmi bajom nem volt vele. Megnyugtat az a tény, hogy a turbó hang nem okoz problémát, de én ezt a kombo Mazda 6-ot családi autónak vásároltam. Egy olyan autót kaptam a vásárláskor amely csendes, a mostanival ellentétben. A turbó 2000-es fordulatszámnál folyamatos búgó hangot ad, a szakszervízben elismerték hogy furcsa a hangja (másik hasonló autóban nincs), de nem tudnak vele mit kezdeni. Azt mondták járjak vele, mert ha komolyabb hibára utal, akkor még 3 éves koráig előjöhet a probléma.

Tudom, hogy az én autóm alvázszám szerint turbó rezonanciális problámákat okozhat, amelyet elvileg a software frissítéssel korrigáltak. Igaz a software frissítésre nem a turbó miatt voltam, hanem az olajszint mérése miatti frissítés okán. Abban a frissítésben benne volt a turbó softare frissítés? Az autó egyébként eredetileg németországi és a olajszíntes software frissítésig semilyen hiba jelenség nem volt. Nem lehet hogy a software frissítés során olyan Mazda 6 software-t raktak fel rá, amely a nem rezonáló turbosokra kellett volna?

mazda-auto.hu | 2009-06-22 10:06 mazda-auto.hu részére

Ezt mindegy= ezt mintegy

mazda-auto.hu | 2009-06-22 10:05 dobaki2 részére

A turbófeltöltőben a gázok fokozott áramlása hőmérséklettől függően is generálhat hangokat. Ezt mindegy igazolja, hogy a befecskendezés szortveres módiosításával is lehet a hangzást módosítani. Problémát egyébként nem okoz a hang.

Csak egy megjegyzés: kinyomott kuplunggal egyáltalán nem javasolt pörgetni a motort. Ezzel a kinyomócsapágy élettartamát jelentősen lehet csökkenteni.

Érdekes egyébként, hogy a legutóbbi TC Mazda6 tesztben gyakorlatilag a kuplungpedál remegését hozzák fel az autó egyetlen gyenge pontjának.

dobaki2 | 2009-06-22 07:55

Az hogy esetleg csapágyas lenne az autó 13000km után, az elég furcsa lenne. De ha így van akkor fel kell gyújtani ezt a Mazdát!
Egy évesen 13000km-rel ilyen problémák?!

dobaki2 | 2009-06-22 06:42

Messze vagyok Bp-től (pár száz km)

Oszi | 2009-06-21 22:47 Oszi részére

Amugy Bp-i vagy? kivancsisagbol meghalgatnam :)

Oszi | 2009-06-21 22:46 Oszi részére

2008-as autoban garis a kettostomegu lendkerek :) csereljek ki.

Oszi | 2009-06-21 22:45 dobaki2 részére

Kettos tomegu lenkerek miatt lehet vagy kinyomo csapagy .
Kis apro utest nem erezni olyankor a kuplungon??? illetve csak 1500-1800 as fordulat felett jelentkezik???

Nalam is van ez a jelenseg :)
Eloszor kis apro utes volt a pedalon a hang kesereteben ekkor mindenki a kettostomegu lendkereket mondta aztan kuplung ledobb lendkerek cserelve majd jott a meglepetes :) minden maradt ugyan ugy ekkor levettek mazda-autoek a kartert es kiderul,hogy csapagyas az auto am nalam ez vissza vezetheto volt egy korabbi motor javitasra.

Megcsinaltak majd a kis apro utes es hang megszunt egy rovid idore aztan a hang es erzes halvanyan kezd vissazterni.
Probalok ugy valtani,hogy vissza essen egy csepet a fordulatszam es igy nem hallom illetve erzem.

Szerintem egy turat meger ,hogy mazda-autoek is meghalgassak.

dobaki2 | 2009-06-21 17:59

2008-as 2.0 diesel (140 LE) gépkocsimba a software frissítés óta jelentkező furcsa motorhangot továbbra sem tudták kioperálni a motorból. Már odáig jutottak a szervízben, hogy esetleg turbót cserélnek, de vizuális ellenőrzést követően (lehuzták a bemenő gumitömlőt, és kézzel ellenőrizték a csapágyat) letettek róla. Érdeklődnék arról, hogy ettől függetlenül lehet hogy mégis a turbó adja a hangot?

Másik kérdés:
Egy ideje a sebességváltásoknál (leginkább egyes és kettes sebesség fokozatoknál érzékelhető) a kuplung kinyomásakor egy morgás halható ahogy vissza esik a fordulatszám. Ha kinyomott kuplunggal pörgetjük a motort, akkor furcsa (magasabb fordulatnál) morgó, dübörgő hangot ad a motor, mely nem tapasztalható ha üres fokozatban a kuplung benyomása nélkül pörgetjük a motort. A szakszervízben azt mondták, hogy ez a kettős tömegü lendkerék hangja. Akkor most ez probléma vagy sem? Eddig miért nem tapasztaltam? Korábbi diesel Mazda 6 (120Le) és Mazda 5 (110Le) gépkocsimon ilyen jelenséget nem tapasztaltam. Vagy azokban nem volt kettős tömegű lendkerék? Ha ez a jalenség problémát jelez elindulhatok-e vele a közzeljövőben egy 4-5 ezer km-es útra?

Válaszát előre is köszönöm!

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Lamborghini Countach QV 1985-1988.

Ajtók száma:  2
Ülések száma: 2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4170, 2000, 1070 mm

Tengelytávolság: 2500 mm

Hasmagasság: 105 mm
Hengerek:  12 henger V alakban 60°

Szelepek száma: 48 
Motorbeépítés:  hátsó tengely előtt hosszában

Szívómotor, karburátorok. (néhány késői USA verzió befecskendezővel) 

Lökettérfogat (cm3):   5167

Furatxlöket (mm): 85,5x75 mm  
Sűrítési viszony: 9,5:1    
Teljesítmény (LE/ 1 min): 455 /7000 
Nyomaték (Nm / 1 min): 501/5200

Sebességfokozatok száma: 5

Hátsókerékhajtás

Gyorsulás 0-100 km/h: 4,8 mp.

Gyártott darabszám: 610

Végsebesség: ~295-310 km/h

Több autó