2026. Április 1. Szerda - Hugó

Mazda6

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


mazda-auto.hu | 2013-04-17 14:29 Zozyka részére

Igen, ettől füstölhet és kopoghat a motor. A vezérlőegység elsősorban a befecskendezők ellenállási értéke alapján tudja azokaz finoman szabályozni, arról nem is beszélve, ha a rossz csatlakozás egyben szakadást jelent, hiszen akkor nem is működik az adott befecskendező. Nem valószínű, hogy a közeljövőben észlelhető károsodás történt.

Zozyka | 2013-04-17 13:49 mazda-auto.hu részére

Úgy néz ki,hogy megtalálták a hibát. Az egyik porlasztó kábele kontaktos volt.Lehetséges ,hogy ezért füstölt volna az autó?illetve lehetséges, hogy ettől kopogtak volna a porlasztók 1200-s és 1500-s fordulaton? Ez okozhatott valami kárt a motorban? Köszönöm szépen előre is a választ!

Zozyka | 2013-04-17 13:46 mazda-auto.hu részére

Úgy néz ki,hogy megtalálták a hibát. Az egyik porlasztó kábelek kő n táltos volt.Lehetséges ,hogy ezért füstölt volna az autó?illetve lehetséges, hogy ettől kő P fogtak volna a porlasztók 1200-s és 1500-s fordulaton? Ez okozhatott valami kárt a motorban? Köszönöm szépen előre is a választ!

mazda-auto.hu | 2013-04-17 07:32 Zozyka részére

Temészetesen az EGR szelep is bármikor tönkremehet, és rendellenes működése beavatkozik a motor működésébe.

Zozyka | 2013-04-16 14:13

Tisztelt Mazda-Autó! A héten történt, hogy elvittem egy diagnosztikára az autót. (már nagyon füstölt, meg kopogtak a porlasztók 1200 és 1500 fordulaton, holott teljesen újak a porlasztók mind a 4 és tanítva is lett). NO, ott kivették a porlasztókat is, mindet elellenőriztek. Minden jó volt. Mondták vigyük el ismét feltanítani, hátha megoldja a dolgot. Elmentek vele az M3-nál található Mazdába. Leállították a motort, amíg bementek elintézni a papír dolgokat. Mikor visszamentek pár perc után és beindították az autót, rángatott a motor, mintha egy henger nem ment volna. Ott valaki megállapította, hogy nagy a kartellgáz is biztos beadta magát egy dugattyú...ÉS még a motor is nagyon csúnyán csörgött...No...Itt kezdődik az érdekesség... Pár óra múlva ismét beindítva a motort, tökéletesen járt, mintha semmi nem történt volna. El is mentek az autóval vissza a diagnosztikai műhelyhez.Minden gond nélkül. Az autó továbbra is ad kattogó hangot 1200 és 1500 fordulat környékén. Mentek vele még pár kört, és elkezdett az autó rángatni is. Ekkor megálltak (de a motor járt tovább), lehúzták az egr vezérlő vákumcsövet és ha jól tudom vissza is dugták utána, és a motor megjavult. Majd ma reggel ismét enyhe kelepelő hanggal 1200 és 1500 környékén ment a motor (amikor mentek vele). Az egr szelep és a katalizátor (valami speciális katalizátor tisztító folyadékkal) mostanában (2hete) lett kitakarítva. Lehetséges, hogy az egr valamilyen oknál fogva nem jól működik? Azt mondták nekem, hogy feltehetőleg a kipufogógáz visszavezetésnél lehet valami gond. Önök találkoztak mát ehhez hasonló esettel?

mazda-auto.hu | 2013-04-16 13:47 zeff részére

Jelenleg is öt különböző 0w-30 Castrol Edge olajat tudunk rendelni. Tehát nem feltétlen változtak a termékek, hanem egyszerűen más terméket képviselnek. De pl. az API SL már viszonylag régi szabvány, így érdemes lenne az olajosdoboz alján található préselési "pecsét" évszámát ellenőrizni. A szóbeszéd alapján a Castrol-t gyakran hamisítják.

mazda-auto.hu | 2013-04-16 13:42 zolika182 részére

Igen, működik.

mazda-auto.hu | 2013-04-16 13:41 gulyas_peter részére

A szintén eltűnt hozzászólás 48-as hibakódja alapján az utasülés foglaltság érzékelő rendszer valamelyik elemében van a hiba. Az akkusaru lekötése után meg lehet tísztítani az ülés alatti csatlakozást, majd újra csatlakoztatás után pl. gyorskötegelővel még jobban összehúzni/rögzíteni. Ha ez nem segít, akkor natu77 tanácsai alapján....

mazda-auto.hu | 2013-04-16 13:38 dana részére

1. Valójában csak az olajteknő újbóli leszerelésével javítható megbízhatóan. A régi tömítés eltávolítása, zsírtalanítás, és tömítés. A legtöbb folyékony tömítés esetén 2-3 óráig nem szabad olajjal újra feltölteni. 3. Le kell futtatni egy hengerteljesítmény korrekciót, és kiderül. 2. A kuplung kiemelése hidraulikus munkahengerekkel történik, így esetleg levegős lehet a rendszer, akkor is lent fog a kuplung, vagy ha valamelyik munkahenger nem tömített. 2.

zeff | 2013-04-16 01:20 mazda-auto.hu részére

Hm, eltűnt az előző hozzászólásom. Az Edge A3B3 A3B4, az Edge FST C2 C3. Előbbi SL/CF, utóbbi SN/CF. Utántöltésre használt korábbbi FST pedig SM/CF. Normális dolog ez hogy ilyen mértékben eltérnek egy olaj különböző kiadásai...? :S költői volt.

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Lancia Rallye 037 Stradale 1982.

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 3915, 1850, 1245 mm

Tengelytávolság: 2440 mm

Hasmagasság: 

Saját tömeg: 1170 kg
Hengerelrendezés: 4 henger (soros)

Szelepek száma: 8

Szelepvezérlés típusa: DOHC

Furat/löket: 84 / 90 mm

Sűrítési viszony: 7,5:1

Feltöltés: Abarth kompresszor   
Motorbeépítés:  középen, hátsó tengely előtt keresztben

Tüzelőanyagellátás: 1db duplatorkú Weber karburátor

Sebességfokozatok száma: 5 
 

Hajtás: Hátsókerék

Lökettérfogat (cm3):     1995    
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):    207,8 (152,9)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min):     226 / 5000

Gyorsulás 0-100 km/h: 7 mp.

Végsebesség: 220 km/h

Több autó