2026. Június 27. Szombat - László

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


mazda-auto.hu | 2012-04-27 15:17 Sipos István részére

A szervizben inkább hibakód kiolvasás alapján dolgozunk, de ez a villogás elsősorban utalhat a kormánylégzsák csatlakozójának, indítóáramkörének érintkezési hibájára. Lekötött negatív akku saru mellett lehet a csatlakozásokat ellenőrizni a kormánykerék burkolatának levételével.

Sipos István | 2012-04-24 20:03

T. Szakértő! 1999-es 1.3 benzines demiomban a légzsák ellenőrző lámpája hatot villog.Sziveskedjen megmondani, hogy ez milyen hibát jelent. Válaszát előre is köszönom.

mazda-auto.hu | 2012-04-17 10:06 Tom71 részére

Megfelelő hibakód olvasással, valós idejű diagnosztikával (tehát pl. meleg motornál nem lehet 30C fokos a hűtővíz), a fals levegő pedig akár úgy is, hogy gyúlékony-illékony anyagot (pl. hidegindító, féktisztító) kell fújni a gyanús helyekre, és figyelni, változik-e a fordulatszám?

Tom71 | 2012-04-15 19:30

Köszönöm a választ! Ezeket hogyan tudom ellenőrizni?

mazda-auto.hu | 2012-04-12 09:08 Tom71 részére

Lehet légtömegmérő, de részben fals levegő, motor hőmérséklet jeladó is. Sok mindent át kellene nézni.

Tom71 | 2012-04-10 14:33

Tisztelt Szakértő! 2006-óta van egy 2000 cm3, benzines xedos9-em, eddig minden probléma nélkül. Most viszont már kezd kikészíteni. A jelenség: Mikor éppen hajlandó menni, ha eléri az üzemi hőmérsékletet gázadáskor olyan mintha a 6 hengerből nem menne csak a fele. Lepadlózás után megindul mintha valagba rúgták volna. Most perpillanat nem indul be sem.Egyik nap letettem a következő nap nem indult. Néztem a gyujtást, gyertyákat rendben vannak. Mi okozhat ilyen jelenséget? Előre is köszönöm. Üdv!

mazda-auto.hu | 2012-03-23 11:30 shep részére

Nincs márkajelzése, illetve Mazda. Egyes különkiadásokba kerül Bilstein.

shep | 2012-03-22 19:50

Köszi a választ! Még annyit kérdeznék, hogy gyárilag mely márkákat szerelik lengéscsillapítókból?

mazda-auto.hu | 2012-03-22 08:11 shep részére

Elvileg nincs, ha a méret jó, a minőség csak hosszú távon fog igazolódni, vagy esetleg nem.

shep | 2012-03-20 20:12

Üdv! Szeretném megkérdezni, hogy a 2005-ös, 1.4-es benzines Mazda 3-ba bármilyen, a neten erre az autóra kidobott első lengéscsillapító, illetve stabilizátor rúd megfel, vagy van valami, amire oda kell figyelnem? Üdv:P.Gábor

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Monteverdi Hai 450 SS 1970.

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4343, 1788, 1021 mm

Tengelytávolság: 2548 mm

Hasmagasság:

Gumiméret elöl: 205/70-15

Gumiméret hátul: 225/70-15

Saját tömeg: 1247 kg
Hengerelrendezés: 8 henger V alakban 90 fok (Chrysler Hemi)

Szelepek száma: 16

Furat/löket: 107,95/ 95,2 mm

Sűrítési viszony: 10,25 : 1   
Motorbeépítés:  középen, hátsó tengely előtt, hosszában

Tüzelőanyag ellátás: Dupla négytorkú karburátorok

Sebességfokozatok száma: 5 (kézi ZF)

Hajtott tengely: hátsó
Lökettérfogat (cm3):     6974    
Szelepvezérlés típusa:  
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):     450 (335,6) / 5000
Nyomaték (Nm / 1 min):     664/ 4000

Gyorsulás 0-100 km/h: 4,9 mp

Végsebesség: 290 km/h

Több autó