2026. Június 27. Szombat - László
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Ferrari 288 GTO. Egy örök non plus ultra.
Cadillac Eldorado (egri túra).
Mazda 3 Kuroi.
Turbófeltöltő, vagy kompresszor?
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Jaguar XJ-13 1964
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4483, 1854, 965 mm
Tengelytávolság: 2438 mm
Saját tömeg: 998 kg
Hengerelrendezés: 12 henger V alakban
Szelepek száma: 24
Furat/löket: 87 / 70 mm
Sűrítési viszony: 10,4:1
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt
Benzin befecskendezés
Lökettérfogat (cm3): 4994
Szelepvezérlés típusa: DOHC
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 509(374,3)/ 7600
Nyomaték (Nm / 1 min): 523/ 6300
Sebességfokozatok száma: 5
Gyorsulás 0-100 km/h: nincs adat
Végsebesség: 274 km/h
Mindössze 1 darab példány készült.
Több autó










mazda-auto.hu | 2011-08-25 09:02 beres89 részére
Az 1,5-ösre írtam, hogy elfér. Motoroktól függetlenül azonos a nyomtáv (keréktől viszont nem függetlenül), ez pedig elárulja, hogy a futómű eltérései nem befolyásolják a kivitelek között a kerékagy felfekvési pontja és a karosszéria közötti méreteket oldalirányban.
beres89 | 2011-08-25 08:47
Köszönöm a választ, de nekem egy 1.5 motorvan benne és azt mondták, hogy annak a futóműve nem egyezik a V6-tal és, hogy nem fér el.
Ön mit tudna erre mondani, mert az egyik ismerősöm egy autodata nevű szervíz programban megnézte és az 1.5 ös kasztniba is írja igaz mint maximum felni és gumi méret.
És azért gondolom, hogy ezzel a motor illetve felgügesztéssel is el kellene férjen, mivel a karosszéria ugyan az tudtommal 100% ban megegyezik (BA)
mazda-auto.hu | 2011-08-25 08:30 beres89 részére
A V6-osé 16x6,5 collos ET 45-ös süllyesztéssel, de elfér az említett méret is.
beres89 | 2011-08-24 17:46
Üdvözlöm!
Érdeklődnék, hogy egy 323f BA alvázú 1.5-ös autó alá elférne e esetleg egy 16x7-es alufelni ET38, egy 205/50-es gumival, mert eddig azt mondták, hogy csak a 15" os 195/55, de viszont a 2.0. V6 ugyan ez a kasztnis jármű alatt gyárilag van ez a méret, hogy ha van futóműben különbség az hol található benne és, hogy lehete küszöbölni rajta, hogy ez a méret jó legyen.
Válaszát köszönöm előre is.
Tywer | 2011-07-28 22:42
Most mérem, az autó most került hozzám nemrég talán írtam is, tudtam, hogy vannak gondjai.
Nem vagyok az a tötymörgős vezető, szóval dinamikusan közlekedek, most mentem ezzel a tankkal vegyesben 450 km-t a computer 7.9L/100km-t ír. Majd nézem mit mutat a benzinkút:)
mazda-auto.hu | 2011-07-27 08:28 maestro részére
Lehet, bár az is előrfordulhat, hogy a kuplung nem old rendesen, miután átmelegednek a kiemelő rendszer elemei és a meleg (felhígult) váltóolaj nem "fékezi" úgy a fogaskerekeket váltás közben.
mazda-auto.hu | 2011-07-27 08:25 kompolti részére
A vezérműszíj csere lehet 90e km-enként, vagy 105e km-enként, így ez kérdéses, a váltóolajat szintén ilyen "periódusnál" kell cserélni. A fagyállót két évente, a fékfolyadékot pedig ha nincs nedvességmérőd, akkor szintén két évente kellene cserélni.
mazda-auto.hu | 2011-07-27 08:22 smiciati részére
Elsősorban az utastérből lehet a legtöbb kivitelben magasságot szabályozni, de az alapbeállítást a fényszóró mögötti csavarral lehet elvégezni.
maestro | 2011-07-25 17:58
Hello!
Mazda 323F Ba tipusú 97-es évjáratu kocsim van.
Induláskor a váltót könnyü sebbeségbe rakni,viszont kb 50km megtétele után bekeményszik a váltó.Esetleg váltó olajat kéne cserélni?
kompolti | 2011-07-25 14:55 mazda-auto.hu részére
Köszönöm a választ.
198e km-nél jár az óra érdemes ilyen kb. 200e km-es szerviznél extra figyelmet fordítani egyes alkatrészekre, folyadékokra?