2026. Június 27. Szombat - László

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


mazda-auto.hu | 2011-09-22 12:42 kompolti részére

Kötelező a visszajelző. (Csak halkan,...a vizsgán enélkül nem mehetett volna át.)

kompolti | 2011-09-21 14:30

Sziasztok!
Vonóhorgot szereltettem 2000. évj-ú 626os Mazdámra. A szerelő nem szerelte be az irányjelző visszajelzőjét, mivel szerinte nem kötelező. A vizsgán átment, de szóltak, hogy legközelebb legyen beszerelve. Van valami egyértelmű törvény/előírás ami segíthet eligazodni?
Tanácsaitokat előre is köszönöm.
Zsolt

mazda-auto.hu | 2011-09-20 09:06 mannogab részére

Motorolaj/szűrő 15000km vagy évente, ha nem túl poros légterű helyen van használva az autó, vezérlés 90000 km, üzemanyagszűrő 45000 km. A levegő és pollenszűrő cseréje inkább nem feltétlenül halasztható 45000 km-ig porosabb helyeken.

mannogab | 2011-09-20 08:34

Üdvözlöm!
érdeklődnék, hogy 2004-es diesel Premacynak mennyi az olaj-, pollenszűrő-, üzemanyagszűrő-, vezérlés csereperiódusa? Inkább a javasolt érdekelne, nem az előírt... 150.000 km környékén esetleg van valami speciális szervizigénye? köszönöm

mazda-auto.hu | 2011-09-12 08:45 Cselev részére

A benzines 626-osokat csak elrontani lehet, azt is elsősorban csak a kötelező karbantartások elmulasztásával. Korábbi sérülések nyomait kell keresni, illetve az olajcserék/szervizek elvégzését kell ellenőrizni.

lucko | 2011-09-11 11:32

Üdv .
Olyan kérdésem lenne, hogy van-e a 6-osban a vészvillogóban külön kis kapcsoló megvilágító izzó?
Köszönöm:

agyanszki | 2011-09-11 10:18

Üdvözletem!

Autóvásárlás előtt, egy kis segítség kellene, megdtudná valaki mondani, hogy egy 2002-ben az észak amerikai piacra gyártott Mazda 323f 1.6 L miben különbözik az európai modeltől? Milyen hozzá az alkatrészellátás?

Köszönöm szépen.
T.

Cselev | 2011-09-09 19:57

Üdv!
Egy 2000-es évjáratú 626 2.0 GT-t ajánlottak megvételre. Mi a véleménye típusról (eddig nem volt sem japán, sem 10 éves kocsim)? Mit érdemes nagyon megnéznem rajta, hogy ne kössek rossz üzletet?
Előre is köszi a választ!

lucko | 2011-09-09 18:40 mazda-auto.hu részére

Köszönöm megnézem....

mazda-auto.hu | 2011-09-09 15:03 lucko részére

A motor mögött a tűzfalnál (szélvédő alatti falon) van egy WEBASTO feliratú fém és fekete műanyag borítású kisméretű tégla méretű alkatrész. Általában csak a mediterrán térség piacairól származó autókban nincs.

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Monteverdi Hai 450 SS 1970.

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4343, 1788, 1021 mm

Tengelytávolság: 2548 mm

Hasmagasság:

Gumiméret elöl: 205/70-15

Gumiméret hátul: 225/70-15

Saját tömeg: 1247 kg
Hengerelrendezés: 8 henger V alakban 90 fok (Chrysler Hemi)

Szelepek száma: 16

Furat/löket: 107,95/ 95,2 mm

Sűrítési viszony: 10,25 : 1   
Motorbeépítés:  középen, hátsó tengely előtt, hosszában

Tüzelőanyag ellátás: Dupla négytorkú karburátorok

Sebességfokozatok száma: 5 (kézi ZF)

Hajtott tengely: hátsó
Lökettérfogat (cm3):     6974    
Szelepvezérlés típusa:  
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):     450 (335,6) / 5000
Nyomaték (Nm / 1 min):     664/ 4000

Gyorsulás 0-100 km/h: 4,9 mp

Végsebesség: 290 km/h

Több autó