2026. Június 27. Szombat - László

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


Easyrider5277 | 2011-12-06 23:03

Tisztelt szakértő! 91-es kiadású 323 1,7D mazdám töltésével küzdök. Korábban tönkrement a generátor feszültségszabályzója és akkor a magas ár miatt kihelyettesítették nekem egy külsővel. Ezzel eddig ment, de kevés a töltőfeszültség, így viszonylag hamar elhalnak benne az akkuk. Most vettem rá egy másik bontott generátort amit lepróbálás után beépítettem, de nem megfelelően működik. Beindulás után rögtön van töltésem, de csak 13,7 V ami ugye kevés, valamint a visszajelző izzók sem égnek (ennél ugye egyszerre világít az olajnyomás, hűtő... a kézifék, tank, ablakmosó megfelelőn működik), ha ráadom a gyújtást.A generátor ezen lábán nincs feszültség (pár tized volt). A töltés biztije jó, erről táplálkozik az elakadásjelző és mások is. Ötleteim elfogytak segítségét kérem, tisztelettel: Easyrider5277.

mazda-auto.hu | 2011-12-05 08:18 mazda-auto.hu részére

..a generátor nagyobb teljesítmény igényét nem is említettem, ami szintén a motort terheli. Pl.: az izzítás lényegesen többször megy, amit a lámpa nem jelez.

mazda-auto.hu | 2011-12-05 08:17 alacska részére

Gratulálunk az autóhoz!Télen a dízelek is többet fogyasztanak, az alacsonyabb átlagos környezeti-szerkezeti hőmérsékletek miatt, illetve a lassabb bemelegedés okán. A vastag váltófolyadék, a téli gumik nagyobb gördülési ellenállása, a "sűrűbb" levegő miatti nagyobb légellenállás, a vastagabb motorolaj (mert ilyenkor sokszor hidegebb)...sok "apróság", ami összeadódik.

mazda-auto.hu | 2011-12-05 08:11 mazda-auto.hu részére

Csatrol=Castrol

mazda-auto.hu | 2011-12-05 08:10 fuzzy részére

A Csatrolnak rengeteg különböző terméke van, én nem hallottam róla, hogy megbukik a teszteken. Mi rendkívül jó tapasztalatokkal használtuk-használjuk a 0w-30-as olajokat. Pl.: Mobil-1 0w-30 Super Syn Fuel Economy Formula.

alacska | 2011-12-02 20:19

Új Mazda5 1.6 dízel boldog tulaja, vagyok ezernéhányszáz kilométerrel. Némi üröm az örömben az a kocsi fogyasztása, amit egyszerűen nem tudok 6.8-6.9 alá vinni (úgy hogy szinte 0 városi közlekedéssel), tényleg nagyon ligtos vezetéssel megyek főleg mert járatós . Hatodikba 110-115-nél tempomattal "üres" pályán 6.5-7.2 közötti értékeket mutogat a fogyasztásmérő. Acélfelnis vadiúj téli gumi van fenn (Alpine A4) keréknyomás 2.2 és 2.4 ahogy a nagykönyv írja tudom a téli körülmények között magasabb a fogyasztás, de én úgy gondolom ez inkább egy hasonló köbcentis benzines kocsi fogyasztása és nem egy 1.6 dízelé. Az én elvárásom irreális, hogy azért illene 6 alatt lennie, vagy a tél miatt van így, esetleg az első 1-2ezer km után ez változik, vagy érdemes lenne a lambda szondát megnézni (később), vagy ez ennyi és kész?

fuzzy | 2011-12-02 14:13

üdvözlet mindne forum olvasónak!vki tudja h a 2005 ös mazda 6 2.0 td részecskeszürő nélküli mazdába melyik a legjobb olaj?mit a legjobb beletenni ebbe az autóba ja és 220.000km nél áll az óra ,amugy imádom az autó hibátlan és csodálatos!jelenleg a castrol edge td olaja van benn ede vki azt mondta acastrol megbukik a tezsteken...

mazda-auto.hu | 2011-11-29 10:11 Wolfova részére

Pl. Bosch Silver 0092S40040, ez 60Ah, 540 Amper max, jobb pozitívos 242x175x190 mm méretekkel. Hasonló paraméterekkel más akksi is megfelel, pl. Banner, Exide, Varta....

Wolfova | 2011-11-28 15:53 mazda-auto.hu részére

Köszönöm a választ. Típus: Mazda 3 Sport 1,6 benzin, 2007-es évjárat. Esetleg van valamilyen ajánlásotok az aksi típusta, gyártóra, stb..?

mazda-auto.hu | 2011-11-28 09:35 Wolfova részére

A japán jelzések és akku szabványok nem feltétlen egyeznek a nálunk használt általános adatokkal/jelzésekkel. Itt is elsősorban a 12V-52Ah-ból kell kiindulni, így egy 12V 55Ah-as akku, melynek a fizikai méretei megfelelőek (autótípust nem tudom) használható.

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Ferrari 288 GTO 1984

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4225, 1850, 1150 mm

Tengelytávolság: 2450 mm

Hasmagasság: 120 mm

Saját tömeg: 1160 kg
Hengerelrendezés: 8 henger V alakban 90 fok

Szelepek száma: 32

Furat/löket: 80 / 71 mm

Sűrítési viszony: 7,6:1

Turbófeltöltő: 2 db IHI turbó, 2 db levegő-levegő köztes hűtő   
Motorbeépítés:  középen, hátsó tengely előtt

Benzin befecskendezés

Sebességfokozatok száma: 5 
Lökettérfogat (cm3):     2855     
Szelepvezérlés típusa:   Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):     400(294,6)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min):     496/ 3800

Gyorsulás 0-100 km/h: 4,8

Végsebesség: 305 km/h

Több autó