2026. Június 27. Szombat - László

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


Wolfova | 2011-11-26 20:27

Sziasztok! Lassan aktuális lesz az aksi csere. Megnéztem a könyvet ahol az aksira ez a paraméter van megadva: 12V-24AH/5HR, 12V-52AH/5HR. Valaki tudna abban segíteni az 5HR mit jelent, mire utal? Előre is köszi. Andrea

mazda-auto.hu | 2011-11-24 09:12 Lacibau részére

Az olajszivattyú házának fedelén kell lennie.

Lacibau | 2011-11-23 10:38

Tisztelt szakértő úr! A kérdésem az lenne,hogy hol keressem az autóban ezt a generátor pulzálást figyelő szenzort (mazda b2500) köszönöm.

mazda-auto.hu | 2011-11-22 08:10 Soldier részére

Lehet, hogy a rövid idejű hidegen beindítás és járatás miatt túldúsultak a hengerek, mely blokkolja az ívképződést. Egyes más márkák típusainak esetében ismert jelenség.

Soldier | 2011-11-21 17:35

Köszönöm válaszát, ha az még segít, a kipufogónak benzinszaga volt amikor próbáltam indítani, ezt a múltkor elfelejtettem leírni. Az akksira rámértem, 12,96V, a héten még elviszem egy terheléses mérésre is. Lehet még köze a hibához, h. előtte 2 nappal több órát állt kint a kocsi a hidegben, utána annyira lett csak beindítva, míg beálltam a garázsba~5m,majd kb2 napot állt?

mazda-auto.hu | 2011-11-21 08:52 laca részére

2965,-Ft.

mazda-auto.hu | 2011-11-21 08:50 FacaG részére

A Mazda szervizekben lehet kérni, vagy rendeltetni. Ha nem kell sok, akkor elegendő desztillált vízzel utántölteni, ettől nem fog fagyáspont sokat változni.

mazda-auto.hu | 2011-11-21 08:44 Soldier részére

Ha az önindító forgatta a motort, akkor valószínűleg nem akkumulátor. Lehet, hogy nem indult el az elektromos benzinpumpa, és a húzatás közbeni rezgések hatására elindult.

laca | 2011-11-20 16:14

Sziasztok˘! xedos9 2001 es vásárolnék stabilizátor kar szilentet első futóműhöz önbeállós kb árat szeretnék! köszönöm!

FacaG | 2011-11-19 14:57

Tisztelt szakértő. Érdeklödnék mazda 2 tipusu automba FL-22 tipusú hütőfolyadék van. Hol tudok ilyen tipusu folyadékot venni hogy utánnatöltsek? Válaszát elöre köszönöm

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Mazda Furai

Ajtók száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4563, 1956, 977 mm

Tengelytávolság: 2790
Ülések száma:   2

Háromtárcsás RE20B alapú wankel elvű motor  
Bolygódugattyúk száma: 3
Motorbeépítés:   középen hosszában

Szívómotor

Sebességfokozatok száma: 6 fokozatú félautomata. 
Kamratérfogat (cm3):   3 x 654 = 1962       
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450/9000 
Nyomaték (Nm / 1 min): nincs adat

Gyorsulás 0-100 km/h: <4 mp

Végsebesség: ~290 km/h

Az egyetlen működő példány a TopGear showműsor epizódjának készítése közben 2008-ban kiégett.

Több autó