2026. Június 27. Szombat - László
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Kettős tömegű lendkerék akció!
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
Bemutatkozott az új Mazda CX-5
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda Furai
Ajtók száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4563, 1956, 977 mm
Tengelytávolság: 2790
Ülések száma: 2
Háromtárcsás RE20B alapú wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 3
Motorbeépítés: középen hosszában
Szívómotor
Sebességfokozatok száma: 6 fokozatú félautomata.
Kamratérfogat (cm3): 3 x 654 = 1962
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450/9000
Nyomaték (Nm / 1 min): nincs adat
Gyorsulás 0-100 km/h: <4 mp
Végsebesség: ~290 km/h
Az egyetlen működő példány a TopGear showműsor epizódjának készítése közben 2008-ban kiégett.
Több autó










mazda-auto.hu | 2011-09-09 14:59 Wooo részére
A Mazda6 fórumunkban már válaszoltam.
lucko | 2011-09-09 13:35
Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom megnézni, hogy van-e az autómban Webasto állófűtés?
Kijelzője nincs, de azt olvastam a fórumon, hogy minden dieselben van.
Az enyém 1 6-os kombi 2.0 136le!
Köszönöm
Wooo | 2011-09-09 13:17
Tisztelt Címzett!
Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy nemrég cseréltettem féktárcsát /Brembo/ és fékbetétet /Textar/ és iszonyúan nyikorog. Melyik márka jó minőségű fékbetét amelyikkel ez megszűnik?
Illetve most cseréltettem egy Mazda szervizbe szélvédőt, azt kértem (s mondták), hogy gyári tesznek és tettek bele. Ennek ellenére valami LAMINATED E13 lett belerakva a gyári pedig NIPPON E6-os volt.
Vagy az is gyári???
Mazda6 2004-es sedan 2000-es dízel.
Előre is köszönöm a választ.
lucko | 2011-09-09 13:10 mazda-auto.hu részére
Ismét köszönöm a gyors választ!
mazda-auto.hu | 2011-09-09 10:29 lucko részére
1,2 Wattos, de érdemes egyet kivenni, és minta alapján vásárolni. A gyárinak darabja 2700 Ft, de ez foglalattal és a színező burkolattal együtt jön. Mint a legtöbb gyári alkatrésznek, szabvány típusa ennek sincs, csak cikkszáma.
lucko | 2011-09-09 10:14 mazda-auto.hu részére
Köszönöm a gyors választ!
Arról kaphatnék még információt, hogy a gyári foglalattal egybenlevő, ill. a külön cserélhető rizsszem izzó (milyen típusú) ill. mennyibe kerülnek???
Köszönöm!
mazda-auto.hu | 2011-09-09 08:27 lucko részére
Csak a fűtés-szellőzés konzolban vannak cserélhető izzók. Gyárilag foglalattal együtt cserélhető izzó van, utólagosan a legkisebb méretű üvegfoglalatú rizsszem izzó használható, melynek szálai nincsenek felteketve az üveg foglalatra.
lucko | 2011-09-08 16:11
Üdv.
Olyan kérdésem lenne, hogy milyen típusú izzó való a középkonzol világításába?
Köszönöm!
mazda-auto.hu | 2011-09-08 09:33 zeusz005 részére
Gratulálunk az autóhoz! Valószínűleg cserélni kell a kuplungot szerkezettel együtt.
zeusz005 | 2011-09-07 20:07
Üdv!
Én most vásároltam egy mazda 6 2.0 sport benzines típusú autót. Egy gondom van vele hogy nagyon nehéz a kuplungja. Ez most gyárilag ilyen vagy mi lehet a probléma vele?