2026. Június 27. Szombat - László
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Magyarország: háromból két motorolaj hamis.
Mazda3 2020
Mazda3 Sport 2,5i Skyactiv-G185.
Ferrari 288 GTO. Egy örök non plus ultra.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Diablo GT 1999
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4430, 2040, 1115 mm
Tengelytávolság: 2650 mm
Hasmagasság: 110 mm
Saját tömeg: 1530 kg
Hengerelrendezés: 12 henger V alakban 60°
Szelepek száma: 48
Furat/löket: 87 / 84 mm
Lökettérfogat (cm3) : 5992
Sűrítési viszony: 10,7:1
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt
Benzin befecskendezés
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 574,9(422,8)/ 7300
Nyomaték (Nm / 1 min): 630 Nm / 5500
Sebességfokozatok száma: 5
Hátsókerékhajtás
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,4 mp
Végsebesség: 338 km/h
Több autó










him79 | 2011-07-14 17:05
Tisztelt Szerkesztő!
Azt szeretném kérdezni,hogyan lehet2002 MAZDA 6 az órát állítani?
Válaszát köszönöm!
beres89 | 2011-07-14 10:29
Tisztelt Szakértő!
A tegnapiakhoz ismét hozzászólva ismét kérdéseim lennének a klímával kapcsolatban. Tegnap megnéztem kicsit alaposabban a rendszert és a kondenzátornál egy olyan észrevételem volt, hogy az egyik ága forró volt a másik olyan levegő hőmérsékletű (kb. 25-30) ez nem tudom, hogy szokványos e. A szárító szűrőnél viszont mind két cső levegő hőmérsékletű. A tűzfalon keresztül jövő vastagabb cső ( tudtommal az a visszatérés a kompresszorhoz) elvileg hidegnek vagy legalább is hűvösnek kellene lennie, de ez a cső is legalább ilyen külső hőmérséklet hőfokú lehetett. ha ezekből esetleg tudna nekem valami információt mondani.
Köszönöm
mazda-auto.hu | 2011-07-13 15:28 beres89 részére
Túlmelegedés, túl magas nyomás..stb.. esetén a klíma kikapcsolását a mágneskuplung oldásával tudja megvalósítani a vezérlőegység. Mivel a Te autódon ezt már nem tudja megtenni a beépített kapcsoló miatt, így vagy kevés a gáz, vagy rossz a kompresszor, vagy dugulás van, vagy a klímahűtőn nem tud átmenni elég levegő...
beres89 | 2011-07-13 12:55
Tavaly voltam vele töltésen ahol töltés után nem indult be a kompresszor, azután elvittem klímáshoz aki át is nézte és feltöltötte, ezután működött, igaz csak próbára használtam, mert az időjárás nem igényelte a használatot. Ezek után idén próbáltam meg újra használni most a kánikula beköszöntével és nem működött, igaz most nincs benne a mágneskuplung reléje (amit tegnap kérdeztem), de egy kapcsolóval át van hidalva a dolog, így most működik a kompresszor, de nem ad hideget. Erre írták egy fórumon azt a megoldást nyomás ellenörzésre, hogy a nyomáskapcsoló 2 pólusa rövidzárban van ha meg van a (tudtommal) 9,5 bar nyomás, de nincs rajta rövidzár. Ha jól tudom kb. 600g töltetett kapott, de nem tudom mennyinekk kellene lennie, és azóta hallottam valami olajról is a kompresszorban, erről semmit sem tudok.
Mindez egy 323F 97' BA Z5-DE 1,5-ös kis csodában.
köszönöm a segítséget
mazda-auto.hu | 2011-07-13 11:25 beres89 részére
Van egy általában világoskék kupak az alumínium csövön, ott lehet a nyomást ellenőrizni, illetve tölteni a rendszert. A nyomáskapcsoló is lehet rossz. Egyébként mi a probléma a klímával?
beres89 | 2011-07-13 10:10
Tisztelt Szakértő!
Azt hallotam, hogy a klíma gáz melétét, illetve nyomását a nyomáskapcsoló két pólusa rövidzárban van ha meg van a 9,5 bar.
Az lenne a kérdésem, hogy valóban így le elhet e ellenőrizni, hogy a rendszer nyomás alatt van e. Vagy valami házilg megoldható próbát lehet e végezni, mert már annyi szerelőnél jártam és mindíg más volt a probléma, hogy magam is szeretnék utána járni, ha lehetséges.
Köszönöm
mazda-auto.hu | 2011-07-12 14:29 beres89 részére
Tőlünk rendelhető. 9552,-Ft.
beres89 | 2011-07-12 13:41
Tisztelt Szakértő!
Egy 323F BA típusú mazdához szeretném kérdezni, hogy H450-67-740 típusszámú relé kapható e és ha igen milyen áron és hol?
Ez a klímának a mágneskuplungjához a kapcsoló relé
Köszönöm
mazda-auto.hu | 2011-07-07 10:07 man200 részére
Ilyen esetekben fényképet is kell küldenünk az MMH illetékesének, és kizárólag véleményük alapján lehet nyilatkoznunk.
man200 | 2011-07-06 17:19 mazda-auto.hu részére
Tisztelt Szakértő.
M6 2005.07.-havi autóm mindkét hátsó sárvédőn 2-2 helyen a festék felhólyagosodott,a sárvédőív felső részétől kb 4-5 cm-re.A belső doblemeztől fentebb van. Nincs rajta sérülés se kavicsfelverődés ép a festék.HB Body 951 alvázvédővel le lett fújva az egész autó. . Erre kiterjed-e a 12 év átrosdásodási elleni garancia? Sárvédők pereme nem rohad. Minden évben Mazdaszervízben lett szervízelve.
Köszönöm a válaszát.