2026. Június 27. Szombat - László
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Ferrari 288 GTO. Egy örök non plus ultra.
Cadillac Eldorado (egri túra).
Mazda 3 Kuroi.
Turbófeltöltő, vagy kompresszor?
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Ferrari 288 GTO 1984
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4225, 1850, 1150 mm
Tengelytávolság: 2450 mm
Hasmagasság: 120 mm
Saját tömeg: 1160 kg
Hengerelrendezés: 8 henger V alakban 90 fok
Szelepek száma: 32
Furat/löket: 80 / 71 mm
Sűrítési viszony: 7,6:1
Turbófeltöltő: 2 db IHI turbó, 2 db levegő-levegő köztes hűtő
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt
Benzin befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5
Lökettérfogat (cm3): 2855
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 400(294,6)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 496/ 3800
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,8
Végsebesség: 305 km/h
Több autó










mazda-auto.hu | 2011-04-11 14:25 koteakos részére
Valószínűleg igaza van a műszernek. Ebben a szériában előfordul a kopogásérzékelő hiba. Ha valóban az, az új szenzor meghúzási nyomatékának betartása rendkívül fontos.
mazda-auto.hu | 2011-04-11 14:21 Mazdi6 részére
A fékrásegítés hirtelen megszűnhet, és nagyon fel fog keményedni a pedál.
koteakos | 2011-04-11 14:01
Tisztelt Szakértő
Én egy 2001-es 1,6os 323f tulajdonos vagyok.Kb 3hete normál közlekedési viszonyok között egyszer csak "elgyengült".A szervízlámpa elkezdet villogni és mintha 1 vagy két henger abszolut nem ment volna!Rögtön félreálltam és leállítottam.Pár pillanat múlva újraindítottam és a motor tökéletesen dolgozott.Ezután pár száz km-ig semmi.Aztán újból és újból előjön.Ilyenkor félreállok leállítom,2-3 indítózás és minden O.K! Kimérettem a hibakódot és a "kopogásérzékelőt" adta ki.De nem akarom megvenni egyből,mert félek hogy más baja van esetleg.Mivel ez a hibakód már kb.100ezer km-rel ezelőtt is előjön néha de minden mellékhatás nélkül!Ha esetleg volna valami más ötlete ,tanácsa szívesen várom,és előre is köszönöm.
Mazdi6 | 2011-04-11 13:51 mazda-auto.hu részére
Köszönöm szépen!
Még egy kérdésem lenne, ha vákumszivattyú zörög azzal járhatok ? nem lesz baja a kocsinak?
Amúgy, már régóta szól, de nem veszélyes a dolog és nem egr annak ismerem a hangját:) és megtévesztően hasonlít a levegő szűrő doboz zörgésére az is zörgött egy darabig mire rájöttem mi az. Az meg lett ragasztva. De akkor valószínű hogy a szivattyú lesz.
mazda-auto.hu | 2011-04-11 13:25 Mazdi6 részére
Szemből a motor mögött van a turbó. Nem valószínű, hogy az kerepel. Másodpercei lennének hátra, ha ilyen hangokat adna. Inkább vákumszivattyú, EGR...stb..
Mazdi6 | 2011-04-11 09:54
Érdeklődnék, Mazda6 diesel 136Le (2003) -ban hol helyezkedik el a turbó? Kerepelést hallok a kocsiból de csak néha, főleg akkor hallom alacsony fordulaton mikor elveszem a gázt vagy kinyomnom a kuplungot váltás előtt. Olyan mintha valami rezonálás lenne, próbálok rájönni honnan jön a hang. ha szemből állok a motor előtt akkor jobb oldalról a levegő szűrő doboz mellől hallom. Mi lehet ez?
köszönöm előre is!
üdv
Tom68 | 2011-04-04 20:31
Köszönöm a választ. 65000ft akartak elkérni ezért egy Mazda szervizben feketén.
mazda-auto.hu | 2011-04-04 08:57 Tom68 részére
Levegőszűrő 1678,-Ft, pollenszűrő 2228,-, váltóolaj 2680,-/L, fékfolyadék a cseréhez 1662,-Ft, klímatisztítás 2500,-Ft, munkadíj 8250,-Ft.
Tom68 | 2011-04-03 12:52
Tisztelt Mazda-autó!
100e-km van 2006-os dpf-s dizel mazdámban. Fék.-váltó olaj, pollenszűrő, levegőszűrő és klímatisztítás mennyibe kerül önöknél?
mazda-auto.hu | 2011-04-01 09:52 Balázs részére
Annyit tudok így a távolból segíteni, hogy célszerű napon felmelegíteni az autót (ajtót), így a patentok nem hajlamosak törésre. Szétszerelésnél előbb a "rejtett" rögzítő csavart kell eltávolítani.