2026. Június 28. - Levente, Irén

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


mazda-auto.hu | 2008-09-22 09:13 Csabi626 részére

Valószínűleg a termosztát azért nem nyit, mert levegős a rendszer. Levegőssé pedig azért válhat, mert vízszivárgás van valahol. Nincsenek erre utaló nyomok az autó alatt, esetleg az utastérben? Az is lehet, hogy a motor "eszi" meg a vizet, azaz belső szivárgás van.

Csabi626 | 2008-09-20 12:48

Tisztelt Szakértő!

A típus : 93-as, 626, 2.5/v6
A kérdés :
Van a motor felett 2 nyílása a hűtőrendszernek, ha szembe állok vele, akkor a baloldali (kicsit hátrébb), a kupakot lecsavarva, 20-30 km megtétele után üresnek látszik, a jobboldaliban (a túlfolyós) is elég kevés folyadék van, hiába öntöm fel őket a túlfolyó cső szintjéig.
Az autó nem forralja a vizet, van fűtés is benne, tehát a rendszer valamilyen szinten működik, üzem közben a hőmérő mutatója a függőlegestől kissé jobbra, de még bőven a piros előtt áll be.
A hűtő bal oldali felső vastag vízcsöve forró, a jobb alsó viszont nem túl meleg.
Utal e rendellenességre ez a dolog, lehet hogy a termosztát nem nyit ki rendesen?
Ja, és hosszabb folyamatos haladás után lassítva hallom hogy megy a ventillátor is, aminek szerintem inkább a városi araszolgatás közben kellene bekapcsolnia.

Üdv : Csabi626

mazda-auto.hu | 2008-09-18 09:07 TAP részére

Egy adott autó metál típusú fényezéséhez alkalmazott, a lakkban található szemcsék alakja egyforma, míg a mica fényezéskor használt szemcsék alakja nem egységes, így teljesen más a kétfajta fényezés fényvisszaverése.

TAP | 2008-09-17 16:39

Tisztelt Mazda-Auto!

Mi a lényegi különbség a Mica és a Metál festés között?

Üdvözlettel: TAP

mazda-auto.hu | 2008-09-12 11:38 Digvid részére

A GTA löklap nyílásaiba való betéteken hátulról kicsavarozható a ködlámpák nyílását takaró fedél. Viszont dízel esetén a bal oldali fedélből érdemes kicsavarozni ezt a fedlapot, hogy az intercooler több levegőhöz jusson.

Digvid | 2008-09-12 08:22 mazda-auto.hu részére

Azt értem hogy ködlámpa nélküliék,de olyan rács van e amin nincs is a ködlámpának helye hanem zárt!!!

mazda-auto.hu | 2008-09-11 16:44 Digvid részére

Ködlámpa nélkül vannak a fedelek. A berácsozás azt jelenti, hogy pl. fekete alumínium rácsot beszabni a nyílásokba.

Digvid | 2008-09-11 15:27 mazda-auto.hu részére

És a szélső rácsok csak ködlámpás megoldással vannak,vagy van esetleg zárt rács,mert én nem akarok alulra ködlámpát rakni!!Nekem diesel a kocsi,hogy érted azt hogy bekácsozni??

mazda-auto.hu | 2008-09-11 14:30 Digvid részére

A középső 10e Ft körül van, a szélsők olyan 5e Ft körül. Ha dízel az autó, akkor az intercooler miatt érdemesebb legalább a szélső nyílásokat inkább berácsozni.

Digvid | 2008-09-11 10:07 mazda-auto.hu részére

Köszönöm a választ!!És még anyit hogy ebbe nincs semilyen rács,mennyi lenne ehhez az összes gyári ha kérnék bele???

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Lancia Rallye 037 Stradale 1982.

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 3915, 1850, 1245 mm

Tengelytávolság: 2440 mm

Hasmagasság: 

Saját tömeg: 1170 kg
Hengerelrendezés: 4 henger (soros)

Szelepek száma: 8

Szelepvezérlés típusa: DOHC

Furat/löket: 84 / 90 mm

Sűrítési viszony: 7,5:1

Feltöltés: Abarth kompresszor   
Motorbeépítés:  középen, hátsó tengely előtt keresztben

Tüzelőanyagellátás: 1db duplatorkú Weber karburátor

Sebességfokozatok száma: 5 
 

Hajtás: Hátsókerék

Lökettérfogat (cm3):     1995    
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):    207,8 (152,9)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min):     226 / 5000

Gyorsulás 0-100 km/h: 7 mp.

Végsebesség: 220 km/h

Több autó