2026. Június 28. - Levente, Irén
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Nem lesz új Mazda5.
Mazda3 2020
Ferrari 288 GTO. Egy örök non plus ultra.
Széchenyi 2020 Befektetés a jövőbe
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda Furai
Ajtók száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4563, 1956, 977 mm
Tengelytávolság: 2790
Ülések száma: 2
Háromtárcsás RE20B alapú wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 3
Motorbeépítés: középen hosszában
Szívómotor
Sebességfokozatok száma: 6 fokozatú félautomata.
Kamratérfogat (cm3): 3 x 654 = 1962
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450/9000
Nyomaték (Nm / 1 min): nincs adat
Gyorsulás 0-100 km/h: <4 mp
Végsebesség: ~290 km/h
Az egyetlen működő példány a TopGear showműsor epizódjának készítése közben 2008-ban kiégett.
Több autó










picipepe | 2008-09-07 13:55 mazda-auto.hu részére
Tisztelt Mazda szakértő!
Ellenőriztük a kuplungmunkahengereket,nem folyik sehol,és nem levegős.A kuplung mindig kemény.Hidegen mindig kiemel rendesen csak melegen nem lehet rendesen váltani.A tárcsa vagy a szerkezet lehet a gond ilyenkor?Elvileg csúszni nem csúszik a kuplung,de melegen nem emel ki.Esetleg fordult már elő ilyen gond a premancy-val A váltót csak a motorral együtt lehet kivenni?Előre is köszönöm a segítséget!Üdv!
Digvid | 2008-09-06 15:39
Tisztel szakértö
Nekem egy gyári xenon trafo kéne mazda 6 hoz 2004 11 hvai 2.0 diesel!!Mennyibe kerül egy ilyen???Tudnék is rendelni innen,ha van??
mazda-auto.hu | 2008-09-05 11:07
A nyolcszelepesek ebből az időszakból még lehetnek megszakítós gyújtásúak.
Macsesz | 2008-09-05 10:43
z a gondom, hogy a szikra mint olyan teljesen eltünt. Az elosztót szétszedve kiderült, hogy az elektronika ment tönkre, a jeladó rész elméletileg jó. Viszont a trafó már régen villámlott felül, ezek együtt olyan 16000 Ft körül lennének minimum. Ha lenne. A Startautónál ami van is az meg 42e, a Bárdinál 35e de ez sem biztos.
Ezek után fontos lenne tudnom, hogy a 85-87 végéig gyártott 2000-es 8 szelepes Mazdához volt-e megszakítós elosztó? (A 82-es 323-ban olyan van.) Esetleg van -e ilyen eladó valakinek? Vagy bármiféle megoldás ami még kibírható árú?
Minden ötletet örömmel fogadok.
A bontóból ilyen elektronikát (osztófejet) dolgot kihagynám, mert egyrészt nem találtam, másrészt az is bármikor elhalhat ugyan így.
Autó megy szépen, leáll és nem lehet többet beindítani. Éllítólag volt amelyik csak melegen nem ment, hidegen beindult pár percre.
mazda-auto.hu | 2008-09-05 08:38 picipepe részére
Valószínűleg nem old rendesen a tengelykapcsoló. Azt kell kideríteni, hogy ez miért van. A munkahengerekkel van a gond, esetleg levegős, vagy a tengelykapcsolónál van gond.
picipepe | 2008-09-04 19:38
Tisztelt Mazda szakértő!
Egy Mazda Premacyröl lenne szó.2002-es évjárat 2.0-es turbó diesel.A problémám a váltóval van.Amikor elindulok a még hideg autóval akkor simán veszi a sebességeket,de ha megállok valahol,és meleg a motor akkor az 1-est meg a 2-est nehezen veszi,nem reccsen,de nehezen bírom betenni.A kuplung pedál lent fog.Ami még érdekes hogy ezt nem mindig csinálja,valamikor rendesen működik,simán vesz mindent,valamikor meg még a rükvercet sem akarja bevenni.Amúgy nem csúszik a tárcsa rendesen húz.Nem tudom mi lehet a gond.Előre is köszönöm a segítséget!Üdv!
mazda-auto.hu | 2008-09-04 08:08 bal700 részére
Tönkre nem teszi az alkatrészeket, de ezzel az olajjal nincs kihasználva az elérhető maximális kenési hatásfok.
bal700 | 2008-09-03 19:25
Tisztelt Mazda szakértő!
Olaj csere előtt állok, az hogy lehet hogy fejér megyében az egyik mazda szervíz 10w-40 es olajat tesz a diesel M6 okba? 2003 as az enyém és már 2x azt tettek bele 66000 ezer km van a kocsiban. Károsíthatja a turbót ha 10w-40 es olaj van benne? Köszönöm a választ! A szervízek között nincsen kommunkiáció?? Most utazzak egy olajcseréért 500 km-t?
mazda-auto.hu | 2008-09-01 08:59 vallnerjudit részére
Sajnos ilyen adatokat nem adhatunk ki. Talán a Maróti Szakkönyv kereskedésben találsz MX-3 szervízkönyvet.
mazda-auto.hu | 2008-09-01 08:58 Élõati részére
Félreértetted! Nem a teljesítményadatok voltak a kérdés tárgyai.