2026. Június 28. - Levente, Irén
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4343, 1788, 1021 mm
Tengelytávolság: 2548 mm
Hasmagasság:
Gumiméret elöl: 205/70-15
Gumiméret hátul: 225/70-15
Saját tömeg: 1247 kg
Hengerelrendezés: 8 henger V alakban 90 fok (Chrysler Hemi)
Szelepek száma: 16
Furat/löket: 107,95/ 95,2 mm
Sűrítési viszony: 10,25 : 1
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt, hosszában
Tüzelőanyag ellátás: Dupla négytorkú karburátorok
Sebességfokozatok száma: 5 (kézi ZF)
Hajtott tengely: hátsó
Lökettérfogat (cm3): 6974
Szelepvezérlés típusa:
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 450 (335,6) / 5000
Nyomaték (Nm / 1 min): 664/ 4000
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,9 mp
Végsebesség: 290 km/h
Több autó










mazda-auto.hu | 2008-07-07 08:46 laller80 részére
Először ki kellene cserélni a kuplung kiemelő hidraulika olajat, illetve légteleníteni kellene.
laller80 | 2008-07-06 20:00
Üdvözlök mindenkit!
Egy Xedos 6-os Mazdám van, az lenne a problémája, hogy ha sokat jár egyhelyben ezekben a nyári meleg időkben, akkor nagyon-nagy erővel tudom sebességi fokozatba tenni az autómat. Csodálom, hogy váltókarom nem törik már el. De ha megyek az autóval pl pár km-t akkor ujra jó! A kuplungom nem kemény. Nem tudom mi tévő legyek és, hogy mi baja. Segítséget előre is köszönöm.
Digvid | 2008-07-04 15:54
köszönöm,azt megprobáljuk,hátha segit!!!
mazda-auto.hu | 2008-07-04 15:30 Digvid részére
Nagyon ritkán előforduló probléma. Amennyiben tényleg erről van szó, és nem egyértelműen hibára utalnak a mérhető adatok, akkor célszerű lenne először egy szakszerű porlasztócsúcs tisztítást végezni, kiszerelt állapotban.
Digvid | 2008-07-04 14:46
Én irtam egy pár napja hogy hidegen nagyok kopog vmi a motornál egy 2.0 d 2004 es mazda 6 nál,és végignézettem rajta mindent és azt a választ kaptam hogy valoszinüleg a porlasztó lehet az,lehetséges hogy 110000km nél a porlasztócsere,mer takkor igen rossz befektetés ilyen autot venni!!???vagy mire lehet még gyaakodni??
mazda-auto.hu | 2008-07-04 14:08 aerokick részére
1.Egy autóban elég ritkán kell motort cserélni, miért gondolnánk ilyesmire? Amennyiben egyébként mindig jó az autó teljesítménye, akkor nagyon kicsi az esélye ,hogy a motorral van probléma. 2. Köszönjük, de csak tesszük a dolgunkat.
aerokick | 2008-07-04 11:23 mazda-auto.hu részére
Köszi!:) Szerintetek is túlzás a motorcsere? Lehet, hogy elviszem a gépet hozzátok. Sajnos elég messze vagytok, de ha profik vagytok.....:)
mazda-auto.hu | 2008-07-04 11:03
Ajánljuk magunkat! :) Mi Békéscsabán vagyunk. A KAPCSOLAT linken megtalálható a pontos címünk.
aerokick | 2008-07-04 10:34 mazda-auto.hu részére
Hová lenne érdemes elvinni az RX8-ast, mivel a miskolci Mazda szalonban már motor cseréről beszélnek. Ezt elég drasztikusnak tartom. Még egyszer előre is köszönöm a segítséget!
aerokick | 2008-07-04 09:46 mazda-auto.hu részére
Köszönöm a választ, remélem megoldódik a probléma.