2026. Június 28. - Levente, Irén
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Ferrari 288 GTO. Egy örök non plus ultra.
Mazda3 2020
Cadillac Eldorado (egri túra).
Mazda 3 Kuroi.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Countach QV 1985-1988.
Több autó
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4170, 2000, 1070 mm
Tengelytávolság: 2500 mm
Hasmagasság: 105 mm
Hengerek: 12 henger V alakban 60°
Szelepek száma: 48
Motorbeépítés: hátsó tengely előtt hosszában
Szívómotor, karburátorok. (néhány késői USA verzió befecskendezővel)
Lökettérfogat (cm3): 5167
Furatxlöket (mm): 85,5x75 mm
Sűrítési viszony: 9,5:1
Teljesítmény (LE/ 1 min): 455 /7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 501/5200
Sebességfokozatok száma: 5
Hátsókerékhajtás
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,8 mp.
Gyártott darabszám: 610
Végsebesség: ~295-310 km/h










zsolti744 | 2007-06-27 10:51
Visszaterve az erositohoz, ha 5 csatornas erositot valasztanek akkor teljesen kiiktatnam az autoradio vegerositojet, es az uj erositorol menne a 4 hangszoro es a melynyomo is, ugye?
mazda-auto.hu | 2007-06-27 10:16
Ovál hangszóró, melynek a átmérõjét tekintve 5 coll a kisebb, és 7 coll a hosszabb részén. Préselt papír szélessávú hangszóró. A magasabb frekvenciák leadását csak a konúsz segíti, nincs külön "membrán" a magasaknak.
zsolti744 | 2007-06-27 09:46
bocs, mi az hogy kozepes oval, egysavos?
mazda-auto.hu | 2007-06-27 09:23
5x7 collos közepes oválok.
zsolti744 | 2007-06-27 09:19
Kosz a valaszokat. Hany centis hangszorok vannak a kocsiban?
mazda-auto.hu | 2007-06-27 08:21
Általános megoldásként négy csatornás erõsítõt szoktunk alkalmazni ebben az esetben. Az elsõ két hangszóró jelét bevisszük az erõsítõbe, vagy magasjelszinten, vagy RCA átalakítóval. Az így jelüktõl megfosztott elsõ hangszórókat az erõsítõ két csatornájával "visszahajtjuk", illetve a maradék két csatorna hídban hajthatja a mélysugárzót. Persze az elsõ két hangszóró cseréje ilyenkor már tényleg idõszerûvé válik. Egyébként Oszi jól megfogalmazta a "dolgokat". : )
Oszi | 2007-06-26 16:32
Az erositot akar az ules ala is elrejtheted,vagy a csomiba egy panelba az egyik oldalra.
Oszi | 2007-06-26 16:31
Nincs es nem keverendo az RCA-val.Ezt a jelet a hangszoro kimentbol nyered,tehat a hangszoro kimenetrol veszed le.Az aktiv melyladak nem szoktak tul jok lenni,vagy nagyon dragak es altalaban nyitot-rendszeruek vagy bandpass ladak.En meg nem talalkoztam zart aktiv melyladaval.Ugyanis ha zart a lada akkor eleg nehez az erosito hutese.
zsolti744 | 2007-06-26 14:38
Tehat a legegyszerubb megoldas egy olyan aktiv melylada, amely fogadja a magasjelszintu bemenetet. A radiomban van ilyen kimenet?
Oszi | 2007-06-26 14:17
akkor egy jo minosegu zart ladat ajanlok neked.Rockford,alpine es hasonlok,de termeszetesen sok mulik a beallitasokon es a stilustol.