2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
Áldott Karácsonyt, Boldog Új Évet!
Jön az E10
Cadillac Eldorado (egri túra).
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda RX-8 2002-2012.
Ajtók száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4430/1770/1340 mm
Tengelytávolság: 2700 mm
Ülések száma: 4
Hengerelrendezés:
Kéttárcsás wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 2
Motorbeépítés: elöl, hosszában
Szívómotor, szekvencionális befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5, vagy 6 kézi
Kamratérfogat (cm3): 2 x 654 = 1308
Sűrítési viszony: 10,0:1
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 192 (141)/7000, illetve 231 (170)/8200
Nyomaték (Nm / 1 min): 220/5000, illetve 211/5500
Gyorsulás 0-100 km/h: 7,2 és 6,4 mp.
Végsebesség: ~223, és ~235 km/h
Több autó










Momo | 2014-12-19 09:53 mazda-auto.hu részére
mazda-auto.hu | 2014-12-19 07:56 Momo részére
3L a színkód.
mazda-auto.hu | 2014-12-19 07:54 gtome részére
Elsősorban az önindító hibájára lehet gyanakodni, illetve lemerült akkura.
Mivel volt már ilyen, de akkor egyszer csak beindult, ezért inkább az előbbi. Szükség esetén mindkét esetben beindulhat az autó, ha behúzzák egy másik autóval, vagy tolják.
Momo | 2014-12-18 20:15
gtome | 2014-12-18 12:19
Van egy 2006-os Mazda 3-asom és ma reggel úgy döntött, hogy nem indul be. Elfordítom a kulcsot és meg sem próbál indulni a motor. (Mintha egy kis elektromotor talán beindulna és egyre gyorsabban pörögne, de ezen kívül semmi.) A héten egyszer már csinálta ezt, akkor kivettem a kulcsot, bezártam, kinyitottam visszaraktam és pöccre indult. Most viszont a tartalék kulccsal sem sikerült elindítani. (Arra gondoltam, hogy a kulccsal van esetleg valami.) Én indításgátlóra tippelek, de nem tudom, hogy tudnék megbizonyosodni róla (van valahol hibakód, amit le kéne tudnom olvasni?). Az a baj, hogy így szervizbe sem jutok el vele és mélygarázsban parkolok, tehát elszállíttatni sem lenne egyszerű.
Bármilyen segítséget előre is köszönök.
mazda-auto.hu | 2014-12-16 08:32 frigo részére
Ezt innen nagyon nehéz lesz megválaszolni. Gyanakodni lehet az üzemanyag nyomás szabályzás elemeire.
frigo | 2014-12-15 21:10
Tisztelt Szakértő!
2006-os Mazda 3 1,6 CD TE tulajdonosa vagyok.Tankolás befejeztével kb 1 km megtétele után csattogó hangot hallottam a motor felől.Leállítottam az autót.Reggel amikor beindítottam normális dízel hangot adott kb 3 km-en keresztül amikor újra elkezdett csattogni.Felhívtam a szerelőt és valószínűsítette, hogy gyenge minőségű gázolajat tankoltam (AVIA kút).Azt ajánlotta, hogy tegyek bele adalékot amivel javítom a gázolaj minőségét.Megtettem és elmúlt a csattogás.250 km után újra teletankoltam az autót (Shell kút) 500 m után csattanás a motor felől és megállt az autó.A gázolaj nem jön fel a porlasztókhoz üzemanyagszűrő csere után sem.Gázolajat tankoltam.
Mi lehet a baj?
Köszönettel: frigo
Lantos749 | 2014-12-15 19:23
Debrecen környékén tudtok ajánlani egy megbízható szervízt/szerelőt, aki lelkiismeretesen és nem túl drágán végzi a dolgát - és azt még jól is + vitt alkatrészeket is beépít!?
mazda-auto.hu | 2014-12-15 09:07 Lantos749 részére
Kis túlzással azt lehet mondani, hogy csak a dízelekkel lehet probléma. A dízel jóval összetettebb, és drágábban javítható, szervizeltethető. A benzinesek esetében még az ismeretlen előélet is kisebb veszélyeket hordoz magában, mint egy dízel vásárlása.
mazda-auto.hu | 2014-12-15 08:59 autobianchi73 részére
Gyújtáshibára kell gyanakodni, és a hengerben elégetlen üzemanyag a katalizátort hevítette túl. Ilyen esetekben kevésbé jellemző a lambda szonda hibája, inkább gyújtótekercs, gyújtókábel. A hibakód akár azt is megmutathatja, melyik hengernél volt égéskimaradás. A gyújtótekercseket ezeknél az óriás feszültségű rendszereknél csak stroboszkóp lámpával szabad ellenőrizni, illetve a repedezett kábelt cserélni kell. A gyújtótekercsek hibája akár hőmérséklet függő is lehet.