2026. Június 26. Péntek - János

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


mazda-auto.hu | 2014-10-08 08:43 Jagermaister részére

 Az izzókat kellene ellenőrizni. A műszerfali izzókat egyszerűbb, a középkonzolnál előbb az összes kezelő gombot le kell húzni, majd a fekete előlapot le kell pattintani.

Jagermaister | 2014-10-07 18:32

 Tisztelt mazda-auto!

Vásároltam egy B2500-as Mazdát, aminek nem működik a műszerfal világítása!

A műszerek mérnek,a visszajelzők is világítanak ahogy kell,csak a háttérvilágítás hiányzik,meg a középkonzol világítása! A biztosítékokat megnéztem:minden rendben!

Az órán látszik egyedül változás az utastérben,a világítás felkapcsolásakor.Mi lehet a baj?

 

Előre is köszönöm válaszát!

mazda-auto.hu | 2014-10-07 08:53 simon részére

 A kerékagy és a féktárcsa felfekvési felülete közötti szennyeződés is hasonló problémát okoz, de esetleg féknyereg probléma is lehet. Egyenletesen voltak kopottak a betétek?

simon | 2014-10-06 18:17

 Tisztelt mazda-auto!


Tulajdonosa vagyok egy Mazda 3 2.0 -gta autonak. Egy hibája van amire nem jött rá eddig senki. 100 km/h sebesség fölött fékezésnél beráz a kormány, ha erősebben fékezek kkor joban ráz. Féktárcsa, fékbetét kizárva, teljesen új kb 50 km-t futott (régivel is ilyen hibát produkált). Futóműben minden jó, nem kopog nem lóg semmi, felni nem ráz, centirozva.
Ha esetleg van más ötlete, szivsen kipróbálnám, hátha megldja a problémát!

Üdvözlettel:
Simon

mazda-auto.hu | 2014-10-06 13:18 petik3 részére

 Nem tértek át digitális nyilvántartásra.

petik3 | 2014-10-05 22:03

Tisztelt mazda-auto!

Szeptemberben vettünk egy 2004-es diesel premacy-t. 

Kérdésem lenne, hogy lehet-e tudni valamit a szervizelőzményekről az alvázszám alapján?

 

Alvázszám: JMZCP19R201359316

 

Előre is köszönöm!

vargabalazs2 | 2014-09-23 11:56 mazda-auto.hu részére

 A teljesítmény elvileg nem változott. Mire lehet következtetni ,ha változna?

Köszi

mazda-auto.hu | 2014-09-22 09:48 Zolnai Erik részére

 Gondolom nem mondok újat azzal, hogy valami a gázbeszereléssel nincs rendben. Mivel benzinnel is rángat, lehetséges pl., hogy falslevegőt szív a motor a beszerelt elemeknél. A hibakód is utalhat erre, ha nagyon szegény keveréket mutat a lambda érték.

mazda-auto.hu | 2014-09-22 09:44 BZ részére

 

mazda-auto.hu | 2014-09-22 09:43 vargabalazs2 részére

 Reméljük, a csere megoldja a problémát! A teljesítmény  változott a légtömegmérő lecsatlakoztatásával?

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Lancia Rallye 037 Stradale 1982.

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 3915, 1850, 1245 mm

Tengelytávolság: 2440 mm

Hasmagasság: 

Saját tömeg: 1170 kg
Hengerelrendezés: 4 henger (soros)

Szelepek száma: 8

Szelepvezérlés típusa: DOHC

Furat/löket: 84 / 90 mm

Sűrítési viszony: 7,5:1

Feltöltés: Abarth kompresszor   
Motorbeépítés:  középen, hátsó tengely előtt keresztben

Tüzelőanyagellátás: 1db duplatorkú Weber karburátor

Sebességfokozatok száma: 5 
 

Hajtás: Hátsókerék

Lökettérfogat (cm3):     1995    
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):    207,8 (152,9)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min):     226 / 5000

Gyorsulás 0-100 km/h: 7 mp.

Végsebesség: 220 km/h

Több autó