2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
10 perc alatt adták el a 250 darabot.
Kettős tömegű lendkerék akció!
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lancia Rallye 037 Stradale 1982.
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 3915, 1850, 1245 mm
Tengelytávolság: 2440 mm
Hasmagasság:
Saját tömeg: 1170 kg
Hengerelrendezés: 4 henger (soros)
Szelepek száma: 8
Szelepvezérlés típusa: DOHC
Furat/löket: 84 / 90 mm
Sűrítési viszony: 7,5:1
Feltöltés: Abarth kompresszor
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt keresztben
Tüzelőanyagellátás: 1db duplatorkú Weber karburátor
Sebességfokozatok száma: 5
Hajtás: Hátsókerék
Lökettérfogat (cm3): 1995
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 207,8 (152,9)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 226 / 5000
Gyorsulás 0-100 km/h: 7 mp.
Végsebesség: 220 km/h
Több autó










mazda-auto.hu | 2014-10-08 08:43 Jagermaister részére
Az izzókat kellene ellenőrizni. A műszerfali izzókat egyszerűbb, a középkonzolnál előbb az összes kezelő gombot le kell húzni, majd a fekete előlapot le kell pattintani.
Jagermaister | 2014-10-07 18:32
Tisztelt mazda-auto!
Vásároltam egy B2500-as Mazdát, aminek nem működik a műszerfal világítása!
A műszerek mérnek,a visszajelzők is világítanak ahogy kell,csak a háttérvilágítás hiányzik,meg a középkonzol világítása! A biztosítékokat megnéztem:minden rendben!
Az órán látszik egyedül változás az utastérben,a világítás felkapcsolásakor.Mi lehet a baj?
Előre is köszönöm válaszát!
mazda-auto.hu | 2014-10-07 08:53 simon részére
A kerékagy és a féktárcsa felfekvési felülete közötti szennyeződés is hasonló problémát okoz, de esetleg féknyereg probléma is lehet. Egyenletesen voltak kopottak a betétek?
simon | 2014-10-06 18:17
Tisztelt mazda-auto!
Tulajdonosa vagyok egy Mazda 3 2.0 -gta autonak. Egy hibája van amire nem jött rá eddig senki. 100 km/h sebesség fölött fékezésnél beráz a kormány, ha erősebben fékezek kkor joban ráz. Féktárcsa, fékbetét kizárva, teljesen új kb 50 km-t futott (régivel is ilyen hibát produkált). Futóműben minden jó, nem kopog nem lóg semmi, felni nem ráz, centirozva.
Ha esetleg van más ötlete, szivsen kipróbálnám, hátha megldja a problémát!
Üdvözlettel:
Simon
mazda-auto.hu | 2014-10-06 13:18 petik3 részére
Nem tértek át digitális nyilvántartásra.
petik3 | 2014-10-05 22:03
Tisztelt mazda-auto!
Szeptemberben vettünk egy 2004-es diesel premacy-t.
Kérdésem lenne, hogy lehet-e tudni valamit a szervizelőzményekről az alvázszám alapján?
Alvázszám: JMZCP19R201359316
Előre is köszönöm!
vargabalazs2 | 2014-09-23 11:56 mazda-auto.hu részére
A teljesítmény elvileg nem változott. Mire lehet következtetni ,ha változna?
Köszi
mazda-auto.hu | 2014-09-22 09:48 Zolnai Erik részére
Gondolom nem mondok újat azzal, hogy valami a gázbeszereléssel nincs rendben. Mivel benzinnel is rángat, lehetséges pl., hogy falslevegőt szív a motor a beszerelt elemeknél. A hibakód is utalhat erre, ha nagyon szegény keveréket mutat a lambda érték.
mazda-auto.hu | 2014-09-22 09:44 BZ részére
mazda-auto.hu | 2014-09-22 09:43 vargabalazs2 részére
Reméljük, a csere megoldja a problémát! A teljesítmény változott a légtömegmérő lecsatlakoztatásával?