2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
Kettős tömegű lendkerék akció!
Mazda 3 MPS KW futómű tuning.
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Countach QV 1985-1988.
Több autó
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4170, 2000, 1070 mm
Tengelytávolság: 2500 mm
Hasmagasság: 105 mm
Hengerek: 12 henger V alakban 60°
Szelepek száma: 48
Motorbeépítés: hátsó tengely előtt hosszában
Szívómotor, karburátorok. (néhány késői USA verzió befecskendezővel)
Lökettérfogat (cm3): 5167
Furatxlöket (mm): 85,5x75 mm
Sűrítési viszony: 9,5:1
Teljesítmény (LE/ 1 min): 455 /7000
Nyomaték (Nm / 1 min): 501/5200
Sebességfokozatok száma: 5
Hátsókerékhajtás
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,8 mp.
Gyártott darabszám: 610
Végsebesség: ~295-310 km/h










Gábor1978 | 2014-08-25 20:12
Tisztelt Mazda-autó.nemrég vásároltam egy Mazda 6 2007-s kombit.
fékezéskor jobra huzott a kormány ,szakszervizben kicserélték az első féktárcsákat és betéteket. Most autópályán vettem észre hogy nagy sebességről fékezéskor a fékpedál ráz visszadolgozik mi lehet a probléma? Válaszát előre is köszönöm.
Szandi69 | 2014-08-25 13:55
Üdv Mindenkinek. Ma megyek másodjára megnézni egy Mazda2-t egy autószalonba (nem Mazda szalon), amely 2008/12. évjárat és 100.000km-t futott (állítólag). Motorikusan semmit nem értek hozzá, ezért szeretném, ha szerződéskötés előtt elvihetném profi autószerelő/vizsgáztató ismerősömhöz, aki átnézi. Nem tudom, állhatok-e elő ilyen kéréssel, vagy ez nem szokás. Úgy gondolom, ha a kereskedőnek nincs takargatnivalója, akkor bele fog egyezni, ha nem, akkor gyanakodhatok turpisságra? Mi erről a hozzáértők véleménye? 1.7M forintot nem szívesen adnék ki lutrira. Mi van, ha nemet mond? Mire figyeljek oda? 1. tulaj, szervizkönyves, flottás kocsi, ez utóbbi gondolom nem túl jó ómen. Pontosan nem is tudom, mit jelent. Ők bérbe adnak autókat? Azt írták, egy hölgy vezető volt a tulaj, erre megtudom, hogy flottás cég. Kösz előre is.
-------------
Közben sikerült megtudnom az alvázszámot, ez alapján lekérhetném Öntől a kocsi szervízmúltját, meg minden mást, pl. km állást (ez nagyon érdekelne)? JMZDE14J280152952. Forgalomba helyezés: 2008.12.19.
Egyébként nem vihető ki a kocsi, de a szerelő bemehet megnézni.
mazda-auto.hu | 2014-08-25 08:48 Sándor részére
Nincs digitális szervizkönyv, egyéb utolsó adat: 2007.06.25., 21750 km.
mazda-auto.hu | 2014-08-25 08:47 jancsi részére
Nincs digitális szervizkönyv, egyéb utolsó adat 2007.12.21., 128422 km.
Az ABS lámpa jelzése azt is jelenti, hogy van tárolt hibakód. Elsősorban ebből kell kiindulni. A rásegítő vákuum nyomás csökkenhet az említett helyzetben.
mazda-auto.hu | 2014-08-25 08:22 paragon részére
Nem, a tulajdonost nem látjuk.
mazda-auto.hu | 2014-08-25 08:17 cserepcsabi részére
Valóban az említett helyeket feszültséggel ellátó vezetékhez kell csatlakoztatni az utólagos világító küszöbborítást.
mazda-auto.hu | 2014-08-25 08:15 mrkopasz részére
A hidegen nagyon vastag hajtóműolaj hozzájárul a fokozatváltási nehézséghez. Egyes autómárkák típusaiban valóban lehet úgynevezett élettartam feltöltéssel találkozni, de a Mazda típusok között nincs ilyen. Legkésőbb 100000 km-enként cserélni kell a sebességváltó olajat.
mazda-auto.hu | 2014-08-25 08:12 visztem részére
Valószínűségi sorrendben a teljesség igénye nélkül a következő helyeken lehet olajvesztés: Befecskendezők alatti tömítés, turbófeltöltő, hengerek...
mazda-auto.hu | 2014-08-25 08:10 rooger részére
Nincs digitális szervizkönyv. Egyéb utolsó adat: 2007.02.26., 26512 km.
csaba6 | 2014-08-24 15:11 mazdarobi részére
Köszi mazdarobi!
Azt hiszem a jövő héten bejelentkezem a Mazda-M3 szakszervízbe.
Az előző tulaj csak oda vitte mindennel, így most én is felkeresem őket.
Ott már ismerik az autót, és tudják az egész előéletét is. Remélem ennyi lesz a gond, és időben meg is oldódik a problémám.
Köszönettel,
csaba6