2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
Magyarország: háromból két motorolaj hamis.
Mazda - Ötcsillagos show Genfben
Áldott Karácsonyt, Boldog Új Évet!
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Aston Martin DB7 1993
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4631, 1820, 1238 mm
Tengelytávolság: 2591 mm
Hasmagasság: 152 mm
Légellenállási együttható: 0,31 cw
Saját tömeg: 1650 kg
Hengerelrendezés: 6 henger, soros
Szelepek száma: 24
Furat/löket: 91 / 83 mm
Sűrítési viszony: 8,3:1
Feltöltő: Eaton M90 kompresszor
Motorbeépítés: elöl, hosszában
Benzin befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5
Lökettérfogat (cm3): 3239
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 339,7(249,8)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min): 488/ 3000
Gyorsulás 0-100 km/h: 5,9
Végsebesség: 253 km/h
Több autó










cuba.71 | 2014-08-05 18:31 zolika72 részére
Vezérléscsere előtt is jelenvolt ez a hang?
cuba.71 | 2014-08-05 18:29 zolika72 részére
Nem hidrotőkés,de irtad,hogy leelenőritétek a sz.hézagot.
zolika72 | 2014-08-05 17:32
Köszönöm a választ !
Megprobálkoztam a féktísztitóval, de nem változott a helyzett.
Van aki szerint lehet hogy hidrótőke probléma lehet ? Erről mi a véleménye ?
Előre is köszönöm.
Zoltán.
mazda-auto.hu | 2014-08-05 15:27 zolika72 részére
Nehéz az ilyen kérdésekre látatlanban válaszolni. Esetenként a hosszbordás ékszíj is adhat fémesen csattogó hangot. Ki lehetne próbálni, hogy csattogás közben pl. féktisztító aerosolt fújni a szíjra, változik-e a hang.
zolika72 | 2014-08-05 10:15
Tisztelt szakértő !
Nem régen vásároltam egy 2000-es évjáratú Mazda Premacy Dieselt 90 LE -ős autót.
A probléma a következő. Hideg inditás uttán (hideg a motor is) a motor tér vezérlés felüli oldaláról csatogó hangot hallalani. Ez kb adig tart amíg a víz hőfok mérő kinem mozdul a skálázás legalsó vonaláig , majd megszünik a csatogás. Viszont ha meleg motornál leállítom az autót és 5-6 óra mulva beindítom akkor nincs ez a jelenség. Kb 12 órát kel az autónak álni hogy jelentkezen a hiba. A vezérzés nem rég lett cserélve ,víz szivattyúval együtt. A szelep hézag is ellenőrzésre került. Az olaj 10w40 majd 5w30 lett beletöltve . A jelenség nem változott meg.
Kérem a tanácsát , mi lehet a hiba !
Előre is köszönöm !
Tisztelettel: Zoltán.
mazda-auto.hu | 2014-07-24 15:11 Luigi92 részére
Pontosan egyik motor sem passzol bele, ha a nagy teljesítmény a lényeg, akkor elsősorban alulvezérelt V8-as (LS-...), de tulajdonképpen motorháztető módosítással szinte minden befér. Viszont rengeteg egyéb átalakításra van szükség. Csak megszállottaknak ajánlott, gazdaságossági fontolgatás nélkül.
mazda-auto.hu | 2014-07-24 14:59 csomg részére
Nincs kiegyensúlyozó tengely a dízelben, és ennek az autónak nincs digitális szervizkönyve, illetve egyéb mérvadó adata sem. Az eredeti motor száma: 832341 .
mazda-auto.hu | 2014-07-24 14:54 Buboe21 részére
A sok lehetőség közül az első, hogy valószínűleg valamelyik kerék fordulatszám jeladó áramköre nem jó.
Luigi92 | 2014-07-24 07:46
Üdv! Érdeklődnék hogy egy rx-8 ba bele lehet-e esetleg épiteni egy más fajta motort és hogy nagy átalakitásokra van-e szükség? Ha lehetséges melyik motorok (fajták,modelek) paszolnának bele? Válaszukat előre köszönöm! :)
csomg | 2014-07-23 18:39
Tisztelt Szakértő!
Egy Mazda 6 2.0 diesel 2003.12.08-évjáratú autóm van.
Alvázszám: JMZGG12T241188468
Az autómba az autószerelő szerint tönkrement a kiegyenlítő tengely, vagy balance tengely (főtengelynél van, az olajszívattyú kapja a meghajtást).
Elkezdtem ilyen alkatrészt keresni, viszont többen azt mondták, hogy ebben az autóban nem is kell, hogy legyen ilyen balance tengely.
Tudna nekem ebben segíteni?
Lehet, hogy már cseréltek benne motort? Ha utánna tudnának nézni alvázzszám szerint az autó kortörténetének.
Válaszát előre is köszönöm