2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
Mazda 3 Sport 2.0i
Turbófeltöltő, vagy kompresszor?
10 perc alatt adták el a 250 darabot.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda RX-8 2002-2012.
Ajtók száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4430/1770/1340 mm
Tengelytávolság: 2700 mm
Ülések száma: 4
Hengerelrendezés:
Kéttárcsás wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 2
Motorbeépítés: elöl, hosszában
Szívómotor, szekvencionális befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5, vagy 6 kézi
Kamratérfogat (cm3): 2 x 654 = 1308
Sűrítési viszony: 10,0:1
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 192 (141)/7000, illetve 231 (170)/8200
Nyomaték (Nm / 1 min): 220/5000, illetve 211/5500
Gyorsulás 0-100 km/h: 7,2 és 6,4 mp.
Végsebesség: ~223, és ~235 km/h
Több autó










BluElite | 2014-06-20 08:49 mazda-auto.hu részére
Tisztelt Szakértő!
Köszönöm a válaszát.
Azt esetelg meg tduná mondani, miylen jóváhagyásokkal bíró olaj szükségeltetik?
Köszönettel: BluElite
mazda-auto.hu | 2014-06-20 07:59 BluElite részére
Nincsenek tapasztalataim a VAT termékekkel kapcsolatban. Direkt írtam terméket, mert a Castrol Edge is csak egy gyűjtőnév, azon belül sok-sok különböző olajjal. Így egy adott márkán belül is nagy eltérések lehetnek az olajok között az egyes motorokban. Ha nem hamisított, akkor inkább a nagyobb, ismertebb nevű márkák termékeit javaslom.
mazda-auto.hu | 2014-06-20 07:56 ZSEBI78 részére
Telefonon sem tudom kiadni az információt, de szívesen vállaljuk az autó javítását.
BluElite | 2014-06-19 15:13
Tisztelt Szakértő!
'98-as 626 DiTD mazda 626-ba milyen jóváhagyásoknak megfelelő olaj tölthető? Eddig Castrol Edge-t használtam, minden gond nélkül. VAT Oil-al kapcsolatban van tapasztalata? Az árfekvése jóval kedvezőbb, eddig a sebességváltóba nekem nagyon bevállt. Vagy esetleg tud ajánlani valamit? Vagy biztos ami biztos maradjon a Castrol Edge?
Köszönettel: BluElite
ZSEBI78 | 2014-05-09 12:16
SZiasztok
Köszönöm a választ megértem lennének kérdéseim esetleg telefonon is tudnánk erről a témáról beszélni,mert érekelne a dolog?
Köszönettel Iván Róbert
mazda-auto.hu | 2014-05-08 08:36 ZSEBI78 részére
Más Mazda szervizek munkájába nem akarunk beleszólni, és a saját "tudástárunkat" sem akarjuk kiadni, hiszen részben az biztosítja megélhetésünket.
ZSEBI78 | 2014-05-07 11:33
Sziasztok
Köszönöm szépen a választ, erről az alkatrészről amit cseréni kell van a mazdának hivatalos gyári utasitása mert itt a helyi mazda szervizbe azt mondták hogy komplett ABS tömböt ki kell cserélni?
Tisztelettel Iván Róbert
mazda-auto.hu | 2014-05-06 14:29 ZSEBI78 részére
96771,-Ft az ennél a típushoz általában ehhez a hibaüzenethez tartozó alkatrész. ABS-DSC egység részeleméről van szó, mely csak hivatalos szakszervizben, a gyári utasítás alapján cserélhető.
ZSEBI78 | 2014-05-06 12:11
Tisztelt Szakértő!
Mazda 5 2.0 benzines auton villágit a kipőrgésgátló viszajelzője a hibakód c1288 nyomásérzékelő,az lenne a kérdésem találkoztek e má ilyen hibával és lehet javitani mert nem szivesen venném meg a komplett abs egységet elöre is köszönöm a válaszukat
Tisztelettel Iván Róbert
mazda-auto.hu | 2014-04-29 12:19 yoda részére
Esetleg sikerült ellenőrizni, hogy amikor rángat, akkor valóban gyújtás kimaradás van? Milyen színű a füst, fekete, vagy kékes, esetleg fehér. Érdemes lenne egy üzemanyag nyomás mérő órát ideiglenesen bekötni, és figyelni, hogy mennyi a nyomás, amikor rángat és füstöl az autó. Könnyen lehet pl., hogy leesik a nyomás és rossz a befecskendezési kép. Amikor viszont ismét jól szállít az AC pumpa, akkor minden helyreáll.