2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
Mazda 3 Sport 2.0i
Turbófeltöltő, vagy kompresszor?
10 perc alatt adták el a 250 darabot.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Jaguar XJ-13 1964
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4483, 1854, 965 mm
Tengelytávolság: 2438 mm
Saját tömeg: 998 kg
Hengerelrendezés: 12 henger V alakban
Szelepek száma: 24
Furat/löket: 87 / 70 mm
Sűrítési viszony: 10,4:1
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt
Benzin befecskendezés
Lökettérfogat (cm3): 4994
Szelepvezérlés típusa: DOHC
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 509(374,3)/ 7600
Nyomaték (Nm / 1 min): 523/ 6300
Sebességfokozatok száma: 5
Gyorsulás 0-100 km/h: nincs adat
Végsebesség: 274 km/h
Mindössze 1 darab példány készült.
Több autó










Buboe21 | 2014-07-23 09:20
Tisztelt Szakértő!
A segítségét szeretném kérni.
Mi lehet a problémája a 626-os GF autómnak, ha km 1 km megtétele után világítani kezd a műszerfalon négy visszajelző lámpa. Név szerint: ABS, kipörgésgátló 2 lámpája és a kézifék visszajelző lámpája. Ha újraindítom az autót elalszanak egy ideig.
A fék akkor is fog mikor világítanak a lámpák.
Előre is köszönöm a válaszát.
Bálint
littlerock79 | 2014-07-22 20:52 Olahz részére
A Mazda 5-nél a lengőkarok hátsó szilenjei elég gyengék, illetve a stabilizátor szilentek belül hamar kikopnak. Ritkán birják ki a 120.000 km-et.
Az enyémben eddig a lengéscsillapítók elöl toronycsapágyastul, a jobb oldali hátsó szilent, és a belső stabilizátor szilentek lettek cserélve. 137.000 km van a kocsiban, és csöndes a futómű.
Eddig még nem hallottam 5-ösnél kormánymű koppanásról, csak a 6-osoknál.
Keress másik szerelőt...
jocoildi | 2014-07-22 20:05
Tisztelt szakértő!
ABS hidraulika vezérlővel kapcsolatban, a teljes alvázszámom a következő:
JMZGF12F201235575
Segítségét előre is köszönöm.
kpeter | 2014-07-22 14:33 janoca13 részére
Szia,
olajfogyással kérdéskörben olvass bele a fórumba, ugyan számos oka lehet a jelenségnek, de az injektortömítés (tűzkarika) elfáradása sokunknál volt erre magyarázat.
Szia,
Péter
Olahz | 2014-07-22 14:27
Lenne egy másik gondom is. MInd két kerék felől kottyanó hangokat hallok .,gödröknél, úthibáknál, járdaszigetre fel-le álláskot. Szerelő megemel, megnéz, teleszkóp kiméretve jó. A toronycsapágy kicsit kottyanhatott... toronycsapágycsere. A hang megmaradt. Újra átnézték, most már nem emelt hanem terhelt állapotban... Kormányművet kell cserélni mondták, mutatták is a keréknél a gumis részen, hogy a kormány mozgatásakor kotyog.. Hm. nem vagyok szerelő nem értek hozzá, de a kormánymű elég húzós (új ár 35oooo.-) Nem lehet, hogy most is v.mi más a hiba csak kérdezem hátha valaki már járt így.. Köszi
Olahz | 2014-07-22 14:18
Kösz a gyors választ, lehet, h. villogott eddig is csak hogy kulcsot váltottam tünt fel így gondoltam, hogy elemcserénél kell valamit trükközni....
littlerock79 | 2014-07-22 13:59 Olahz részére
Az villogott eddig is. Én is megrettenve hívtam fel egy ismerősömet erről érdeklődve, mire megnyugtatott, hogy volt olyan ügyfelük, akinek ez három év elteltével tűnt fel...
Olahz | 2014-07-22 10:40
Tisztelt szakértő!
Rendelkezem egy Mazda 5 2.0 diesel autóval. A multkor a pótkulcsát kezdtem el használni miután cseréltem benne elemet az eredeti már nagyon kotyogott. A kulcs nyitja ,zárja az autót inditja is rendesen, de- vagy már korábban is meg volt ez a jelenség vagy csak én vettem most észre- amikor bezárom az autót a távkapcsolóval a riasztó bekapcsolása mellett a műszerfalon az immobiliser piros lámpa ( autó benne egy kulcs ) villog. Szerintem ezt korábban nem csinálta, ezért kérdezném Önt, hogy ez normális jelenség-e. Inditást követően a lámpa kialszik menetközben nem villog. Válaszát köszönöm.
Olahz | 2014-07-22 10:40
Tisztelt szakértő!
Rendelkezem egy Mazda 5 2.0 diesel autóval. A multkor a pótkulcsát kezdtem el használni miután cseréltem benne elemet az eredeti már nagyon kotyogott. A kulcs nyitja ,zárja az autót inditja is rendesen, de- vagy már korábban is meg volt ez a jelenség vagy csak én vettem most észre- amikor bezárom az autót a távkapcsolóval a riasztó bekapcsolása mellett a műszerfalon az immobiliser piros lámpa ( autó benne egy kulcs ) villog. Szerintem ezt korábban nem csinálta, ezért kérdezném Önt, hogy ez normális jelenség-e. Inditást követően a lámpa kialszik menetközben nem villog. Válaszát köszönöm.
janoca13 | 2014-07-22 09:26
Multkor kerdzeztem,hogy normalis,hogy 107ezerben levo mazda 6 os 2006os evjarat,1000 km-nel megeszi a 0,5 liter olajat. Kaptam is valaszt,hogy nem normalis,amit koszonok. Most azt szeretnem kerdezni,hogy kb milyen esedekes koltsegek terhelhetnek? Talan jobb eladni? Es ha mast veszek es annal is fent all ez a baj,ebbe nem latok bele. Koszonom