2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Nem lesz utódja az RX-8-nak?
Bemutatkozott az új Mazda CX-5
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda RX-8 2002-2012.
Ajtók száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4430/1770/1340 mm
Tengelytávolság: 2700 mm
Ülések száma: 4
Hengerelrendezés:
Kéttárcsás wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 2
Motorbeépítés: elöl, hosszában
Szívómotor, szekvencionális befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5, vagy 6 kézi
Kamratérfogat (cm3): 2 x 654 = 1308
Sűrítési viszony: 10,0:1
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 192 (141)/7000, illetve 231 (170)/8200
Nyomaték (Nm / 1 min): 220/5000, illetve 211/5500
Gyorsulás 0-100 km/h: 7,2 és 6,4 mp.
Végsebesség: ~223, és ~235 km/h
Több autó










mazda-auto.hu | 2014-09-09 08:05 pfeiferb részére
Volt már rá példa. Amennyiben csak egyszer is előfordult, hogy túl kevés olaj volt a motorban, akkor már nincs visszaút. Lehet, hogy leragadtak az olajlehúzó dugattyú gyűrűk, de általában ezt már tisztító adalékok nem tudják "megoldani", szét kell szedni a motort, és kitakarítani, akár gyűrűt cserélni. További lehetőség a szelepszár szimeringek hibája, de akár motorkopás is lehet. Manapság már arról sem szabad megfeledkezni, hogy önhibán kívül akár hamisított, rossz minőségű olaj került valamikor a motorba, és ez okozta a problémát.
pfeiferb | 2014-09-08 21:10
Tisztelt Mazda-Auto!
5 éve használok (2. tulajdonos) sikeresen egy 2014 gyártású Mazda 3 1.4 TE-t. 120.000 km-t futott. Az utóbbi 1 évben komoly olajfogysztásra lettem figyelmes. 2000 km után több, mint 1 liter olajat elfogyaszt. Benzinfogysztásban és motorerőben nem tapasztalok semmi változást. eddig két olajat próbált a szerelőm az auttóban Castrol és Mobil 5W30-t. Különbséget nem tapasztaltam. Találokztak már hasonló jelenséggel ennél az évjáratnál? El lehet kerülni a motor felbontását?
mazda-auto.hu | 2014-09-03 08:18 visztem részére
7000 km-en 1 dl olajfogyasztás mérési hibahatáron belül van. Nem tekinthető olajfogyasztásnak. A kékes füst olaj elégetésére utal, így lehet, hogy a motorolajba kerülő gázolaj miatt nem érzékelhető nagyobb szintcsökkenés a nívópálcán. Tehát a válasz: lehet.
visztem | 2014-09-02 20:04 mazda-auto.hu részére
Köszönöm a válaszát! Lehet-e az olajfogyáshoz köze annak, hogy hideg-indításnál pár másodpercig kékes füstöt produkál? (2006 Mazda6 RF7J, 7000km-en 1,1dl olaj fogyasztással)
Köszönettel: V.M.
Slow71 | 2014-08-27 16:14 mazda-auto.hu részére
Értem, mégegyszer köszönöm!
Jelenleg már 191ezer van benne, ha igaz amit mutat.
mazda-auto.hu | 2014-08-27 15:52 Slow71 részére
Elsősorban 2005 után gyártott autók esetében van esély digitális szervizkönyvre. Egyéb utolsó adat 2007.04.02., 75665 km.
Slow71 | 2014-08-27 10:58
Tisztelt mazda-auto!
Nemrég vásároltam egy 2002-es diesel premacy-t. Lesznek vele gondok, ez már látszik.
Kérdésem lenne, hogy milyen szervizelőzmények láthatóak az alvázszám alapján?
Alvázszám: JMZCP19R221316278
Előre is köszönöm!
Szandi69 | 2014-08-26 11:09 mazda-auto.hu részére
Köszönöm szépen.
mazda-auto.hu | 2014-08-26 10:51 Szandi69 részére
Az utolsó bejegyzett szerviz 2013.01.17-én volt, 84055 km-rel. A korábbi szerviz vagy nem lett elvégezve, vagy nem lett bejegyezve, mert 40521 km az előző 2011-ben.
Minden használt autó vásárlásban benne van a kockázat, de akár jó is lehet. A "flottás" jelző önmagában nem minősít, mert azok között is van trehányul kezelt autó, de van amelyik cég nem spórol a karbantartáson.
adam0325 | 2014-08-26 09:51
Tisztelt mazda-auto!
Olyan kerdesem lenne, hogy 2006 os 2.0d 143le 6osrol lenne szo, pontosabban a generator csapagy meretei erdekelnenek. Fonos lenne megtudni az adatokat, megerteset elore is koszonom!