2026. Június 26. Péntek - János

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


Zolnai Erik | 2014-09-21 23:36

  Tisztelt Mazda Auto!

Nekünk van egy 2006 -os 1,6 - os benzines Mazda autónk amibe bele lett téve a gáz !

A motor menetközben nagyon nagyon rángat és van amikor a motordiagnosztikai lámpa villog valamikor meg folyamatosan működik, valamikor olyan, mint ha elhagyná az erő valamikor meg mint ha megtálosodott volna plusz a motor érdekes csilineglő hangot is kiad! Mindegy, hogy benzinnel vagy gázzal megyünk ! Nem tudják, hogy a katalizátor vagy a henger nem - e állt le esetleg vagy henger fejes lenne -e ? Vagy egyátalán mi lehet a baja ? 

 

Előre is köszönjük a válaszát !

 

 

vargabalazs2 | 2014-09-21 00:17 mazda-auto.hu részére

 Tisztelt Mazda Mester !

 

Egy egyszerű módszerrel elvileg sikerült a hibát kiszűrnöm. A légtömegmérőt lecsatlakoztatva a motor nem rángat, remélem ennek cseréje megoldja az említett problémát.

BZ | 2014-09-20 12:06 Agnes79 részére

Agnes79 | 2014-09-20 09:53

 Tisztelt Mazda Auto!

 

Van egy 2006-os mazdám,megette az olajat,az ereje elment,a DPF villog,előtte kékesszürkén füstölt.Úgy hallottam hogy van olyan ha eltömődik a DPF szűrő akkor átkapcsol az autó biztonsági módba.Lehetséges ez?

mazda-auto.hu | 2014-09-19 08:27 GergoBuda részére

 163000,-Ft az SD kártya. Nem igazán tudok más lehetőségről. Annyira specifikus a rendszer, hogy új autóknál az egyik autó kártyája nem használható egy másikban.

mazda-auto.hu | 2014-09-19 08:15 vargabalazs2 részére

 A RF-DITD rendszer meglehetősen összetett, általában a hiba diagnosztizálás is nehezebb, mint más típusoknál. Az izzítás visszajelző lámpa nem villog?

mazda-auto.hu | 2014-09-19 08:13 foldilaca részére

 Nem elég a kijelző cseréje.

GergoBuda | 2014-09-18 16:06

Kedves Mazda autó!

 

Az új 3-as Mazdámba (2014 évjárat, 88 KEskyactive) szeretnék navigációt.Ha jól tudom SD  kártyáról működik a navi, és a 7 colos kijelzőn jelenik meg az útvonal.Érdeklődtem a márkakereskedőnél, hogy mennyibe kerül a navigációs SD-kártya.Azt monda ,hogy 500 EUR kb, amit egy kicsit sokalltam.Keresgéltem az internet sötét bugyraiban és találtam is navigációt, de az SD kártyára történő másolás utáni próba sikertelen volt.Nem tud valamilyen megoldást a problémámra ,ami egy kicsit költséghatékonyabb?Válaszát előre is köszönöm. 

vargabalazs2 | 2014-09-15 21:52

 Tisztelt Mazda Mester !

 

Nemrég vásároltunk egy 2001-es mazda premacyt (2.0 ditd 74kw). Egy ideje azt tapasztaljuk,hogy 1600-as fordulatszámot tartva a motor rángat. Se alatta se fölötte nem csinálja. Van valami ötlete , hogy mi okozza ezt a hibát?

 

Válaszát előre is köszönöm ! 

foldilaca | 2014-09-13 16:49

 Tisztelt Mazda Autó!

 

Kérdésem az lenne,hogy egy 2008.12 havi MAZDA 5 2.0 110LE autóm van, amiben a középső kijelzőben csak digitális óra van.Utólagosan megoldható e fedcomputeressé alakítása, mivel és milyen költségekkel jár ha lehetséges?

 

Előre is köszönettel:

Földi László

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Maserati Bora

 

Gyártási időszak: 1971-1978

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4355, 17688, 1134 mm

Tengelytávolság: 2000 mm

Hasmagasság:       mm

Légellenállási együttható:

Saját tömeg: 1619 kg
Hengerelrendezés: 8 henger, 90 fokos V alakban.

Szelepek száma: 16

Furat/löket: 93,9 / 89 mm

Sűrítési viszony: 8,05:1   
Motorbeépítés:  Hátsó tengely előtt hosszában, középen

Tüzelőanyag ellátás: 4 db Weber DCNF karburátor

Sebességfokozatok száma: 5 kézi (ZF)

Meghajtott tengely: hátsó
Lökettérfogat (cm3):  4930  
Szelepvezérlés típusa:   Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):   330 (246,1)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min):     440,6/ 4000

Gyorsulás 0-100 km/h: 6,6

Végsebesség: 284 km/h

Gumiméret elöl: 205/70 VR15

Gumiméret hátul: 215/70 VR 15

Összesen 564 db készült.

 

Több autó