2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Gyártási időszak: 1971-1978
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4355, 17688, 1134 mm
Tengelytávolság: 2000 mm
Hasmagasság: mm
Légellenállási együttható:
Saját tömeg: 1619 kg
Hengerelrendezés: 8 henger, 90 fokos V alakban.
Szelepek száma: 16
Furat/löket: 93,9 / 89 mm
Sűrítési viszony: 8,05:1
Motorbeépítés: Hátsó tengely előtt hosszában, középen
Tüzelőanyag ellátás: 4 db Weber DCNF karburátor
Sebességfokozatok száma: 5 kézi (ZF)
Meghajtott tengely: hátsó
Lökettérfogat (cm3): 4930
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 330 (246,1)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min): 440,6/ 4000
Gyorsulás 0-100 km/h: 6,6
Végsebesség: 284 km/h
Gumiméret elöl: 205/70 VR15
Gumiméret hátul: 215/70 VR 15
Összesen 564 db készült.
Több autó










norbi0 | 2015-01-08 10:37 mazda-auto.hu részére
Köszönöm szépen, megnézzük!
mazda-auto.hu | 2015-01-08 09:25 atesz1975 mazda-auto részére részére
Esélyes, hogy a mennyiség szabályzó szelep hibásodott meg.
mazda-auto.hu | 2015-01-08 09:22 norbi0 részére
Érdemes lenne plédául a fojtószelepházat kitakarítani.
atesz1975 mazda-auto részére | 2015-01-07 19:11
Tisztelt mazda-auto!Olyan problémám lenne hogy 2007-es 2.0 diesel 6-som nem akar menni erötlen rángat alapjáraton nagyon leesik a fordulat kuplung kinyomásra normálisan jár hibakód nincs.Lehet levegő menyiség mérő probléma vagy esetleg valami más.Egyszer megy az auto egyszer nem!!Elöre is köszönöm a segitséget.
norbi0 | 2015-01-07 17:10
Tisztelt Szakértő!
2005-ös gyártású 1.8-as mazda 6-om van.
Két napja épp hogy csak beindult:
hiba: minden ablakemelő csak a saját oldalról volt vezérelhető
majd menet közben kuplung kinyomásnál annyira leesik a fordulatszám hogy leáll.
Emlékeztem amikor a gyári aksi elromlott 5 évesen is ugyanígy leállt.
Akkor vettem bele új aksit(Bosch s4 60 ah). Kicseréltem az aksit egy darabig még leállt majd pár nap múlva helyrejött és tökéletesen működött.
Most is vettem bele új aksit(Bosch s3 56ah)
Bele tettem, de még mindíg leáll.
MI lehet a baj?
Új aksi se töltődött fel teljesen még v aksi probléma megzavart vm érzékelőt v központi vezérést? Hiba kód semmi.
Válaszát előre is köszönöm.
mazda-auto.hu | 2015-01-07 13:18 MX-5 részére
Az elsőnél nincs igazán használható adat, a másodikban 45274 km volt már 2005.06.16-án.
MX-5 | 2015-01-07 10:44
Tisztelt Szakértő!
Úgy néz ki, hogy végre teljesülhet az álmom és megvehetem álmaim autóját.Kinéztem 2 darabot is, de nem tudok dönteni. A szerviz múltjuk igen kérdéses, mert most hozták be őket külföldről és nincs szervizkönyvük. Affelől szeretnék érdeklődni, hogy lehetséges -e megtudni, hogy mennyit futottak?
A kereskedőktől elkértem a két alvázszámot, remélem ez segít.
JMZNB186230302306 (2003 ÉVJ.)
JMZNB186240404481 (2004 ÉVJ.)
Várom mielőbbi válaszát.
Köszönettel.
Anita
mazda-auto.hu | 2015-01-07 08:53 Thesis részére
Kábelcsatlakozók, a kábelkötegben egy törött vezeték. Volt már rá példa.
atesz1975 | 2015-01-06 20:02
Üdv!Mazda6 2007 2.0 D olyan problémám lenne,hogy az auto nem akar menni olyan mintha erötlen lenne,gáz adásra meg torpan dadog nem akar menni.Ha elinditom hagyom járni le esik a fordulat majd nem meg is áll az auto,ha benyomom a kuplungot akkor normálisan jár.Mi lehet a baja kérlek segits!!!!!
Thesis | 2015-01-06 19:51 mazda-auto.hu részére