2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Gyártási időszak: 1971-1978
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4355, 17688, 1134 mm
Tengelytávolság: 2000 mm
Hasmagasság: mm
Légellenállási együttható:
Saját tömeg: 1619 kg
Hengerelrendezés: 8 henger, 90 fokos V alakban.
Szelepek száma: 16
Furat/löket: 93,9 / 89 mm
Sűrítési viszony: 8,05:1
Motorbeépítés: Hátsó tengely előtt hosszában, középen
Tüzelőanyag ellátás: 4 db Weber DCNF karburátor
Sebességfokozatok száma: 5 kézi (ZF)
Meghajtott tengely: hátsó
Lökettérfogat (cm3): 4930
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 330 (246,1)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min): 440,6/ 4000
Gyorsulás 0-100 km/h: 6,6
Végsebesség: 284 km/h
Gumiméret elöl: 205/70 VR15
Gumiméret hátul: 215/70 VR 15
Összesen 564 db készült.
Több autó










Frodó | 2015-02-09 20:00 BZ részére
A gyári szerkezet("kiegészítő fűtés") az ami,ha kinyitom a motorháztetőt és szemben állok az autóval akkor a bal felső sarokban található,szinte a baloldali ablaktörlő alatt?
És az normális e,hogy amikor üzemel ez a "kiegészítő fűtés" akkor olyan hangot hallat-akár már bőven az üzemi hőmérsékleten,80-100km megtétele után is-mintha egy ventillátor lapátjába beleérne valami és ez ötvöződik egy olyan hanggal mintha a kotyogós kávéfőzőben épp lefőne a kávé?Nem azt mondom,hogy brutálhangos,de zavaró és ezt mondjuk 6-8 percenként hallatja.
BZ | 2015-02-09 14:17 Frodó részére
Gyárilag nem állófűtéssel, hanem 'kiegészítő fűtéssel' szerelik ezeket az autókat, aminek a működéséhez járó motor szükséges (nincs pl. saját víz-keringtetője, meg talán üzemanyagszivattyúja sem), és nem csak az utastér fűtése a cél, hanem a motor gyorsabb bemelegedése is, így a teljes vízkört fűtik.
Utólagos szereléssel átalakíthatók tényleges állófűtéssé is, amire te gondolsz, ez kb. 100-200e Ft-os költség, attól függően hogy programórával vagy távirányóval akarod vezérelni.
Frodó | 2015-02-09 13:23 mazda-auto.hu részére
Rendben,de akkor ez az úgynevezett állófűtés azt a célt nem szolgálja,hogy-úgy mint mondjuk a kamionoknál-motor beindítása nélkül teljesen egyénileg csak az utasteret fűtse?
Ha igen,akkor hogyan kell üzembe helyezni motorindítás nélkül?
mazda-auto.hu | 2015-02-09 07:54 pallangi21 részére
Egyelőre nem tudunk róla.
mazda-auto.hu | 2015-02-09 07:53 Frodó részére
Amennyiben nincs kiegészítő vezérlő az utastérben, akkor a kályha a gyári állapotában automatikusan működik a külső hőmérséklet, és a motor hőmérséklete függvényében.
Az MPV-ben nincs még külső AUX csatlakozó. Ehhez XCarLink, vagy más hasonló eszköz beépítése szükséges.
pallangi21 | 2015-02-08 09:25
Tisztelt Mazda-autó!Kérdésem az lenne,hogy ujabb mazda modeleknél is(2010-)jellemző a rozsdásodás?A válaszát előre is köszönöm!
Frodó | 2015-02-07 18:58
Tiszteletem Szakértő!
Segítsen nekem legyen szíves abban,hogy a nemrégen vásárolt 2002/12 havi Mpv-mben hogyan/hol kapcsoljam ki/be az állófűtést-mert folyamatosan megy-és hogyan/hol szabályozhatom a hőmérsékletét?
Illetve a rádión kívül,hogyan,milyen módon lehet zenét hallgatni,azaz cd-t sd kártyát,pendrive-ot?
Köszönöm!
Piezzo | 2015-01-30 18:44 Kanál részére
Tisztelt Szakértő!
Nekem is ugyan ez a hibajelenségem. Nem gyorsul az autó. Tudna segíteni, hogy hol található a turbó vákumcső, hogy meg tudjam nézni repedt e.
Köszönöm
mazda-auto.hu | 2015-01-28 08:15 Muerte2015 részére
Meg kell nézni fizikailag is, talán már ki is cserélték, illetve, hogy milyen mértékű a sérülés-szakadás, egyáltalán kiszórta-e a zsírt? Ha a csukló nem sérült elég a gumiharangot cserélni.
Muerte2015 | 2015-01-28 00:19 Muerte2015 részére
Majd el felejtettem az autoban 84e Km van valos.
Mazda latta az autot 77000Km nel es 77900 nal regisztraltak ezt a hibat a DEKRA nal.