2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Nem lesz utódja az RX-8-nak?
Bemutatkozott az új Mazda CX-5
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda3 MPS BL 2009-
Ajtók száma: 5
Ülések száma: 5
Hossz./szél./mag.: 4505/1770/1460 mm
Tengelytávolság: 2640 mm
Hasmagasság: 145 mm
Saját tömeg: 1460 kg
Légellenállási együttható: 0,32 cw
Hengerelrendezés: soros
Turbófeltöltő.
Hengerszám: 4
Motorbeépítés: elöl, keresztben
Nagynyomású, közvetlen benzin befecskendezés.
Sebességfokozatok száma: 6
Lökettérfogat (cm3): 2261
Furat / löket (mm): 87,5 / 94
Sűrítési viszony: 9,5:1
Hengerenkénti szelepszám: 4
Szelepvezérlés típusa: változtatható Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 260(191)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min): 380/3000
Gyorsulás 0-100 km/h: 6,1 mp.
Végsebesség: 250 km/h
Több autó










Muerte2015 | 2015-01-28 00:17
Tisztelt Szakertö Ur,
Nemetorszagban hosszu tavu ingazasra vasaroltam egy nekem meg megfizethetö aru 2004 es Mazda 6 - ot Mazda 6 2.0i (GG).
Megtalaltam azb utolso müszaki (TÜV) leirast amiben azt irjak, hogy : Traggelenk/Führungsgelenk asche rechts Manchette beschädigt. Ha jol ertem a csuklot vedü gumi szoknya serult. A szervizkönyvben nem latom hogy kicsereltek volna , tehat feltetelezhetöleg igy autoztak a kocsival kb. 6000Km - t .
Ez esetben milyen javitasi költsegekkel lehet szamolni legrosszabb esetben?
Köszönöm
Üdvözlettel Zoltan
FacaG | 2015-01-25 15:06
Tisztelt Szakértő!
Mazda mazda2 típusú 2008 -as évjáratú automnak nemsokára 120ezer kilóméteres nagyszervize lesz. A kérdésen az lenne hogy ön milyen márkájú alkatrészeket javasolna? A gyujtógyertyát már kérdeztem arra már válaszolt is ,hogy a gyári a denso iridium. De szeretném a többit is megkérdezni? És a fékekröl is szeretném kikérni a véleményét mert még a gyári van benn. Én személy szerint textar-ra tárcsára gondoltam textar vagy brembo betéttel?
köszönettel: Farkas Gábor
csonti72 | 2015-01-25 13:09
Tisztelt Szakértő úr. Azt szeretném kérdezni , hogy 1 percig világitott a töltés lámpa ,ennek okát már a hiba tároloban meg lehet találni ? Mazda 5 110 le 2007 évj.Tisztelettel Csonti
Bandee82 | 2015-01-23 11:54
Tisztelt Szakértő!
2010-es Mazda 3 1.6 (BL) típusú autómon az utóbbi pár hónapban észrevettem, hogy meleg motornál felfelé váltásnál (2. és 3.fokozatnál) halk, alig észrevehető surrogó hangot ad a váltó. Az egész biztos h nem kuplung, mert az hangtalan, tökéletesen működik. Az autóban 35000 km van csak és nagyon kímélem, nem "rugom" , nem csúsztatom a kuplungot, ez a váltó"zaj" azért mégsem hagy nyugodni. Most fog lejárni a garancia márciusban és esedékes lesz a váltóolaj csere. Várjam meg a váltóolaj cserét, vagy ez garanciális probléma és vigyem el előbb márkaszervízbe? A másik kisebb gond, hogy a vezetőülés kanyarokban néha kattan egyet... Ez is javítható?
Köszönöm előre is a válaszát!
András
mazda-auto.hu | 2015-01-21 12:17 Piezzo részére
Akár okozhatja eldugult gázolajszűrő, vagy szennyeződések a tankon belül.
Piezzo | 2015-01-20 18:07
Tisztelt Szakértő!
Van egy Mazda Premacy 2.0DI TD GT 74KW-os autóm. Már egy ideje azt vettem észre, hogy néha nem gyorsul úgy ahogy régen, szinte fele annyi a gyorsulása, fogyasztása is növekedett. Mi lehet az oka, remélem nem turbó.
Előre is köszönöm válaszát.
mazda-auto.hu | 2015-01-19 07:44 zolee88 részére
Vákuumot kell mérni, és ellenőrizn a rendszer elemeit. Lehet vákuumpumpa, de sok minden más is.
mazda-auto.hu | 2015-01-19 07:42 norbi0 részére
A szelepvezérlés emelőtőkés, ezért a szelepszár szimeringek cseréjéhez is ki kell kell venni a vezérműtengelyeket, és a láncos vezérlés tovább növeli a munkaidőt.
mazdarobi | 2015-01-18 12:56 zolee88 részére
Gondolom dizel .Vákumpumpa hiba,mely csak cserével orvosolható,s álltalában motorrendszeri kenési problémák okozzák.
norbi0 | 2015-01-17 11:50
Tisztelt Szakértő!
2005-ös gyártású Mazda 6 1.8 benzines, 160.000 km
Eléggé eszegeti az olajat 0.5l/1000km
3-4 éves korától csinálja már egyébként
Minden szerelő azt mondja nem érdemes szétszedni, mert sokkal többe kerül mint töltögetni.
Van esetleg valami tipikus hibája ennek a motornak (tömítés v bármi), ami miatt nem kell szétbontani az egész motort és megoldható a probléma?
Válaszát előre is köszönöm.