2026. Június 26. Péntek - János
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
Mazda MX-5, és Subaru BRZ.
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Mazda 3 Kuroi.
Mazda 3 Sport 2.0i
Turbófeltöltő, vagy kompresszor?
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Mazda RX-8 2002-2012.
Ajtók száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4430/1770/1340 mm
Tengelytávolság: 2700 mm
Ülések száma: 4
Hengerelrendezés:
Kéttárcsás wankel elvű motor
Bolygódugattyúk száma: 2
Motorbeépítés: elöl, hosszában
Szívómotor, szekvencionális befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5, vagy 6 kézi
Kamratérfogat (cm3): 2 x 654 = 1308
Sűrítési viszony: 10,0:1
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 192 (141)/7000, illetve 231 (170)/8200
Nyomaték (Nm / 1 min): 220/5000, illetve 211/5500
Gyorsulás 0-100 km/h: 7,2 és 6,4 mp.
Végsebesség: ~223, és ~235 km/h
Több autó










Feca77 | 2015-01-06 08:49 mazda-auto.hu részére
Hogy többet fogyaszt azt a menetteljesítményből érezhető -kevesebb km-t megy mint ment- meg ezekszerint ne vegyem kézpénznek, amit a computer átlag fogyasztásnak mér!
Köszi a segítséget, kipróbálom, utánaszámolok és ha így is fenn áll a probléma még jelenkezem. Mégegyszer köszi.
mazda-auto.hu | 2015-01-06 08:10 Feca77 részére
Egy hosszabb út előtt telitankolva, majd az út végén újra telitankolva kiderülhet, hogy valóban van-e probléma.
mazda-auto.hu | 2015-01-06 07:52 Lantos749 részére
Igen.
Feca77 | 2015-01-05 17:04 mazda-auto.hu részére
A tünet a hideg beállta után jelenkezett, november óta és jelenleg is 11-12 liter között eszik, a computeren az átlag fogy 12,6 és a szintmérőn is észlelhető, valamint a kilométer futás is túl kevés a korábbiakhoz képest. Manuálisan még nem számoltam utána, de most 28 literből-160 km-nél és elsőnegyed alatt (kicsivel) járok:) Shell és Mol-ban tankolok.
A szervízben egy délutánon keresztül (13.00-18.00) tesztelték.Kiemelkedő fogyasztást nem mértek, állva és menet közben is tesztelték. A válaszuk az volt, hogy jó minden érték.
Lehet az a probléma, hogy kis távokat megyek vele (10km), majd leteszem lehül, majd újra melegszik, és ebből adódhat a 11-12 literes fogyasztás? Fórumon belül mindenki azt mondja, hogy ennyire nem nőhet a fogyasztás. Nem tudom mi lehet a probléma.
Ha van még kérdés próbálok gyorsabban válaszolni. Segítségedet köszönöm.
Lantos749 | 2015-01-05 10:06
Üdv! A műszerfalon világít a kézifék visszajelzője, akkor is ha ki van engedve a kézifék... Ellenőriztem a fékfolyadék szintet, ami rendben van...
Mi lehet a probléma?
Lehet összefüggés a nem működő ABS -emmel?
mazda-auto.hu | 2015-01-05 09:07 Thesis részére
Sok minden okozhatja, de ha a motorháztető lecsapására is leáll, akkor kábelszakadás, csatlakozó hiba miatti feszültség csökkenésre lehet gyanakodni.
mazda-auto.hu | 2015-01-05 09:05 Feca77 részére
Mennyire egyértelmű a tünet, a szerviz miért nem észlelte? Használták az autót egy pár napig?
mazda-auto.hu | 2015-01-05 09:02 Lantos749 részére
Az állófűtés általában be van kötve az autó hűtőrendszerébe, így mindenképpen segíti a motor gyorsabb bemelegedését. Rövid utakra használt autók esetében a túlzott kondenzvíz mennyiség is okozhat gőzölést.
Thesis | 2014-12-29 22:59
aranymives | 2014-12-29 11:09
Tisztelt Szakértő!