2026. Június 26. Péntek - János

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


Feca77 | 2015-01-06 08:49 mazda-auto.hu részére

 Hogy többet fogyaszt azt  a menetteljesítményből érezhető -kevesebb km-t megy mint ment- meg ezekszerint ne vegyem kézpénznek, amit a computer átlag fogyasztásnak mér!

Köszi a segítséget, kipróbálom, utánaszámolok és ha így is fenn áll a probléma még jelenkezem. Mégegyszer köszi.

mazda-auto.hu | 2015-01-06 08:10 Feca77 részére

 Egy hosszabb út előtt telitankolva, majd az út végén újra telitankolva kiderülhet, hogy valóban van-e probléma. 

mazda-auto.hu | 2015-01-06 07:52 Lantos749 részére

 Igen.

Feca77 | 2015-01-05 17:04 mazda-auto.hu részére

A tünet a hideg beállta után jelenkezett, november óta és jelenleg is 11-12 liter között eszik, a computeren az átlag fogy 12,6 és a szintmérőn is észlelhető, valamint a kilométer futás is túl kevés a korábbiakhoz képest. Manuálisan még nem számoltam utána, de most 28 literből-160 km-nél és elsőnegyed alatt (kicsivel) járok:) Shell és Mol-ban tankolok.

 

A szervízben egy délutánon keresztül (13.00-18.00) tesztelték.Kiemelkedő fogyasztást nem mértek, állva és menet közben is tesztelték. A válaszuk az volt, hogy jó minden érték.

Lehet az a probléma, hogy kis távokat megyek vele (10km), majd leteszem lehül, majd újra melegszik, és ebből adódhat a 11-12 literes fogyasztás? Fórumon belül mindenki azt mondja, hogy ennyire nem nőhet a fogyasztás. Nem tudom mi lehet a probléma.

Ha van még kérdés próbálok gyorsabban válaszolni. Segítségedet köszönöm.

Lantos749 | 2015-01-05 10:06

 Üdv! A műszerfalon világít a kézifék visszajelzője, akkor is ha ki van engedve a kézifék... Ellenőriztem a fékfolyadék szintet, ami rendben van...

Mi lehet a probléma?

Lehet összefüggés a nem működő ABS -emmel?

mazda-auto.hu | 2015-01-05 09:07 Thesis részére

 Sok minden okozhatja, de ha a motorháztető lecsapására is leáll, akkor kábelszakadás, csatlakozó hiba miatti feszültség csökkenésre lehet gyanakodni.

mazda-auto.hu | 2015-01-05 09:05 Feca77 részére

 Mennyire egyértelmű a tünet, a szerviz miért nem észlelte? Használták az autót egy pár napig?

mazda-auto.hu | 2015-01-05 09:02 Lantos749 részére

 Az állófűtés általában be van kötve az autó hűtőrendszerébe, így mindenképpen segíti a motor gyorsabb bemelegedését. Rövid utakra használt autók esetében a túlzott kondenzvíz mennyiség is okozhat gőzölést.

Thesis | 2014-12-29 22:59

Üdv! mazda Premacy 2.0 DITD 2002 évjáratú autóm a következő hibát produkálja: hideg idő beálltával nehezen indul, gázolaj feljön az adagolóig, de nem akar indulni. Ha beindul, hibátlanul működik, pöcre indul, de 3-4 óra állás után megint előjön a probléma/lehül a motor/ . Tavaszi és nyári időben soha nem volt problémám, izzításom rendben. Amikor hidegben sikerül beinditani, és lecsapom a motorháztetőt, megint leáll. Okozhatja a hibát a mennyiségállító szelep hibás működése?

aranymives | 2014-12-29 11:09

 Tisztelt Szakértő!

 

Éredklődni szeretnék ,hogy egy 2008-as Mazda 6-os kormányszög kalibrálását meglehet-e oldani házilag.
 
Tisztelettel : aranymives

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Mazda RX-8 2002-2012.

Ajtók száma:  2+2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4430/1770/1340 mm

Tengelytávolság: 2700 mm
Ülések száma:   4
Hengerelrendezés: 

Kéttárcsás wankel elvű motor  
Bolygódugattyúk száma: 2
Motorbeépítés:   elöl, hosszában

Szívómotor, szekvencionális befecskendezés

Sebességfokozatok száma: 5, vagy 6 kézi 
Kamratérfogat (cm3):   2 x 654 = 1308   
Sűrítési viszony: 10,0:1    
Változó hosszúságú szívócső rendszer
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 192 (141)/7000, illetve 231 (170)/8200 
Nyomaték (Nm / 1 min): 220/5000, illetve 211/5500

Gyorsulás 0-100 km/h: 7,2 és 6,4 mp.

Végsebesség: ~223, és ~235 km/h

Több autó