2026. Június 26. Péntek - János

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


lehozsoci | 2013-01-09 11:57 lacadoki részére

Hello lacadoki! Az alapjárati motorra mondták 2 helyen hogy jó... Persze, hogy jó...Én azzal kezdeném hogy ellenőrizném a tömítettséget a belépő levegő rendszernél...Magyarul, ha megnézed a levegőszűrő házat, láthatod a légtömegmérő sensort, na azt a gumicsövet ami a levegőt onnan a folytószelepházig viszi kellene nagyon alaposan megnézni. Elég gyakran a gumi,anyag elöregszik és átreped, falsh levegőt szívva megbolondítja a zárt folytószelep alatti keverékképzést..egyszerűen leveszed, Nagyon alaposan átnézed, hajlítgatod ha van repedés cseréled. Ha ez után is áll a dráma akkor a folytószelepházban levő lerakódást kell tisztítani, nem csak a pillangószelepnél hanem az alapjárat szabályzó motor csatornájában is! Ezek ellenőrzéséhez elég egy józan paraszti ész... Üdv Zsocibá

lacadoki | 2013-01-08 17:03 lehozsoci részére

űdv.mindenkinek 1.3 16 szelepes,injektoros a kicsike.Az alapjárati motorra mondták 2 helyen is hogy OK!Alapjárat beállítást melegen végezték el azzal nincs is gond bármely fordulatot stabilan tartja nem ingadozik,csak a többi apróság...

lehozsoci | 2012-12-27 13:08 Foreszt 074 részére

Kedves Kelemen István Úr! Lehet,hogy elütött néhány csippanást...Valószínűleg nem kéne a majdnem full extrás Mazdával a csippanásba hergelni a Mazda 6-ost..He? Üdv Zsocibá

Foreszt 074 | 2012-12-27 07:12

Tisztelt szakértő úr!Kb 30 km megtétele után hallottam egy 4-5 másodperc hosszú csippanást amit sem addig sem azóta nem csinált! Szeretném megtudni mire figyelmeztet ez a jel.Az autóm 2008 Mazda 6 szinte full extrás!Segítségét előre is köszönöm! Tisztelettel Kelemen István

mazda-auto.hu | 2012-12-21 11:06 lacadoki részére

Így első körben légtömegmérőre gyanakodnék, de cseréje előtt azért még néhány dolgot ellenőriznék. Egy alapjárati motor testeléses alapjárat beállítást is érdemes lenne végeztetni.

lehozsoci | 2012-12-21 11:03 lacadoki részére

Hello lacadoki! Milyen motorral szerelt az autód? Akkoriban volt karbis és injectoros változat is, neked melyik van? Üdv Zsocibá

lacadoki | 2012-12-20 19:17

Tisztelt szakértő! Mazda 121,91-es évjárat.A gond:könnyen indul de 3-3200 az alapjárat hidegen.Bemelegszik,7-800 fordulat,addig még nem kapcsolok be valamilyen fogyasztót,utánna 1000-1200.kuplung benyomásnál,alapbólugrik 1300-ig,féknél ugyan ez.Motor fék csak 2200-nál jelentkezik,ott szabájoz le erőteljessen,ha megálok megtartja az1500-1800 fordulatott nem ingadozik a fordulatszám.Akkor esik le alapjáratra ha elindulnák és mesterségessen leviszem a pörgést kuplung csúsztatással 1000 alá,kiveszem üresbe, Beál az alap fordulat-7-800.Ehhez kérnék segétséget mert 6 mesternél voltam,3helyen bedobták a törölközőt a másik helyeken meg cseréltetek.Termosztátott,Lambda szondát,katalizátort,de semmi sem változott őszintén mondva kezd tele lenni a pacskerem hogy csak találgatás és pénztárca vékonyítása történik.Nagyon szépen kérnék tényleges segítséget,vagy jelentkezen olyan személy aki hasinló cipőben járt,Köszi előre is!!!S.O.S.

mazda-auto.hu | 2012-12-12 08:50 Foreszt 074 részére

AZ ajtóbehúzó kar (a kárpiton) borító fedelét kell lepattintani, és az alatt van csavar, illetve a belső nyitó kallantyú mögötti "öblöt" kell kipattintani, ahol szintén van egy csavar.

Foreszt 074 | 2012-12-11 05:47

Tisztelt szakértő úr!A múltkór már kérdeztem egyszer 2008-as mazda 6 első ajtókárpitot hogyan tudom levenni?Az ön által írt csavarok eggyikét sem találni sem az ajtókilincsben sem pedig az ajtóvilágítás búrája alatt! Nem lehet hogy ön egy régebbi típusról írt nekem?Ha igen akkor ennek a típusnak hogy kell levenn? Nagyon tüzetesen átnéztem de csavart sehol nem találni!

mazda-auto.hu | 2012-12-10 09:49 Easyrider5277 részére

Valóban esélyes a generátor, vagy más testelési hiba. Első körben töltési feszültséget kellene mérni. Akár az is lehet, hogy kábeltörési, rágási (rágcsáló) gond van.

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Maserati Bora

 

Gyártási időszak: 1971-1978

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4355, 17688, 1134 mm

Tengelytávolság: 2000 mm

Hasmagasság:       mm

Légellenállási együttható:

Saját tömeg: 1619 kg
Hengerelrendezés: 8 henger, 90 fokos V alakban.

Szelepek száma: 16

Furat/löket: 93,9 / 89 mm

Sűrítési viszony: 8,05:1   
Motorbeépítés:  Hátsó tengely előtt hosszában, középen

Tüzelőanyag ellátás: 4 db Weber DCNF karburátor

Sebességfokozatok száma: 5 kézi (ZF)

Meghajtott tengely: hátsó
Lökettérfogat (cm3):  4930  
Szelepvezérlés típusa:   Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):   330 (246,1)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min):     440,6/ 4000

Gyorsulás 0-100 km/h: 6,6

Végsebesség: 284 km/h

Gumiméret elöl: 205/70 VR15

Gumiméret hátul: 215/70 VR 15

Összesen 564 db készült.

 

Több autó