2026. Június 27. Szombat - László

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


Piezzo | 2012-11-27 18:33

Tisztelt Szakértő! Van egy 2003-as 2.0 TD Premacy-m. Kuplungot kellene rajta cserélni. Meg lett rendelve a szett. Először Nipparts, majd az nem lett jó. Azt kicserélték Valeora, de sajna az sem stimmel. Pedig a motorkód és alvázszám alapján lett rendelve. Létezik ilyen? Most Sachs szettet fogunk majd kapni, de mi lesz ha ez sem fog stimmelni? Találkozott már ilyen esettel? Köszönöm a válaszát.

mojszi | 2012-11-27 13:54

A digitális klímás autókban megtalálható ventilátoros hőmérő egység ventilátorának a cseréje mennyi idő, és mekkora összegű javítás. CSAK venti csere! Mazda3 benzines 2007.08-as 41 000 km futott, reggelente indításkor olyan hangot hallok, mintha csörögnének a szelepek, ami 1 km megtétele után megszűnik, és csak hirtelen gázadáskor észlelhető. Szelep, vagy vezérmű lánc, minek lehet az előjele.

mazda-auto.hu | 2012-11-26 08:11 Chemiker részére

Ki kell takarítani a fojtószelep házat kb. 50000-100000 km-enként, és nincs probléma. Nem javaslom az EGR kikötését.

Chemiker | 2012-11-23 18:55

Tisztelt Szakértő! Egy 2002 év végi Mazda6 2.0i TE autóm van. Problémám adódott azzal, hogy a levegőt a motorba szállító csőben - az EGR-szelepnél - korom rakódik le. Ezért hidegben a gázpedált a felső pontnál nehéz nyomni. Kiderítettük, hogy a visszaforgatott kipufogógáz koromtartalma szorítja meg a gázpedál asszimetriás szelepét. A kérdésem az, hogy milyen hatása lenne az EGR kiiktatásának (úgy tudom, csak környezetvédelmi haszna van)? Nem ártanék-e vele az autónak, mert úgy tudom az autó gyári chipje is "tanulékony", tehát alkalmazkodik a környezethez (levegő hőfoka, megtett km stb alapján változik)? Előre is köszönöm a választ! Jani

mazda-auto.hu | 2012-11-19 08:25 peter82 részére

Dízel, vagy benzines? A hidegebb időjárás önmagában növeli a fogyasztást, de például dízel esetében a gázolajszűrő, a befecskendezők fellazulása, vagy az olajszivattyú szűrő eltömődése..stb.. is hozzájárulhat. Benzinesnél is több lehetőség van, de első az időjárás.

peter82 | 2012-11-16 20:49

Tisztelt Mazda-fórum! 2007-es évjáratú Mazda6 2.0 autómnál az utóbbi időben az átlagfogyasztás jelzóje 8 literes fogyasztást jelez (városi és autópályás használat vegyesen). korábban 6-7 liter közötti átlagfogyasztás növekedésének mi lehet az oka?

ungyi | 2012-11-16 16:20 mazda-auto.hu részére

Igen,köszönüm!!!

mazda-auto.hu | 2012-11-16 15:48 graf részére

A motortérben minden egyforma, de az utastérben cserélni kell (vagy módosítani) a komplett fűtés-szellőzés házat-rendszert a műszerfal mögött-alatt, illetve a középkonzolt, kijelzőt.

graf | 2012-11-16 15:18

Manuális klíma van a kocsimban, (121 LE dízel 6-os mazda), de tudnék hozzá egy digit klímát szerezni. Mennyire bonyolult átépíteni?

mazda-auto.hu | 2012-11-16 14:39 Foreszt 074 részére

A kalibrációt elsősorban kerékméret eltéréshez találták ki, de mivel nem üzemanyag átfolyást mér a számítógép, hanem egy algoritmus alapján "saccolja" az elfogyasztott tüzelőanyagot, ezért a hiba lehetősége nagyobb.

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Lancia Rallye 037 Stradale 1982.

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 3915, 1850, 1245 mm

Tengelytávolság: 2440 mm

Hasmagasság: 

Saját tömeg: 1170 kg
Hengerelrendezés: 4 henger (soros)

Szelepek száma: 8

Szelepvezérlés típusa: DOHC

Furat/löket: 84 / 90 mm

Sűrítési viszony: 7,5:1

Feltöltés: Abarth kompresszor   
Motorbeépítés:  középen, hátsó tengely előtt keresztben

Tüzelőanyagellátás: 1db duplatorkú Weber karburátor

Sebességfokozatok száma: 5 
 

Hajtás: Hátsókerék

Lökettérfogat (cm3):     1995    
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):    207,8 (152,9)/ 7000
Nyomaték (Nm / 1 min):     226 / 5000

Gyorsulás 0-100 km/h: 7 mp.

Végsebesség: 220 km/h

Több autó