2026. Június 27. Szombat - László

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


mazda-auto.hu | 2012-10-29 07:50 menelaos részére

Nem kompatibilis.

mazda-auto.hu | 2012-10-29 07:50 menelaos részére

Nem kompatibilis.

contofalsky | 2012-10-28 20:53

Üdvözlöm! Mazda 6 2007 : Nem tudom mennyire szokásos tünet, hogy egyre gyakrabban okoz nehézséget elfordítani az indítót! Olyan mintha valami akadályozná. Azután pár kísérlet után kis mozgatás után elfordul. Mi lehet?

menelaos | 2012-10-28 11:49

Tisztelt Szakértő! Egy Mazdás társamnak szeretnék segíteni,de szükségem lenne segítségre.626-os 91-es 5 ajtós ferdehátú hátsó szélvédőt keres a GE-s alvázú autójához,nekem van ugyan,de 89-es GD-s alvázúhoz tartozik.A kérdésem az lenne,hogy kompatibilis e a két tipus hátsó szélvédője? Tisztelettel.

Thomas84 | 2012-10-26 18:15

Köszönöm a választ! 125.000 az nem semmi, de hát ezeket az alkatrészeket az örökkévalóságnak tervezték. Azóta sikerült egy bontottat szereznem egy húszasért, reméljük ezzel is elmegy egy darabig.

Easyrider5277 | 2012-10-25 15:16 mazda-auto.hu részére

Köszönöm válaszát. Azbeszt szalagnál én a kályhákhoz használatos fonott magzadra gondolok. Vagy létezik erre egy másik fajta is? Ma mentem vele vagy 250 km-t, eddig jól teljesít, ha meghibásodik akkor az Ön által írt módszert fogom használni. Üdv.. Easyrider5277

sapa007 | 2012-10-25 13:13

Sziasztok. Én is Mazda tulaj vagyok,egy Premacy 2001-es dízelem van. Nagyon szeretem Több mint 5-éve nálam van de nem régóta Reggelente hidegen nem indul,csak egy 10-15 perc indítózás után, de utána szépen üzemel egész nap , indul is nem rángat stb.De csak ha hidegebb van, ősz végén meg télen csinálja,tavasszal meg nyáron nem, mikor meleg van.Tud valaki valamit hogy mi lehet-a baja? Tisztelettel...

mazda-auto.hu | 2012-10-25 10:01 menelaos részére

Ettől az olajtól sem fog elromlani a motor, csak valamivel kevésbé hatékony a kenés, főleg nagy hidegben, illetve az olaj öregedésével.

mazda-auto.hu | 2012-10-25 09:59 Easyrider5277 részére

Gyárilag nincs tömítés ezen a helyen. Talán vékony azbeszt szalagot pasztával együtt alkalmazva hosszabb ideig jó lesz.

menelaos | 2012-10-25 09:27

Tisztelt Szakértő! Sajnos az előző kérdésemben nem mondtam el a dilemmámat.Tudniillik a vételkor lecseréltettem az olajat és Liqui Moly 10w-40 API SL/CF lett beletéve.Nem hagyott békén a gondolat és ezért írtam Önnek.Most viszont azt kérdezném,hogy ajánlja e újra lecserélni az olajat 0w -re.Kb.30km.van jelenleg az olajban,de nem érdekel a költség,ha később ezt visszahálálja nekem. Tisztelettel

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Aston Martin DB7 1993

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2+2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4631, 1820, 1238 mm

Tengelytávolság: 2591 mm

Hasmagasság:  152 mm

Légellenállási együttható: 0,31 cw

Saját tömeg: 1650 kg
Hengerelrendezés: 6 henger, soros

Szelepek száma: 24

Furat/löket: 91 / 83 mm

Sűrítési viszony: 8,3:1

Feltöltő: Eaton M90 kompresszor    
Motorbeépítés:  elöl, hosszában

Benzin befecskendezés

Sebességfokozatok száma: 5 
Lökettérfogat (cm3):     3239    
Szelepvezérlés típusa:   Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):     339,7(249,8)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min):     488/ 3000

Gyorsulás 0-100 km/h: 5,9

Végsebesség: 253 km/h

Több autó