2026. Június 27. Szombat - László

Kérdések Mazdáról a szakértőnek

Vissza a topikokhoz

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!


mazda-auto.hu | 2012-11-12 07:45 djzsoca részére

Ezek a lámpák hibakódra utalnak, illetve jelzik, hogy a légzsák (-ok) nem léphetnek, illetve nem tudnak működésbe lépni "baj" esetén sem.

mazda-auto.hu | 2012-11-12 07:43 Foreszt 074 részére

A gyári előírás alapján csak a motor hangját kell ellenőrizni, és a szelephézagot csak csattogó hang esetén kell ellenőrizni. Persze ha bármilyen egyéb okból le kell szerelni a szelepfedelet (pl. befecskendező tömítés csere), akkor mi mindig ellenőrizzük a hézagokat.

mazda-auto.hu | 2012-11-12 07:41 Valentik részére

Azt jelzik a lámpák, hogy működésképtelen az utasoldali légzsák. Lehet kapcsoló, vagy egyéb áramköri hiba.

djzsoca | 2012-11-11 22:58 Valentik részére

Ez a probléma nekem is fel lépett. Csak nekem egy 323as van. Ez engem is érdekelne mitől gyuladt ki, valami optikai hiba lenne? Meg az is érdekelne hogy hol lehet kikapcsolni a legzsákot a 323on. Igaz nekem két légzsák vissza jelző van egy piros ami villogni szokot és van egy sárga ami csak egyfolytában világit. Meg tulajdon képpen mit kéne viszajelezniük ?Előre is köszönöm az infót.

Foreszt 074 | 2012-11-11 06:05

Tisztelt szakértő úr! Azt szeretném kérdezni hogy 2008-as mazda 6 2000 dizel autón kell-e szelephézagot állítani ha igen akkor mikor?Válaszát előre is köszönöm Tisztelettel Kelemen István

Valentik | 2012-11-10 21:19

Tisztelt Mazda-Auto! A müszerfalon és a középső boxon is folyamatosan világit a légzsák visszajelző. Kesztyűtartóban kapcsoló on állásban van.Mit kellene esetleg még megnéznem az autón mielött szervizbe vinném? /2008 évjáratú mazda 6/ Válaszát előre is köszönöm.

mazda-auto.hu | 2012-11-09 07:39 Mazdaspeed részére

Itt helyben is 1-2 órás munka, és az sem biztos, hogy minden erre vonatkozó dokumentációt meg tudok találni. Ezt sajnos így nem tudom megoldani.

andrastomi | 2012-11-08 17:46

Köszönöm mindkét hozzászólást! Decemberben aktuális lesz a kötelező szervíz, majd ott elmondom a jelenséget, házilag nem szívesen piszkálom meg a kormányművet. Bár, ahogy leírtad nem nagy ördöngősség. Üdv.

Mazdaspeed | 2012-11-08 10:59

Üdvözlet Olyan kédésem lenne, hogy érdekelne pár mazda váltójának átételi adatai.Meg lehet-e ezt tudni valahonnan? Konkrétabban: MX-8 1.8 V6 323F 2.0 V6 626 2.5 V6 626 2.0D mind a GE és GF szériá-é. Fokozat és végáttételek érdekelnének.

lehozsoci | 2012-11-07 11:07 andrastomi részére

Hello andrastomi! Az autód elektromos kormánnyal van ellátva,a hiba oka az, hogy a kormányoszlop csúszó hornyai nincsenek megfelelően zsírozva. maga a javítás pár perc. A pedáloknál találsz egy műanyag takarót a kormányrúdon,azt leveszed,alatta találsz egy 12-es méretű csavart ami a kormányrudat rögzíti,nem kell jelölni ugyanoda megy vissza,kiveszed,kormányrudat lehúzod a kormányműről. Ha óvatosan széthúzod láthatóvá válnak a hosszanti hornyok, na azokat kell vékonyan bezsírozni úgy hogy bekened körbe a hornyokat és párszor le-föl mozgatod, hogy a kenés végig elérjen. A zsír egy speciális Mazda zsír, narancssárga színű elég ragadós,használhatsz fehér silicon zsírt is... Üdv zsocibá

Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!





Autó katalógus

Lamborghini Diablo GT 1999

Ajtók száma:  2
Ülések száma:  2

Hosszúság, szélesség, magasság: 4430, 2040, 1115 mm

Tengelytávolság: 2650 mm

Hasmagasság: 110 mm

Saját tömeg: 1530 kg
Hengerelrendezés: 12 henger V alakban 60°

Szelepek száma: 48

Furat/löket: 87 / 84 mm

Lökettérfogat (cm3) : 5992

Sűrítési viszony: 10,7:1   
Motorbeépítés:  középen, hátsó tengely előtt

Benzin befecskendezés 
Szelepvezérlés típusa:   Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):  574,9(422,8)/ 7300
Nyomaték (Nm / 1 min): 630 Nm / 5500

Sebességfokozatok száma: 5

Hátsókerékhajtás

Gyorsulás 0-100 km/h: 4,4 mp

Végsebesség: 338 km/h

Több autó