2026. Június 28. - Levente, Irén
Kérdések Mazdáról a szakértőnek
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Mazda3 Sport 2,5i Skyactiv-G185.
Mazda - Ötcsillagos show Genfben
Nem lesz új Mazda5.
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Aston Martin DB7 1993
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2+2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4631, 1820, 1238 mm
Tengelytávolság: 2591 mm
Hasmagasság: 152 mm
Légellenállási együttható: 0,31 cw
Saját tömeg: 1650 kg
Hengerelrendezés: 6 henger, soros
Szelepek száma: 24
Furat/löket: 91 / 83 mm
Sűrítési viszony: 8,3:1
Feltöltő: Eaton M90 kompresszor
Motorbeépítés: elöl, hosszában
Benzin befecskendezés
Sebességfokozatok száma: 5
Lökettérfogat (cm3): 3239
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 339,7(249,8)/ 5500
Nyomaték (Nm / 1 min): 488/ 3000
Gyorsulás 0-100 km/h: 5,9
Végsebesség: 253 km/h
Több autó










Gubi | 2008-05-29 16:17
Köszönöm a gyors választ, de kicseréltem a szűrőt és mértem is utána egy nyomást! Alapjáraton 2,5 bar gázadásra majdnem 3 bar!
mazda-auto.hu | 2008-05-29 15:56
Nincs üzemanyag. A benzinszűrő, vagy maga a benzin szivattyú is lehet hibás, vagy dugulás van a rendszerben. Nem tud hirtelen megnőni az üzemanyag "szállítás".
Gubi | 2008-05-29 15:50
Tiszteletem!
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy vettem motorhibásan egy '96 626 2.5 v6-os mazdát! Az volt a baja, hogy 100km alatt evett pontosan 1 liter olajat, forralta a vizet és szólt a hajtókar csapágy is! Darabokra szedtem a motorját! (Gyűrű garn., hajtókar csapágy gar., amit 1 hónap után hoztak nekem Ausztráliából, hengerfejek síkbamarása, nyomáspróbája szelepcsiszolás) + vezérműszíj készlet csere! Szóval minden szép és jó, csak egy a bajom vele, hogy befullad a motor hirtelen gázadásra! Egyszerűen nem pörög ki! Viszont ha lassan nyomom a pedált akkor kipörög 8000-ig! Ha esetleg van valami hirtelen ötlete, hogy mi lehet azt megköszönném, mert ha 20 szerelő nem nézett rá akkor egy sem és senki nem tudott magyarázatot adni! Van itt a városban egy Mazda szervíz, elvittem oda is, de szerintem ezt hagyjuk is.. Na most ezek után kimentem a garázsba és 3 vezetékből kiolvastam a hivakódot! Szívott levegő hőmérséklet érzékelő! Ez ugyebár egybe van építve a légtömegmérővel! (Ez mondjuk ciki, hogy a mazda szervízbe tőlem tudták meg ezt!) Na mindegy, találtam egy törött autót amiből kivettem, de ugyanezt a jelenséget produkálta! Bár előfordulhat, hogy az is rossz volt az ütést követően, nem tudom! Előre is köszönöm a segítséget!
mazda-auto.hu | 2008-05-29 09:26 dgaboo részére
Őszintén szólva eddig nem találkoztunk olyan Xedos-szal, melynek a műszerfala sípoló hibajelzést adna. Mi továbbra is mechanikai zajra tudunk gondolni, azt pedig okozhatja az is, hogy nem megy a klíma.
dgaboo | 2008-05-28 23:04
Megnéztem, de az fullon van. Klímám nem működik, esetleg kapcsolatban lehet vele? Elég zavaró hogy minden egyes indítás után sípol. :S
mazda-auto.hu | 2008-05-28 13:26 dgaboo részére
Nem túl alacsony a hűtőfolyadék szint?
dgaboo | 2008-05-28 12:16 mazda-auto.hu részére
ja bocsánat, a sípoló hangot nem úgy értettem.
Elektronika adja a hangot, tehát olyasmi mintha mondjuk égve hagyom a lámpát és figyelmeztető hangot ad. Arra gondoltam valami szerviz jelzés vagy nem is tudom..
mazda-auto.hu | 2008-05-28 08:19 dgaboo részére
Ezt így a távolból nem tudjuk megmondani. Elképzelhető, hogy valamelyik ékszíj adja a hangot. De, hogy ennek csak egy egyszerű korábbi vizesedés (ékszíj), vagy más oka van, azt meg kell állapítani. Arra is van esély, hogy valamelyik feszítőgörgő csapágya, vagy a generátor csapágya hibás.
dgaboo | 2008-05-27 21:57
Üdv
Most vásároltam egy 93as xedos 6-ost automata váltós. És az lenne a kérdésem hogy motor indítás után, 5* 5öt sípol kb 2-3 mp időközönként. Ezt mi okozhatja? Köszönöm.
mazda-auto.hu | 2008-05-26 16:39 gyuri részére
Mi egyébként a békéscsabaiak vagyunk. Ugyanezek a műszerek vannak máshol is. Valami más probléma lehet.