2026. Június 27. Szombat - László
Mazda6
Kérem, jelentkezzen be, ha hozzászólna!
A tízmilliomodik Mazda vásárló szerencséje.
Kiváló eredménnyel zárta a Euro-NCAP töréstesztet az új Mazda6.
Megújult Mazda BT-50.
Magyarország: háromból két motorolaj hamis.
Nem lesz utódja az RX-8-nak?
Friss topikok:
Mazda Xedos 6, Xedos 9 Mazda szerviz előélet lekérdezése Mazda3 (minden ami szerviz) Kérdések Mazdáról a szakértőnek Még több fórum téma
Lamborghini Diablo GT 1999
Ajtók száma: 2
Ülések száma: 2
Hosszúság, szélesség, magasság: 4430, 2040, 1115 mm
Tengelytávolság: 2650 mm
Hasmagasság: 110 mm
Saját tömeg: 1530 kg
Hengerelrendezés: 12 henger V alakban 60°
Szelepek száma: 48
Furat/löket: 87 / 84 mm
Lökettérfogat (cm3) : 5992
Sűrítési viszony: 10,7:1
Motorbeépítés: középen, hátsó tengely előtt
Benzin befecskendezés
Szelepvezérlés típusa: Dohc
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 574,9(422,8)/ 7300
Nyomaték (Nm / 1 min): 630 Nm / 5500
Sebességfokozatok száma: 5
Hátsókerékhajtás
Gyorsulás 0-100 km/h: 4,4 mp
Végsebesség: 338 km/h
Több autó










Mdk | 2017-02-10 20:45 vectralino részére
Szia,
Akkumlátor csere után nekem sem állt be az alapjárat, még 1000km után sem bárhogy, bármit csináltam vele. Aztán kaptam egy segítséget, miszerint takarítsam ki a fojtószelepet. Ezt meg is csináltam egy laza 1,5 óra alatt(most már mennem 1 óra alatt is) és utána pillanatok alatt beállt az alapjárat és mintha odaszögezték volna a 750rpm-hez a mutatót. Azután tesómét is megcsináltuk, az is tökéletes lett. Szóval sztem ne próbálgasd hanem takarítsd ki a szelepet, de le kell venni teljesen, ne befele fújd a retket a blokkba.
Jó hogy van egy ilyen tűzhöz közeli segítséged, majd írd meg a végeredményt, kíváncsi vagyok. Ez a megtorpanós gyorsítás nagyon zavaró nekem.
Üdv.
Fery | 2017-02-10 14:49 mazda-auto.hu2 részére
Igen az izzók jók, mert ha a kapcsolót használom mellettük, akkor világítanak.
vectralino | 2017-02-10 10:32 Mdk részére
Most cserélem majd ki a tömítést,remélem megoldódik a probléma. Bár nem látom,hogy hol szivárog az olaj.Nekem akkumulátor csere után elkezdett ingadozni az alapjárat 600-1000 között ugrált. Szomszédom autószerelő,ő mondta,hogy a fojtószelepnek újra kell tanulnia.Hidegindítás után járassam alapjáraton míg bemelegszik,majd hadjam lehűlni. Vagy motorfékeztessem.Húzassam ki 4000 fölé és motorfékkel lassúljak. A hidegen alig észrevehető, meg meg torpanással nem is nagyon foglalkoztam,míg tőled nem hallottam. Először a kuplungra gondoltam, hogy rakoncátlankodik,és mire bemelegszik ,jobb lesz a lendkerék és a tárcsa kapcsolata a hőtágulástól,de ez lehet hülyeség. Majd megkérdezem a szomszédot,ő dolgozott a mazda zakarnál is,neki vágnia kellene. Ha esetleg megtudok valamit majd írok.
Hanzlik | 2017-02-09 23:31
Tisztelt Mazda-autó.
Meg néztük nincs átugorva a vezérlés a Mazda 6 2.0 2003. de még mindig nem indúl vagyis tegnap valahogy hebrákolás után beindúlt de nem járt egyenletesen majd leállítottam és azóta megint semmi. porlasztók bevizsgálva ok- rail cső ok- nagynyomású szelep ok- inmobilizer nem tilt. mi lehet még?????????
Mdk | 2017-02-09 18:22 vectralino részére
Szia, persze megosztom. :)
Egy másik szerelő szinte kapsából azt mondta, hogy gyújtókábel csere.
Ezt csak azért vonom kétségbe, mert szinte hirtelen jelentkezett és abban az időben, volt az aksi is levéve. Majd elviszem egy komputer turkászhoz, van a közelben egy nagyon jó, csak az a baj, hogy ezt sokan tudják és nagyon nehéz nála időponthoz jutni.
Az olajos gyertya probléma szelepfedél tömítés cserével lett orvosolva nálad?
Köszi
mazda-auto.hu2 | 2017-02-09 12:10 vectralino részére
A feszítőbe és a görgőbe is van csapágy, és általában elég csak azt cserélni.
vectralino | 2017-02-09 09:14
Rendben. Az alvázszám: JMZGG148261604193.
mazda-auto.hu2 | 2017-02-09 08:37 vectralino részére
Van amelyikben cserélhető a görgőben lévő csapágy, kellene egy alvázszám.
mazda-auto.hu2 | 2017-02-09 08:34 jocek81 részére
Nincs előírva csak az ellenörzése. 240-260.000 km környékén szoktuk először ellenörizni.
vectralino | 2017-02-08 21:43
Szia Mdk!
Na akkor ezzel a hibajelenséggel már hárman lettünk hirtelen.Nekkem is ugyan ezt csinálja,szintén hidegen tatás üzemmódba 1-es.2-es fokozatban.Gyertyát cseréltem én is,és nekem is olajos volt a gyertya menete.Ha meg van a hiba oka,megosztanád velünk?Előre is köszönöm.Üdv.